Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden magyarországon születet...

Minden magyarországon született ember magyar származásúnak számít?

Figyelt kérdés

Hűha... A kérdést tuti nem tettem fel jól, és lehet nem is tudom értelmesen elmagyarázni, hogyan is értettem..


Szóval.


Tudjátok, van az a mondás, hogy "a magyar lányok a legszebbek" (és akkor most vegyük alapul a lányokat)


Ha van egy olyan lány aki magyar. Szőke hajjal, kék szemmel, és fehér bőrrel született.


Akkor hogy lehet egy kalap alá venni, egy másik olyan szintén magyar lánnyal, akinek fekete a haja, barna a szeme, és egy kicsit barnás a bőre is?


Hogy vagyunk így megítélve, hogy magyarok?


Mert ugye ha látunk egy ázsiai leányzót, egyből tudjuk, hogy ő "hova tartozik"

Vagy például ugyanez az albínóknál.


Nos, akkor a magyarokkal mivan?


Remélem megértette valaki, mert nagyon érdekel😅


2019. jan. 3. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A magyar egy kevert nemzet így nem, nincs általános kinézet.


És te hogy tudod megmondani egy albínóról hogy hova tartozik?

2019. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
A magyar nyelv, ami összeköt minket.
2019. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az albínót úgy értettem, hogy maga abba a csoportba tartozik, hogy albínó. Ha valaki azt mondja, hogy "albínó ember" mindenki (aki ismeri a szót) elképzel egy embert, aki teljes egészében.. Hát, fehér.


Viszont ha azt mondom "magyar" mindenkinek teljesen más elképzelése van.

2019. jan. 3. 20:59
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Még egy ázsiai turista sem tudja, ha lát itt Budapesten egy másik ázsiait, hogy ő melyik országból jött. Mint ahogy én sem ismerném fel Tokióban, hogy melyik turista francia, angol, vagy cseh.

A fenti mondás pedig inkább csak egy sztereotípia: van benne egy jó adag nemzeti büszkeség. Mint ahogy az sem igaz, hogy az angol nők rondák. Jártam Londonban, tudom. :)

2019. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Időpont ma 21:01


Én kint élek, és bizony nem hiába mondják, hogy az angol lányok nem szépek. Nem hiába az angol férfiak a legjobb vasút modellezők (Ahogy Fábry is megemlítette)

Lányom 22 éves, és függetlenül, hogy én mit gondolok, de nagyon szép lány. Sokszor jár úgy, hogy amikor kiderül, hogy nem angol, rögtön rá is vágják, hogy "Gondoltuk. Az a lány aki szép az tuti nem angol"


Kérdezőnek. Ha az őseinket néznénk akkor nagyjából úgy kéne kinéznünk mint a mai mongoloknak. Kreol bőr, sötét haj, sötét szem. De több mint ezer év alatt nagyon sok más nemzetiséggel keveredtünk. Pl: gondolj a török megszállásra. Sok más nemzetiség telepedett le mint szlávok, svábok stb. Így a keveredés miatt ma sok színű a magyar lányok (és mindenki)

Talán ezért is mondják, hogy a legszebbek a magyar lányok, mert nincs belső genetikai keveredés mint az angoloknál ( Anglia nagyon sokáig zárt sziget volt a világ előtt, nem volt divat más nemzetiségekkel keveredni. Lásd a királyok is rokonokkal szaporodtak, ahogy mindenki más)

Ma Magyarországon az lesz magyar származású akinek a szülei is magyar származásúak.

2019. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Erre szoktam mondani, hogy a magyaroknak úgy sikerült felvenni a kereszténységet, hogy a magyarok 90%-át kiirtották (háborúk, járványok), aztán betelepítettek a helyükre jó keresztény tömegeket (jó Habsburgokat), akik kinevezték magukat magyarnak (azt is inkább csak a Kiegyezés kényszere után). És ez a folyamat úgy három ízben is végbement az ezer év alatt.
2019. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aki rászánta az idejét arra, hogy választ adjon:) Valamivel ma is okosodtam.
2019. jan. 3. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon hogy mondod meg egy “franciarol” hogy francia? Ott is van szoke barna voros...

feher emberkent vagyunk aposztrifalva azon beul a nyelv es az identitas tudatod az ami vagy

2019. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És az USA-ban?

Hagyjuk mar ezt...

2019. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hát kérdező, az itteni válaszok többségétől nem fogsz okosodni...
2019. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!