Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nehéz anyagi helyzettel el...

Nehéz anyagi helyzettel el lehet végezni a Miskolci műszaki egyetemet?

Figyelt kérdés

Valki felvázolná nekem kiadásokat esetleges bevételeket? hogyan oldaná meg, mit mivel vagy akármi, köszönöm!


20F



2015. ápr. 5. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szociális támogatás, lakhatási támogatás, Bursa Hungarica, Tanulmányi ösztöndíj... én pár éve tanultam egyetemen, ezeket megpályáztam, illetve jól tanultam, így havi 50-60 ezer Ft-om bejött, plusz párszor eljártam éjszaka gyárakba dolgozni diákmunkára... Én még egy laptop árát is meg tudtam így spórolni... persze nem töltöttem minden délutánomat kocsmákba és a bulik terén is visszafogottabb voltam, meg pl. előtte megvettük a piát és megittuk és a discoban már nem vettünk semmit. Cigin lehet spórolni a legtöbbet. Kaján sose spórolj! Könyveket nem kell megvenni, könyvtárból kikölcsönzöd.
2015. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék még, hogy ha nagyon nincs más, akkor vehetsz fel diákhitelt is. Ha elvégzed az egyetemet és diplomás munkád lesz, akkor nem fog gondot jelenteni a visszafizetése, de ahogy előttem írták ösztöndíjakból, támogatásokból is meg lehet élni.

Viszont valami számítógépre szükséged lesz elég hamar, mert rengeteg anyagot netre töltenek fel és bizonyos ügyeket is csak neten keresztül lehet intézni, bár azokat is meg lehet oldani nyilvános helyeken (a neptunos ügyintézést biztosan, de talán az általános internet hozzáférést is).

2015. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!