Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Föleg a cigányokat kérdezem!...

Föleg a cigányokat kérdezem! Indiai vagyok. Miért van az, hogy sokatok testvérként tekint ránk, amikor a különbségek óriásiak?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy a cigányok sosem éltek a mai India területén. Őshazájuk a iráni-afgán-pakisztáni hármashatár és tágabb környezete - ezek az országok persze a kivándorlás idején nem léteztek még.

Egyrészt nem minden indiai áll nyelv-, illetve genetikai rokonságban a cigányokkal. Láss egy dél-, vagy ÉK-indiait például!

Másrészt, ha egy pandzsábi (nagyrészt az vagyok) és egy cigány ugyan nyelvükben nem távoli rokon, ott vannak a kultúrális különbségek.


Ti romák, az én szememben teljesen európai értékrendet képviseltek. Az étkezési szokásotok, a zenétek, öltözetetek túlnyomórészt délkelet-európai. Balkáni. Minden sértő szándék nélkül. Nyugat-Európában pedig sokatokról meg nem mondja az ember, hogy gypsy - ez a Brit-szigeteken a legáltalánosabb (Irish travellers). Tipikus angol, ír, skót kinézet. Európai!

Az indiai meg ázsiai!

Most hülyén hangzik. de én nem teszek különbséget egy dán, magyar, lengyel, spanyol, cigány, stb. között. Fehér ember az összes. (Még az arabok és az indiaiak jó része is ebbe a rasszba tartozik kisebb-nagyobb keveredéssel.)



2019. jan. 13. 19:33
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Voltak köztük visszafogottabbak, mint minden embernél, de volt egy két lehúzós is. Ravaszsággal többszörösét szedtem le róluk.
2019. jan. 13. 22:16
 22/27 anonim ***** válasza:
Basszus, nem fogod a lényeget. Hiába linkelgeted azokat a képeket. Ők nem úgy néznek ki mint a rendes cigányok, akik nagyon régen a kelet területekről ide vándoroltak. Vannak "szőke cigányok" is, ahogy Magyarországon mondanánk, vagy az általad linkeltek talán, de bennük már kb, semmi nincs abból a cigány vérből, ami volt nekik évezredekkel/századokkal korábban. A rendes cigány emberek sötét bőrűek, sötét haj és szem jellemzi őket, indiai kinézetű emberek. Az hogy itt is sok fakóbbat vagy épp sötétebb bőrűt látsz a keveredés miatt van. De alapjáraton sötét bőrűek. Szóval ne keverd ide a már évszázadok óta Írországban élő és teljesen keveredett nem cigánynak kinéző embereket. A cigányok olyanok mint ahogy ma látod őket. A fakóbarnától kezdve a kb. feketéig mindent láttam már, szőke cigányt is. És úgy hogy a testvérek, az egyik fehér bőrűbbnek néz ki, a másik teljesen fekete, kiütközött a cigány vér rajta.
2019. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Hasonló, mint Dél-Afrikában a szivárvány-családok.
2019. jan. 13. 22:20
 24/27 anonim ***** válasza:

Hát én cigány létemre európainak tartom magam,pont azok miatt amiket leírtál. Persze rudom hogy genetikailag nem, de kultúrálisan maximálisan európainak érzem magam. Ezért nem is tekintetk testvérként az indiaiakra.


23/Roma/L

2019. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
38%
I am from India.
2019. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Inkább azzal foglalkozz, hogy takarítsátok el a szeméthegyeket az utcákról és ne adjátok férjhez a 9 éves kislányokat.
2019. júl. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kérdező!
2022. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!