Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a felnőttkor nagy "lehetős...

Mik a felnőttkor nagy "lehetőségei"? Pláne, amik gyerekkorban nincsenek, de felnőttkorban igen.

Figyelt kérdés
Szeretnék én is lehetőségeket...
2019. febr. 5. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Élhetsz egyedül, élhetsz barátokkal, nem szorulsz a szüleidre, mert önállóan eltartod magad. Senki nem szólhat bele a döntéseidbe, akinek nem hagyod, magad alakítod a sorsod, magad tűzöd ki a határaid. Azzal tartod a kapcsolatod, akivel akarod, nem kötelező eltűrnöd a környezetedben egy mérgező családtagot vagy épp valami kamubarátokat, te választod meg, hogy kivel veszed körbe magad. Célokat tűzhetsz ki, amiket elérhetsz, amikért dolgozhatsz. Találhatsz hobbit és olyan elfoglaltságot, ami boldogságot okoz és azt anélkül is űzheted, hogy bárki segítene vagy épp beleszólna. Én döntök az életemről, nem mások és szerintem ez a szabadság a felnőtt lét legjobb dolga, még úgy is, hogy a sorsom iránti felelősség kizárólag engem terhel és nem mutogathatok másokra ha kudarc ér. Nem is akarom, hogy bárki levegye ezt a felelősséget a vállamról, az egyik legjobb dolog a világon szerintem. Kérdés persze hogy mennyit teszel azért, hogy ezeket mind megtehesd, ugyanis semmi nincsen áldozatok vagy belefektetett munka nélkül. Valamit valamiért.
2019. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont a befektett munka miatt nem igaz ez az egész. Meg ne haragudj, alapvetően nem igaz.
2019. febr. 5. 12:00
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mi nem igaz? Ha nem dolgozol a céljaidért, akkor nem éred el. Ennyi.
2019. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem gyerekkoromban sokkal több szabadidőm volt.
2019. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ehetsz csokit amikor akarsz
2019. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én a felnőttkor legnagyobb lehetőségének azt érzem, hogy függetlenedhettem a szüleimtől anyagi és viselkedési téren is. Arra költöm a pénzem, amire szeretném, akkor hívok át magamhoz vendégeket, amikor szeretnék, valamint nem szabja meg nekem senki sem, hogy mikor és hova mehetek el szórakozni a barátaimmal.

Bár aki beállt ebbe az "olyan introvertált vagyok, hogy ki se mozdulok a szobámból" gyakorikérdésekes sorba, az mondjuk ilyen téren pont megszívta.


25/F

2019. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

"Pont a befektett munka miatt nem igaz ez az egész. Meg ne haragudj, alapvetően nem igaz."

Akkor valamit rosszul csináltál. Nekem megtérültek a belefektetett áldozatok, amiket hoztam és meglett a munkám gyümölcse, mint ahogy az összes ismerősömnek is, aki keményen dolgozott a céljaiért.

2019. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem, ahogy a legtöbb ismerősömnek se.



Keményen tanultam mindig és egyéb áldozatokat is hoztam, igyekeztem mindeen téren fejleszteni magamat.

Nagyon sok rossz tulajdonságom van, de hogy lusta lennék, na az nem mondható el. Barátaim szerint se.

2019. febr. 5. 12:29
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ha a befektetett munka alatt csak a tanulást érted, akkor tudnod kell. hogy az kevés.


A boldoguláshoz fontos még az egészség, a jó kapcsolatok, jó párkapcsolat és baráti kapcsolatok, de jó, ha ezentúl van az embernek sok helyen ismerőse.


Azt vettem észre, hogy az igazán boldog emberek azok, akik valahová tartoznak, pl valamilyen sportklubnak, vagy más közösségnek a tagjai és tudják, hogy bármilyen helyzetben vannak, mindig van mögöttük egy "csapat".


Ha munkát keresel, akkor is kevés a diploma, adott esetben kell az ismeretség is, de így van ez számos más területen is.


Azért írom ezt le, hogy ne sajnáld az időt kapcsolatok építésére és lehetőség szerint sportolj, vagy találj valamilyen hobbit, mert az élet több a munkánál..

2019. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os nemhiszem legalabb annyit ul a gep elott amennyit akar es a szulei nem szolnak ra mint gyerekkoraban
2019. febr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!