Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha szét fog esni...

Mit tegyek ha szét fog esni az életem? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem..

A szüleim nagyon szigorúan neveltek a tanulás terén

régen alsóba ha kaptam egy négyest elhordtak mindennek hogy egy utolso senki,buta vagyok és az évek során a jegyektől egy ugymond szorongás alakult ki

Nem vagyok rossz tanuló de annyira jó se.Itt vagyok nyolcadikba éjjel nappal tanulok,van amikor 2kor fürdök és 6kor kelek

szét vagyon esve,fáradt vagyok csak túlélem minden napom

Látja anyám hogy tanulok sokat és mindig aztmondja hogy nembaj megtettél mindent

Apa ebből semmit nem lát..hazajön és leül Tv-t néz csak majd ha kikapom a jegyet utánna kiabál

Rettentő rossz jegyeim vannak..nem szeretnek a tanárok,próbálok ott lenni de nem megy..a legutóbbi kémia témazáróm 2-ES LETT!!! pedig egész este szenvedtem..így van ez mindenből..nem merek itthon szólni nem tudnak ezekről a jegyekről

Rettegek a reakciótól,pedig tanulok szorgalmas vagyok

Cukorbeteg vagyok..nehéz rà figyelni de próbálok..apa mániája hogy az értékeket küldjük el a doktornak..ma is ezt csináltuk amint felkeltem..nem sikerült..és én voltam a hibás megint..kiabálás—>sírás

nem tudom egyenesbe hozni az életem..a tanulás,a félelem a kiabálástól,a betegségem,

Apukám fontos ember volt számomra mindig és nagyon szeretett/szeretem de mostanába éjjel nappal kiabál velem és félek bármit is mondani..pedig én még mindig nagyon szeretem,nagyon fontos nekem o

nem járok el itthonról soha..nem engedik h elmenjek rossz irányba,sose járok el

a napjaim: iskola,tanulás,kutyasétáltatás,tanulás,alvás

míg mások mennek ide oda és 1x2x átnézik és jobbat írnak mint én valamint minden nap megoldok egy matek felvételit,de nagyon nehezen megy,akkor is csak az ordibálás és hogy belőlem nem lessz soha semmi

ez is nagyon fáj nekem

Szigorúak itthon,én félek és stresszes vagyok,utálok iskolába járni

egyedül a barátaim tartják bennem a lelket

koszonom ha elolvastad,sajnalom a helyesírási hibákat és ha valamit nem lehet érteni,nagxon keso van de most volt idom

tanácsokat szivesen elfogadok!;))



2018. dec. 31. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:
hat ez eleg szar helyzet, meg is sajnaltalak kicsit. foleg az ordibalas miatt, elhiszem, h nehez igy, foleg, h ki vagy szolgaltatva a szuleidnek. anyukaddal nem lehet jobban beszelni? hatha o rajta keresztul tudsz apukadra is hatni. hatha sikerul kicsit lazitaniuk a gyeplon. foleg ugy, h rengeteg pelda igazolja, h ha nincs ekkora szigor es kenyszer akkor sokal jobban kitudnak bontakozni az emberek. ezt is felhozhatnad nekik. nem tudom mennyire nezel focit, de amig a manchester unitednak mourinho volt az edzoje (szigor volt es mindenert mas volt a hibas) addig csak szemvedett a csapat, most meg, h lecsereltek es a jatekosok szabadabb kezet kaptak csak ugy ontjak a golokat. kitartast!
2018. dec. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Apád ostoba. A szüleid debilek. Tipikus kis senkik, akiknek egy saját gondolatuk sincs. Sajnállak téged :(


Az a baj, hogy nem tudsz kikapcsolódni, meg szorongsz. Ezért nem tudsz öszpontosítani arra, amit csinálsz (bármit is csinálsz). Néha ki kell kapcsolódni, hogy HATÉKONY maradj. Persze a posztkommunista szülőknek fogalmuk sincs mit jelent ez a szó

2018. dec. 31. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lennenek tanulasi problemaid, ha a szuleid nem tartananak lelki terror alatt. A cukorbetegsegednek sem tesz jot a stressz. Probalj meg segitseget kerni az iskolapszichologustol, vagy az osztalyfonoktol, vagy - fuggoen a lakohelyedtol, a helyi csaladvedelemnel. Ez a fajta lelkiterror hosszutavon csak tonkretesz megjobban.

Melyik fajta cukorbetegseged van?

2018. dec. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos pont rosszul csinálod, mert azt kellene tenned, amiben örömödet leled és akkor a tanulás is könnyebben megy, mert nem stresszelsz, meg így idegesen nem lehet kipihenni magad, fáradtan meg nem fog az ember agya. Ne magolj, hanem értsd meg a dolgokat és akkor fele ennyi energiát se kell belefektetned. legkésőbb meg 11-kor feküdj le, azzal, hogy éjjel 2-ig a könyv felett ülsz, semmit se érsz el.
2018. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém, elhiszem, hogy ezt 14 évesen nagyon enhéz kezelni. Ha alig alszol és rettegsz a kudarctól, az nagyon drasztikusan rontja a teljesítményt. Van olyan tanárod (esetleg iskolapszichológus), akivel tudnál beszélni erről a problémáról? Ha ő szót tudna érteni a szüleiddel, talán könnyebb lenne.
2018. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ez durva és egyáltalán nem csoda, hogy az állapot csak romlik. Nincs támogató szülői háttered, ez a helyzet, hiába mentegeted őket. Támogató szülő pont magasról tojik a jegyeidre, viszont a lelkiállapotodra, egészségedre fokozottan odafigyel. Ráadásul szerencsétlen szüleid rendkívül műveletlenek és az agyukat sem használják, különben rájönnének, hogy ordibálással nem lehet senkit sem motiválni, csak megfélemlíteni, aminek meg súlyos felnőttkori negatív következményei lesznek. Hajmeresztő az is, hogy hagyják, hogy napi 4 órát aludjál, amikor az egészséges alvás is nagyon fontos, különösen fejlődésben lévő szervezet számára. Nézzük feketén fehéren: a szüleid egyenesen az életedre törnek! Borzasztóan primitívek!

Feltétlenül mondd el az osztályfőnöködnek a helyzetet és az iskolapszichológust is keresd fel, illetve a háziorvosodat is érdemes megkérdezni. Ezeknek mondjuk az lehet a kockázata az ofő vagy a háziorvos esetében, hogy "alkalmatlanok" és kapcsolatba lépnek a szüleiddel, hogy kérdőre vonják őket, és a primitív apádnak ez olaj a tűzre. De ha felkészült szakemberek, akkor ezt képesek finoman lekommunikálni a családod felé és elérhetik, hogy találjatok valamilyen segítséget. Elmondanám, hogy mindkét szülődnek nagyon használna egy kiadós pszichoterápia, mert ők azok - különösen az agresszív apád, de az őt támogató társfüggő anyád se piskóta - akik erre a családodból legjobban rászorulnak, nem Te. De pont mivel ennyire primitívek, a maximumnak azt tudom elképzelni, hogy családterápiára mentek, vagyis olyan pszichoterápiára, ahol a terapeuta nem csak veled, hanem a szüleiddel is foglalkozik, megérteti velük, hogy kinyírnak Téged a saját frusztrációikkal. Persze nehéz ezt most még belátnod, mert kiszolgáltatott vagy nekik, de a viselkedésük oka nem Te vagy, hanem a saját aberrált kényszerképzeteik, aminek nincs semmi alapja. Ha egy nyugodt, támogató háttérrel rendelkező fiatal lennél, akinek nem nézik a jegyeit, csak biztosítják, hogy kialakuljon egy saját élete, felfedezze, miben tehetséges, miben nem, eközben ők csak egyszerűen szeretnek, az lenne a biztosítéka annak, hogy tényleg "legyen belőled valaki". Abból csak egy idegroncs lesz felnőttkorára, akit élni se hagynak. És még egy ötlet: a [link] - akikkel szintén nyugodtan kapcsolatban léphetsz, akár első lépésként is. Bántalmazott gyerekeket segít és megnyugtatlak, hogy csak az alapján amit leírsz, Te egy messzemenően bántalmazott fiatal vagy. Terrorizálnak, akadályoznak az életkorodnak megfelelő szükségletek kielégítésében, veszélyeztetik az egészséged, sőt, az életed is!

2018. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a szüleid mindent kisajtolnak belőled, a lelkiállapotodra meg tojnak.

Értem az összefüggést, amit a kortársaidról írtál. Sajnos nem attól lesznek jobb jegyeid, hogy egész nap görnyedsz a könyvek fölött, hanem attól, ha van elég időd kikapcsolódni és pihenni is.

Nyugodj meg Kislány, és a tanulás mellett keress olyan hobbikat, amik feldobnak, és kellő energiát tudsz gyűjteni belőle, legyen az sport, tánc, kézművesség, rajzolás.

Sajnos ennyi idős koromban az én szüleim is hasonlók voltak. Mégis azt javaslom, hogy menjél közösségbe többször. Ismerj meg olyan fiatalokat, akik hasonlóak hozzád, és beszélhetsz velük a leckétől kezdve az élet nagy dolgairól is. Egy olyan szakkör vagy foglalkozás, amiket felsoroltam, egyáltalán nem az ördögtől való.

Engem pár lépés választott el a cukorbetegségtől (inzulinrezisztens vagyok), de egészséges étkezéssel, és jobb lelkiállapottal sokkal jobban érzem magam a bőrömben.

Akinek teljesen természetes, hogy barátok veszik körül, az soha nem fogja megérteni, mekkora élmény, amikor hónapok/évek múlva végre közelednek feléd a kedves és pozitív emberek.

Ugyanakkor a szüleidnek is el kéne fogadni, hogy nem lehet mindenki mindenből kiemelkedően jó. Általános iskolában szín kitűnő voltam, míg gimnáziumban szinte az összes reál tárgyból különösen gyenge osztályzatai voltak. Én, és ők is elfogadták, hogy a humán tárgyakhoz van érzékem és tehetségem, így én is beláttam, hogy azzal kell többet foglalkozni, ami érdekel, hiszen nem lehetsz egyszerre matematikus, irodalmár, fizikus, filozófus, orvos, feső-mázoló.

2018. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!