Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mások irányítanak?

Mások irányítanak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a mások által írt szabályokat be kell tartani?

Miért az ő szabályukat?

Ők nem istenek,ők csak emberek akik Istent próbálnak játszani!

Az emberek mindig a hibát keresik és segíteni próbálnak de ahelyett, hogy segítenének inkább rontanak a helyzeten.

Attól, hogy Pistike az utolsó padsorban gubbaszt egész nap egyedül, őt máris elkönyvelik egy idiótának, furcsának?!

Igazából néhány szabálynak semmi értelme, de az emberek betartják!

Az a tény, hogy például én szeretek elvonulni és kimenni az erdőbe, a rétre, vagy valamit ami az emberek szerint furcsát tenni- attól én miért leszek furcsa?!


Bocsánat, hogy ilyen “furcsa” kérdések tettem fel :) de érdekelne mások véleménye is. (szeretek filozofálni :D )

Kérem csak azok válaszoljanak akiket érdekli ez a téma.



2019. jan. 22. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lennenek szabalyok rengeteg katasztofa lenne.

Ha a munkahelyen nem tartod be a szabalyokat akkor kirugnak. Ha az eletben nem tartod be akkor bizonyos dolgokert bortonbe kerulhetsz. Nyilvan nem istenek de volt okuk hogy szabalyokat vezessenek be. Az megint mas dolog ha valaki furcsa, az nem azert furcsa mert "kimegy az erdobe" hanem mert ez nem megszokott hetkoznapi dolog, de szinte semmi koze a szabalyokhoz.

2019. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De igen van köze, a szabályokhoz mert furcsán nézek, furcsát mondanak, hiszek a a tények, gyakorlatilag elítélések, aki elítél voltaképpen egy szabályt tart be, amit nem feltétlen egy felsőbb rendű hozott meg.

Tudom a lég alapvetőbb szabályokkal nincs semmi bajom, de van néhány szabály aminek tényleg semmi értelme.

2019. jan. 22. 14:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Például?
2019. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon sok-sőt rengeteg ember kerül börtönbe azért amit nem tett!

Vagy épp azért mert valaki azt mondta, hogy olyat tett amit nem kell.

Vagy a parkolás, fizess a parkolásért, itt-ott nem parkolhatnak az emberek.

Ne fényképezz ezt vagy azt!

Ha pl megtámadnak, nincs nálad fegyver teszem pl kés, vagy valami amivel megvédhetnéd magad. Inkább hagyjam, hogy megöljenek?

Ha megtámadnak ösztönös reakció az önvédelem, de mégis én szívom meg.

2019. jan. 22. 14:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, te nagyon a felszínt kapargatod ezekkel a kérdésekkel. Ebben az esetben tényleg logikus amit mondasz, de ha már ennyire filozofálgatsz, akkor nézz utána a miért-ek valódi magyarázatainak. Vagy próbálj te tovább gondolkodni az "alsóbb szintekre" is.
2019. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam nézni több szempontból is, de semmi.

Akárhogy is nézem, sehogy sem jó.

Rengeteg ember kapzsi, kirekeszt másokat, csak azért mert úgy tanítottak neki, teszem ide nem a szülei, hanem a többiek. De van olyan szituáció ahol a szülő végez agymosást és a gyerek tovább adja.

2019. jan. 22. 15:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Sokféle szabály van.

Vannak jogszabályok, társadalmi szabályok , kellenek.

Nélkülük zűrzavar lenne.

A szabályok értünk vannak, nem ellenünk.

2019. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tudom, szabály nélkűl felfordulás lenne.

De én a fölösleges szabályok miatt vagyok kiakadva.

Meg az agymosás miatt.

Ha már vették a közös erejüket és néhány értelmetlen szabályt hoztak létre, miért nem hoznak létre egy olyan szabályt, ami velünk van és nem ellenünk.

Miért nem akadályozzák meg a bántalmazást, és a többi hasonlókat?!

2019. jan. 22. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nagy vonalakban beszélsz, konkretizálhatnád, mit is akarsz mondani.
2019. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo oszinten szolva ossze-vissza hadobalsz! Leirtak a valaszadok a velemenyuket es hogy szabalyok bizony kellenek. Okuk mindenkeppen volt felallitani szabalyokat akarki(k) is allitotta fel, attol mert most egy ember ezt nem tudja elfogadni es csak a felszint latja arrol senki nem tehet.

Sok mindent nem lehet fotozni pl allatokat, ennek is meg van az oka lehet megvadul tole stb. Kest hordhatsz magadnal, onvedelem celjabol, egy bizonyos nagysagut amivel boven megvedheted magad.

Es az hogy valaki artatlanul kerul bortonbe az hogy jon ide? Megis ra tudtak varrni nem? Ezen kar agyalnod mert semmi ertelme. Az erdok legtobb resze maganterulet ezert nem lehet akarkinek oda maszkalni, ha nem magan akkor nincs ra szabaly hogy ne mehess, azert neznek furcsan mert nem szokvanyos dolog hogy valaki erdobe maszkaljon, mert az embereknek jobb dolguk is van annal hogy erdobe menjen raadasul ido se nagyon van, ehhez tenyleg nincs koze a szabalyokhoz te akarhogy is mondod. Rossz peldakat hozol fel es mindent ki akarsz forgatni.

2019. jan. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!