Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 24 éves leszek és nem volt...

24 éves leszek és nem volt fiatalságom, nem voltam bulizni, csajok, haverok kimaradtak az êletemből. Elcsesztem az életem?

Figyelt kérdés

2018. dec. 30. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Mi az oka annak, hogy eddig nem voltál? Mert ha vágytál rá, de nem merted, akkor igen, az eddigi életed elcseszted. Az elkövetkezendő időt pedig még csinálhatod jól. Tehát a teljes életed még nincs elveszve, ha ezek a dolgok neked fontosak.
2018. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos ha elcseszted az életed nem tudsz mit tenni.

Megöregedtél most már sodródj az élettel, ne akard felforgatni.

2018. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Passz. Én bezárkózva, depresszióban töltöttem a tiniéveim, alig éltem. Néha elgondolkodom, hogy mennyi lehetőséget elszalasztottam, mennyivel másabb lennék, ha máshogy csináltam volna.

De végül mindig arra jutok, hogy ha újrakezdeném se csinálnám másképp.

Viszont semmi nem tiltja meg, hogy most élj. Persze máshogy, mint régebben, de érted szerintem amit mondok.

2018. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy neked ezek fontosak vagy sem. Ha helyette más értelmes dolgokkal foglalkoztál, akkor ki a fenét érdekli a bulizás?
2018. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb 24 éves koromig pénzem se lesz bulizni. A buli nem kortól, hanem pénztől és kedvtől függ. Csajok, haverok...legtöbb esetben szintén. Mivel nem tudjuk, hogy az életünk mikor ér véget, ezért elmondhatjuk, hogy sosem késő semmi sem. És felesleges pánikolni bármi miatt is...fiatal vagy még.
2018. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Azért nem mondanám, hogy feltétlenül elcseszted, de feleslegesen polkorrekt se leszek: pont ugyanúgy már nem lehet bepótolni, mintha tizenévesen zajlott volna le a dolog. Én valamivel hamarabb "ébredtem": haverok és bulik (ez szinte kizárólag élőzenét jelentett, a kommersz diszkókra sose voltam vevő) terén kb. 17-18, párkapcsolatra igény szempontjából majdnem 22 évesen. Nos, időnkénti érzelmi kilengésektől eltekintve nem vagyok elégedetlen az életemmel, de azért néha elképzelődöm azon, hogy mit lehetett volna jobban-másképp. (Különösen az ismerkedés terén, aminek a 4 kemény év BME nem igazán tett jót. :D)


Viszont nem javaslom, hogy görcsösen erőlködj a bepótlásán. Én 22 éves koromtól kb. fél évvel ezelőttig ezt csináltam, utólag visszanézve nem sok tartós eredménnyel. Már ha az nem számít annak, hogy lelki függőség szintjén majdnem alkoholista lettem.. Mert csak a heti ivás befejezése után pár hónappal tűnt fel, hogy ez már az élet más területein mennyivel vetett vissza.


És hogy ha ezt ne, akkor mit érdemes tenni? Közhely, de kell egy olyan hobbit találni, ami nem csak 'jobb híján van', hanem tényleg leköt és örömmel tölt el. Azon keresztül, ha olyan, még barátkozni is lehet. :)

Ami pl. egy jó tipp lehet kikapcsolódásra, és nem feltétlen kell hobbiként tekinteni rá: én mostanában rendszeresen járok ilyen modernkori társasjáték-estekre, klubokba. Akár ismerkedni is lehet (ha nem ütközik a játék létszámkorlátjába, a játék elvitele előtt simán be lehet csatlakozni egy másik csapathoz), jól telik az idő, és egyáltalán nem nézik ki a 20-as éveik közepén járókat se, ha kezdőként jelennek meg, nem ismerve gyakorlatilag semmit a kínálatból.


Azon kívül, nem tudni semmit a 18 utáni éveidről (egyetem/munka, szülőkkel vagy egyedül), de ha hozzám hasonló, akkor mostanában lesz reális végezned. Engem ez is motivált a nyári döntésekkor: aktuálissá válik a munkakeresés, esetleg ehhez kapcsolódó nyelvvizsga, meg az otthonról elköltözés. Ezek elsőre ilyen megterhelő kötelezettségnek hangzanak, de érdemes megtalálni a motivációt hozzá, és egyébként akár ezeken keresztül is ismerhetsz meg új embereket.

Egy a lényeg: legyen cél a szemeid előtt, amiért teszel és élsz! Csak úgy sodródni az élettel nem sok jóra vezet. Kapaszkodni a múltba meg főleg nem. Én is tartottam az önálló felnőtt léttől sokáig, mert hogy korlátok közé szorít - aztán mióta elfogadtam, hogy itt az ideje, már céllá vált, és a korábban korlátnak elképzelt dolgok többsége eszközzé vált az eléréséhez :)

(Ha már évek óta dolgozol, önfenntartasz és pont ezért nincs időd közösségi életet élni, akkor egész más. Sajnos arra a lakhely/munkahely váltáson kívül nem sok tippem lenne, mert sose voltam még olyan helyzetben.)


24/F

2018. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abszolútli nem vagy lemaradva. Bőségesen előtted még az élet, mindenre van időd. Én ugyan 19 évesen veszítettem el a szűzességemet, de az igazi párkapcsolat csak 26 évesen ért utol. Egy akkor 17 éves lány személyében. Ebből lett egy 15 éves kapcsolat. De a lány nem szeretett bulizni. 40 fölött csaptam bele a lecsóba és ahelyett, hogy emiatt nevetségesnek kelljen magam érezni, konstatáltam, hogy sok sok 30as 40es bulizik manapság. Kitolódtak a korosztályok, ami nem is baj. Így szépen kérlek cimbora, hogy, 24 évesen ne temetsd el magad ;)
2019. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!