Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti ezzel a helyzettel mit...

Ti ezzel a helyzettel mit tudnátok kezdeni? Eléggé kisiklani látszik az életem.

Figyelt kérdés

Gyerekként eléggé elkényeztetett voltam. Igazából, egy Anyuci kedvence link alakként lehet elképzelni. Van egy informatikus diplomám már három éve, de mivel gyakorlati tudásom nincs mögötte ezért nehezen boldogulok. Most ugyan van egy szakmai munkahelyem, de eléggé sufni cégről van szó. Annak ellenére, hogy nagyon keveset tudok, elég nehéz feladatokat adnak nekem, és segítséget nem kapok hozzá. Mióta megvan a diplomám jóformán csak itthon voltam az idő nagyobb részében depresszióval. A diploma utáni évben meghalt a nagypapám, ami talán valahol jogos, hogy megviselt. Aztán másfél évvel a diploma után kaptam egy állást távmunkában, ahol segítettek is, és egyszerűbb dolgokat meg tudtam csinálni. Majd próbálkoztam továbbra is távmunkában webfejlesztő lenni, de belebuktam. Tavaly nyáron meghalt Édesapám, amíg élt, addig lett volna akár arra is lehetőségem, hogy 0-24 csak tanulok programozni, de nem éltem ezzel a lehetőséggel. Most Anya megmondta, hogy mivel ő is elment dolgozni, hogy mostantól mindenképp állással kell rendelkeznem, tehát az, hogy pár hónapig csak tanulok valamit, hogy akkor hátha felvesz egy jól működő informatikai cég, az már ki van lőve. Jelenleg úgy érzem, hogy ezzel a tudásszintemmel nem tudok megfelelni, egy informatikus állásban sem. Vidéki vagyok, eddig sose merült fel bennem a költözés, mert szerettem a helyet, ahol élek. Most ugyan felmerülne bennem Budapest, de egyrészt nem engednének felköltözni, mert nem tudnék ellenni ott, másrészt ott se biztos, hogy felvennének, és benn tudnék maradni egy szakmába vágó állásba. Ami még tovább bonyolítja a helyzetet, hogy rossz a munka morálom, nem tudom, hogy lenne-e olyan munkakör, amit napi nyolc vagy akár tizenkét órában el tudnék látni. Talán egyszerűbb adminisztratív munkák, vagy ilyen árufeltöltés az menne. Bár ezekkel nincs túl sok perspektíva előttem. Egyenlőre nem vagyok azért nagyon rossz helyzetben, de látom, hogy eléggé valószínű, hogy lefelé fogok elindulni a lépcsőn. Nyugtatókkal, és antidepresszánsokkal élek, voltak alkohol gondjaim is.


Ha kérdés van válaszolok rá. 26/F



2019. febr. 1. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, összefoglalva. Van egy iskolád, de a tanulást elkummantottad. Önállóan nem tudsz dolgozni. Otthonról meg már nincs cash.


Annyira azért nem látom vészesnek. Ezen tedd túl magad. 26 évesen még bőven fiatal vagy. Informatikus diplomával simán el tudsz helyezkedni, még akár úgyis, hogy egész nap programot telepítesz, vagy ventilátort porszívózol.


Egy szoba-konyhás albérletet kivehetsz, de az nem világos miért kellene elköltöznöd. Neked már nem tanulni kéne, hanem dolgozni. Csak munkával (lehetőleg emberek között) fogod megszerezni a tapasztalatot, neked most arra van szükséged.

2019. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Otthon nincs problémád, azon kívül, hogy nem kapsz pénzt. szóval költözni felesleges pénzkidobás, pláne így, hogy apu halálával a pénzcsapot is elzárták.



Semmi extra egyébként. Üdv a való életben. Embereld meg magad, járj be dolgozni és kaparj egy kicsit életedben először, hogy fejlődj szakmailag. 1-2 évet lehúzol IT területen és tiéd a világ, annyit meg ki lehet bírni.

Ha nem megy, keress egy szakembert, aki rávilágít, hogy napi 8 óra munka, az minden csak nem a világ vége egy klimatizált irodában egy kényelmes forgószékben

2019. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van munkahelyem most is. De hát tényleg nem egy nagyon jó hely. Van egy főnök meg rajtam kívül még egy alkalmazott. A főnök tud programozni, de nem ad ki rendesen leírt feladatokat, és kérdezni se nagyon tudok tőle, hogy az ő tudásából tudjak én is fejlődni. Azért mondnom, hogy tanulnom kellene, hogy felvegyenek jobb cégek, ahol kapok segítséget is. És nem nulla tudással kellene világmegváltó programokat megírnom éhbérért.


Nagyon szorongok, amiatt, hogy olyan feladatokat kapok, amikhez nem igazán tudok hozzászólni. Viszont elvárnák, hogy megcsináljam.

2019. febr. 1. 14:32
 4/8 A kérdező kommentje:

Munkahelyem az van most is, de azt írtam. Próbaidős vagyok egy vidéki induló sufni cégnél. Úgy néz ki a nap, hogy a főnökkel, és a kollégával együtt beülünk az irodába, és mindenki csak a saját gépét bámulja, semmi interakció kb. A főnök ugyan tud programozni, de nekünk nem igen segít önállóan kellene tudni elég nagy horderejű feladatokat megoldani, ami (még?) nem megy nekem, főleg úgy, hogy ezzel a technológiával nem dolgoztam még. A főnök elég lazán veszi a dolgokat, de szerintem nem fogok tudni sokáig benn maradni a cégben, és nem is biztos, hogy szeretnék sokáig itt dolgozni.


Van annyi régebbi megtakarításom, hogy fel tudjak menni Budapestre, mert ott talán vannak jobb állások is, ahol lehet fejlődni. Viszont az is nagyon kérdéses, hogy felvenne-e bárki, benn tudnék-e a munkahelyen maradni, illetve boldogulnék-e Pesten egyedül.

2019. febr. 1. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
És ha más munkahelyet keresnél? Rendszergazdait valahol, vagy nem is infóval kapcsolatos munkát hanem pl raktáros egy ikeában?
2019. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A raktáros, vagy árufeltöltő nekem is felmerült, vagy, hogy más területre képezzen át magam. A rendszergazdaságot is csak úgy tudnám bevállalni, ha egy hozzáértő mellett csinálhatnám, nem vagyok önálló szakmai munkavégzésre alkalmas.
2019. febr. 1. 18:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Aztán lehet, hogy egy kis sikerélmény kellene, vagy egy kis önbizalom.
2019. febr. 1. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem rosszbol mondom, de ha nem megy irány a meki. Krumplit biztos tudsz sütni. Segítséget is kapsz.
2019. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!