Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek akinek van/volt...

Van köztetek akinek van/volt a nagyszüleinek hozzá hasonló korú tesója? Milyen kapcsolatot ápoltatok velük?

Figyelt kérdés
sosem ismertem az apai nagyapámat mert korán elhunyt, de volt az apai nagyimnak egy testvére ugyanazon a helyen, nem tudom ez milyen rokoni szálnak számít aki mindig legalább olyan szívesen fogadott és adott egyfajta olyan érzést mintha nagyapám lenne. ha vagytok ilyen helyzetben, ti is jó viszonyt ápoltok a nagyszüleitek testvéreivel?
2019. jan. 16. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Nagymamám húgát imádom :) nem sokkal fiatalabb mamámnál
2019. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyapám elég különc, nagyjából minden embert elmar maga mellől (pl. szegény nagymamát is). Segítőkészsége 0, aki neki segít, annak se köszöni meg. Van egy nővére, ő teljesen az ellentéte. Nála kedvesebb ember a világon nincsen. Mindenkinek segít, annak ellenére, hogy segítőkészségével rengetegszer visszaéltek már. Jóban vagyunk vele, bár a távolság miatt csak ritkán találkozunk, de telefonon tartjuk azért a kapcsolatot.

Nagymamám testvére (férfi) már kevésbé szimpatikus. Ők azok a tipikus nagyvárosi sznobok (annak ellenére, hogy egy Pest megyei faluban élnek) egy gyerekkel, akik maguk szerint tökéletesek. Csak magukról tudnak beszélni, hosszú távon (már 2-3 óra is) elviselhetetlenek. Velük szerencsére évente/kétévente egyszer találkozunk.


Nem tudom mennyire tartozik ide, ide most nemrég tudtam meg, hogy dédnagymamám egyik húga él még (anyám se ismeri, az apja se, az a nagymama meg már régen meghalt akinek a nagynénje, sőt az ő anyukája is, akinek a testvére) nagy vágyam, hogy tavasszal meglátogathassam, nekem mindenképpen olyan lenne (elképzelés alapján) mintha a dednagymamámmal találkoznék. Bár nagyon félek, hogy elkésunk...

2019. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak a testvérei között volt olyan, aki lényegében hasonló "funkciót" látott el, mint a mama, szóval pont olyan szoros volt a kapcsolat, mintha ő is amolyan 3. nagymamánk lett volna.

Pároméknál is a nagymama a testvérével lakott, így ott is lényegében 1 nagyival több volt a csaláédban.

2019. jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!