Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet velem a gond? Esetleg...

Mi lehet velem a gond? Esetleg pszichiáter segítségét kéne kérnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég összetett problémával küzködök már elég régóta de mintha csak erősödne.Magamról annyit hogy 18 éves magas látszólag magabiztos és határozott fiú vagyok jómodú biztos családi háttérel (3 vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb) és egy 1 éve tartó kapcsolattal(a barátmőm egy mások szerint is gyönyörű okos mindenben tökéletes lány).Mindíg is a népszerűbb emberek közé tartoztam.Megvan szinte mindenem viszont meg is dolgoztam értük gondolok itt márkás ruhák legujabb telefon jogosítvány stb...

Ezekből a dolgokbó az jöhetne le mindenkinek hogy egy szinte tökéletes életem van viszont ez korán sincs így nagyon bonyorult és összetett személyiségem van és minnel többet gondolkodok ezeken a dolgokon annál inkább az jön le hogy valami mentális problámám lehet.

Nagyon sok őszintén boldog pillanata van a napjaimnak pl amikor a barátnőmmel lehetek és még sorolhatnám...

Viszont valami hiányzi a napjaim nagyrészében szorongok és úgy érzem hogy bármikor összedölhet ez a kis “világom” pedig nincs semmi okom ezt feltételezni talán azért lehet ez mert most kezdem el majd élni az életemet és ki kell lépnem ebből vagy nem tudom de folyamatosan jár az agyam és stesszelek hogy miből hogy tudnék pénzt csinálni és elörébb lépni. De érdekes az is hogy egy nagyon nyitott ember vagyok a hétköznapokban aki mindenkinek segít és nagyon szeretek emberek meg ismerni ez működik is mert csak pozitív visszajelzéseket kapok viszont ahogy hazaérek nem akarok senkihez szólni be jövök a szobámba és csakvagyok meg szorongok enni és inni ki járok.

Ne haragudjatok elégg összeszedetlen ez így de remélem a lényeg át jön.

Arra lennek kíváncsi hogy mi a gond vagy esetlek érdemes lenne szakértői segítséget kérnem? Mi a véleményetek rólam? Kícáncsi vagyok a hibáimra szóval kérlek csak őszintén. Elörre is köszi.



2018. dec. 30. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen pozitív ember vagy, ahogy leírnak téged, de gondolkodásilag teljesen más vagy. Gondolom kicsit ráparázol arra, hogy mi lesz, hogy lesz, ha kilépsz abba a bizonyos robotolásos nagy életbe. Lehet, hogy a szorongásod a bizonytalan jövődből jön, de ez teljesen normális, csak a hülyék tudják mi lesz holnap. Változtasd meg a gondolkodás módodat, amikor elkezdesz gondolkodni, úgy igazán a jövődről válts témát, kezdj el valamit csinálni. Fáraszd ki magadat fizikálisan, mind mentálisan. Menj el túrázz egyet, eddzél, tanulj meg valamilyen hangszeren játszani.


Van az a mondás, hogy élj a mának. Neked szerintem ez kell. ;)

2018. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Meg fogadom:)
2018. dec. 30. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Isten azt mondja,ne aggòdj a holnapèrt,mert minden napnak meg van a baja.
2018. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor fognak tönkremenni a dolgok ha teszel is érte, hogy tönkremenjenek. És jelenleg azt csinálod az agyalással. Én nagyon ki voltam a suli (egyetem) miatt..rengeteget tanultam ês mégtöbbet idegeskedtem és annál is többet panaszkodtam...amiből a barátnőmnek elege is lett. Tudat alatt, de elértem, hogy kiszeressen belőlem és ezzel tönkretettem egy jól működő hosszú párkapcsolatot és nem hiszem, hogy fogok találni valaha még egy hasonlóan csodás lányt, mint amilyen ő volt. Tudd, hogy ki és mi a legfontosabb, mert amikor azt elveszted nem tudod majd pénzzel vagy erővel pótolni. Tanulj a hibámból. A szavak és a fölösleges gondolatok nem számítanak, nem leszel előrébb ha elemezgeted magad. Mindened megvan a jelenben. A jövő pedig a jövőbeli éned feladata és neki is felesleges lesz idegeskednie, mert az nem vezet sehová, vagy csak egyre lentebb.
2018. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leírásod szerint stramm fickó vagy. Van egy mások szerint is csinos barátnőd.Egyéb gondok sincsenek, de mégis szorongsz.

Nem tudnád a problémádat megbeszélni a szüleiddel? Nem olyan bensőséges velük a kapcsolatod? És ha mégis szólnál nekik? Ha nem akarod, akkor ott van a barátnőd. Vele sem akarod?

Akkor ott vagy Te magad. Szépen leírtad magadat és a problémáidat is, tehát tudsz róluk. Ezek leküzdéséhez nincs lelki erőd? Próbáld meg. Ha nem megy, akkor fordulj pszichológushoz. Minden jót!

2018. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Megvan szinte mindenem viszont meg is dolgoztam értük gondolok itt márkás ruhák legujabb telefon jogosítvány stb..."


Na akkor hogy is van ez, Ricsi Rich? Hogyan dolgoztál meg az általad birtokolt anyagi javakért?

2018. dec. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat sokat! Sajnos nem érzem hogy bárkivel is meg tudnám beszélni a környezetemből vagyis inkább nem érzem hogy tudnának segíteni.

És igen is meg dolgoztam mindenért nyaranta 8 órás műszakban dolgoztam egy közeli gép ipari cégnél, illetve apukám vállalkozásában is rendszeresen segédkeztem.

2018. dec. 31. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Az Ùr áldjon meg tèged!
2018. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!