Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változik valaki gyilkossá?

Hogyan változik valaki gyilkossá?

Figyelt kérdés

Játszódik le ilyenkor valami speciális folyamat az agyban, ami ennyire meg tudja változtatni az embert?

Olyasmire gondolok, amikor valaki teljesen normálisnak és hétköznapinak tűnik, aztán valami átkattan és megöli pl. a hozzátartozóit.


Hogy legyen konkrét példa is: mostanában bukkantam Chris Watts ügyére. Ő a feleségét és a két lányát ölte meg, utána pedig úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. Elég sok anyag van róluk fent neten, mert a felesége sokat videózott és nem úgy tűnt, hogy utálná pl. a gyerekeit. Egy teljesen normális apának tűnt.

pl. https://www.youtube.com/watch?v=WkWkTIgsHQM

És akárhányszor ezeket nézem, nem teljesen értem, hogy miért nem vált el, ha nem volt boldog velük? Mi alapján jutott arra, hogy meg kell ölni mindegyiket?

És ami a furcsa, hogy voltak bizonyos jelek. A gyilkosság előtt, mivel a felesége éppen munkaúton volt, képet küldött egy babáról, ami lepedővel van letakarva (kb. mintha egy hulla lenne halotti lepellel), de a felesége nem értette, vissza is írta, hogy nem érti mi ez. Tehát már akkor terveznie kellett, hogy megöli a gyerekeket és valamiért a feleségét ijesztgette a történés előrevetítésével (?). De utána még a gyilkosság napján elviszi a lányokat egy szülinapi partira, ahol mulatnak egyet. Majd hazaérkezik hajnalban a felesége és másnapra eltűnnek...(akkorra már persze halottak).


Az érdekelne a legjobban, hogy akkor ez alapján bárki válhat gyilkossá? Létezik, hogy olyan folyamatok mennek végbe a fejben, ami miatt én is ölni akarok? Ez ellen egyáltalán lehet védekezni?

Mindenki elintézi annyival, hogy "gonosz" emberek. De addig a pontig meg nem voltak gonoszak? És mitől billen át a mérleg?

Ez engem eléggé megijeszt.



2019. jan. 16. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Keress rá a pszichopata, szociopata bejegyzésre.
2019. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez még nem egyenlő a gyilkossal. Attól, hogy valaki pszichopata, még nem gyilkos.
2019. jan. 16. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Az elfojtott érzések,ha valakit egész életében b'sztatak stb. Hülyeség hogy minden gyilkos szociopata lenne,a sorozatgyilkosok közül csak kevesen azok,a gyk-ra író korlátoltak gondolják azt hogy a pszichopata gyilkost jelent.
2019. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta ezt? Ezért mondtam keress rá ezekre, mert ez egyben magyarázat is pszichológiailag a kérdésre.


Ennek a pszichiátriai rendellenességnek ezer arca van, az egyik az ha semmiféle felelősségtudat, lelkiismeretfurdalás nincs az illetőben. Nincs meg az a fék bennük, ami bennünk. Szerintem mindenki elképzelte már milyen lenne megölni a szemét főnökét stb :D de ez csak képzelet. Itt egyszerűen nincs meg az a morális-erkölcsi érzelmi pálya, vagy defektes.


...de sok más oka lehet, akár skizofrénia is.


Vagy gyerekkori traumák kiváltotta agresszió. Ha felindulásból ölt az illető, gyakran a hidegvérű ősi agresszió pályája aktiválódik, nem a defenzív. Ez egy kóros rendellenesség. Patkányokon vizsgálták, a gyerekkori traumát.

Ők pl direkt torokra és lágyrészekre támadtak, ahogy az anyák védik a kicsinyeket. Ott mindegy, hogy meghal-e a támadó.


Pl a késeléses cigány támadásokkor ez történik. Nem gondolkozik, vagy mérlegel csak szúr. Azonnal. Gyakran összefügg traumákkal.


...de a kérdés inkább pszichopatákra jellemző. Leélhetsz egy életet normálisan, de el is pattanhat egy húr és elveszted a kapcsolatot a realitással. Nyilván a pszichopaták nagyon kis része válik gyilkossá, de az indokolatlan és illogikus gyilkosságok hátterében mindig pszichiátriai gond áll.

2019. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na de mi van ha valaki érez szorongást de mégis emberek megölését tervezi? A szorongás a pszichopátiát kizárja.
2019. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A konkrét sztorira azt mondanám, hogy Amerika messze van, meg amúgy is tele van furcsa emberekkel, furcsa szokásokkal, szóval innen azt én nem tudom megmondani, hogy az az amerikai férfi milyen lehetett előtte és mitől vált gyilkossá.

Viszont Magyarországon felnőtt kegyetlen gyilkosok életrajzát, gyerekkorát olvasgattam egyszer az interneten. Mindegyiknél visszatérő motívum volt a gyerekkori brutalitás, a bántalmazó, szeretetlen szülők. A legkegyetlenebb gyilkosok általában alföldi tanyákon nőttek fel. Kemény körülmények, zárt világ, ahová más nem láthat bele. Ha a szülő agresszív vagy perverz, alig-alig juthat a külvilág tudomására. A gyerek teljesen ki van szolgáltatva. (Persze nyilván sok tanyasi gyerek szeretetben nő fel, és szép emlékként gondol vissza gyerekkorára, tehát nem a tanyasi életforma ellen beszélek.)

Az utóbbi 20 évben megjelent egy újabb ok: a kábítószer okozta tudatmódosulás. Az alkohol mindig is jelen volt a magyar ember életében, és mindig is sok félresiklott életért volt felelős, de a kábítószer valóban ripsz-ropsz szörnyeteget csinál az emberből, aki szinte felfoghatatlan kegyetlenséggel képes megkínozni áldozatát. (Néhány példa: a tornyospálcai rém, aki sok évvel ezelőtt menyasszonyát iszonyú brutalitással ölte meg; ill. a százhalombattai rém, aki barátja szüleit gyilkolta meg). Linkek erről a két esetről:

[link]

[link]


Az első esetben skizofrénnek nyilvánították a gyilkost, ezért nem is börtönben, hanem az IMEI-ben ült évekig. De az tény, hogy kábítószer hatása alatt volt, amikor a cselekményét elkövette, és jómódú családja mindent megtett, hogy ne kerüljön börtönbe. Magyarul: a falujukban sokan vitatták, hogy olyan beteg lett volna, hogy tényleg ne tudta volna felfogni cselekedete súlyát.


Tehát, ha felnőtt korodig normális közegben éltél, kaptál elég szeretetet, felnőtt korodig nem észlelték rajtad súlyos elmebetegség tüneteit, ill. kerülöd a tudatmódosítókat, akkor szinte kizárt, hogy valaha is ennyire "bekattanjál".

2019. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!