Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem van elegem a...

Csak nekem van elegem a köszönésből? Miért kell ebből ekkora mizériát csinálni?

Figyelt kérdés

Nekem már elegem van belőle, mert már nem tudom kitalálni, hogy kinek hogyan köszönjek. Akit személyesen ismerek azzal nyilván nincsen probléma, de új ismerettségnél, ha bemutatnak valakinek vagy idegeneknél pl. pénztáros, pincér, pultos, ügyintéző stb. már nem tudom, hogy hogyan köszönjek. Eleve nehéz megállapítani, hogy az illető kb. hány éves vagy hozzám képest idősebb/fiatalabb, akkor az sem mindegy, hogy milyen minőségben van jelen vagy milyen okból találkozunk, milyen kapcsolat van közöttünk, az pedig már tényleg túlmutat a képességeimen, hogy megállapítsam, hogy mi a másiknak az óhaja, sóhaja.


Eddig ahhoz tartottam magamat, hogy hivatalos helyeken pl. bankban magázódom, erre mostanában rendre letegeznek és Szia-val köszönnek nekem és kb. hülyének néznek, hogy miért magázódom, mikor mindketten fiatalok vagyunk. Ugyanígy, egy másik alkalommal pedig lecsesztek, hogy hogyan merészelek én tegeződni és mit képzelek magamról, ez nem egy kocsma stb.. A múltkor egy középiskolás pénztáros lány kérte ki magának, hogy én mit tegezem le. Az 50 éves nő pedig felháborodik rajta, hogy nem tegezem, hanem magázom, mert "nem olyan öreg ő". Csomó nálam idősebb felnőtt ember letegez és akkor én találjam ki, hogy most azt akarja, hogy tegeződjünk vagy csak ő tegez és én magázzam, mert az ő szemében még "kislány" vagyok. A múltkor már a 'Jó reggel kívánok"-kal is probléma volt, mert a másik szerintem akkor már a 'Jó napot kívánok' lett volna az aktuális... Szóval egyre inkább azt tapasztalom, hogy senkinek nem jó semmi, mindenki kikér magának mindent, mindenbe belekötnek és én ezen már nem tudok kiigazodni. Nem értem, hogy miért kell ezt ennyire túlbonyolítani.


2019. jan. 1. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolítod.

Akit egyértelműen idősebbnek gondolsz magadnál egy vagy több generációval, akkor vele magázódj. Ha kéri, hogy tegezd akkor tegezd. Ne csinálj ebből nagy dolgot. Mindenki másnak pedig ott a "szia". :)

2019. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
27%
Köszöni tisztesség,fogadni kötelesség
2019. jan. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is nagy ügyet csinálsz belőle.Ha látod,hogy korod beli akkor tegezed,ha pedig idősebb tőled akkor magázod.
2019. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez csomó mindenkinek nem felel meg, erre kapom a megjegyzéseket és beszólásokat, ami már az agyamra megy.
2019. jan. 2. 01:21
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező, alapvetően az a szabály, hogy kortól függetlenül mindenkit magázol, akivel nem ismeritek egymást és nem vagytok tegező viszonyban.

Hivatalos helyen ez fokozottan igaz. Bankban engem egyszer kellene csak letegezniük és egyből hívnám az illető főnökét és megkérdezném, hogy hogyan bízzam rájuk a pénzük, hogyha még az alapvető illemszabályokkal sincsenek tisztában.

2019. jan. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy állok hozzá, hogy hivatalos helyen, ahol nem vagyunk ismerősök az ügyintézővel, magázódok, mindaddig, amíg a másik fél fel nem ajánlja, hogy tegeződjünk (sokszor azért szokták felajánlani, mert úgy könnyebb a kommunikáció, a magázódás olyan körülményes). Bárhol máshol úgy vagyok vele, hogy 34 éves vagyok, ha valaki letegez, visszategezem, legyen akármennyi idős. Ha megsértődik, mert mondjuk sokkal fiatalabbnak gondolt (ami sokszor előfordult már), akkor egyszerűen közlöm vele az életkoromat, és hogy ő tegeződött le először, ezt meg felajánlásnak vettem. Még sose történt ilyen egyébként.
2019. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!