Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért akarják...

Az emberek miért akarják megakadályozni az öngyilkosságot elkövetőket?

Figyelt kérdés
Mi értelme van ennek, miért akarnak mindenkit életben tartani, azokat is akik amúgy nem akarnak már élni?
2019. febr. 18. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Akik ilyen lelkiállapotba kerülnek, többnyire nem tudnak reálisan gondolkodni és az ilyen embereken segíteni kell. Segíteni pl. megoldani a problémáját. Aki ilyenről tud, és nem próbál meg segíteni, akkor bele löki a szakadékba.
2019. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Ez nem egészen igaz, sokan vannak, akik nem "rövidzárlatból" akarnak öngyilkosok lenni, hanem tényleg nem látják értelmét annak, hogy tovább éljenek.

És nem minden problémát lehet megoldani, sok olyan van, amire nincs megoldás.

Emellett minden embernek joga van eldönteni, meddig akar élni.

Ilyen esetben nem tud senki "segíteni", csak ront az illetö helyzetén.

2019. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt többnyire az illető olyan pszichés helyzetben van, hogy nem képes reális ítéletet hozni.

Másrészt rengeteg esetben szó sincs megoldhatatlan problémáról.

Harmadrészt az öngyilkosság nem oldja meg a problémát, adott esetben csak átruházza másokra, illetve további problémákat szül mindenkinek, akit az illető hátrahagyott.

Negyedrészt akiben van egy kis emberség, az eleve nem képes tétlenül nézni egy embertársa halálát, ha tehet ellene.

2019. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Helyzete válogatja. Ha valaki gyógyíthatatlan beteg és tudja, hogy fél év pokol van hátra az életéből akkor tiszteletben tartanám a döntését és nem tennék semmit. Ha egy hülyegyerek akarná megtenni, mert nem kapta meg a legújabb telefont vagy edzőcipőt (tudom, kicsit sarkalatos példák) akkor persze igen, közbelépnék.
2019. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Én pont leszarnám....
2019. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert ez a társadalmi elvárás velük szemben.
2019. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Talán azért, mert törődnek a másikkal és saját csalódásukat akarják elkerülni azzal, hogy elvesztenek valakit.


Nekem az ismerősöm balesetben halt meg. 2 hétig nem tértem magamhoz. A gyász erős dolog. Nem mindenki tudja elfogadni a halált. Én sem. Ugyanakkor én is voltam már olyan mélyen, hogy meg akartam halni. De felelősséget vállaltam más emberekért s velük szemben szemétségnek tartanám, ha nem foglalkoznék addig velük, amíg saját maguktól is meg tudnak állni az életben, ezért leépítettem a személyiségem, és szolgálom a családom.

2019. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Valakit öngyilkosságra buzdítani vagy aszisztálni benne a hetvenes évek végétől bűn, ami börtön büntetést von maga után (nem hiába lép be a rendőrség az elhunyt közösségi oldalára, levelező rendszerébe, stb).


Aszisztálás az is, ha Te tudattad velem a terved vagy konkrétan rád találok a kísérlet közben és én erről nem értesítek senkit vagy nem akadályozlak.


Ha pl bemész egy pszichiáterhez, elmondod, hogy öngyilkos akarsz lenni és egyedül élsz két opciót vet fel; vagy, hogy odaköltözöl valakidhez vagy, hogy befekszel a pszichiátriára; ugyanis, ha hazamész és megölöd magad, őt veszik elő.


Ugyanígy, ha egy ismerősödről, barátodról, rokonodról, akárkidről tudod, hogy meg akart halni, de nem tettél semmit, Téged vesznek elő.


Ez az egyik.


A másik; nincs olyan gond, aminek egy dzrvább változatában ne szenvedne más.


Harmadrészt; az életnek vannak szép oldalai us - Ettél ma? Két lábon jársz? Látsz? Hallasz? Stb - mert van aki nem. Szerencsés vagy ezért és ez adjon erőt.


Végül; nincs olyan gond, amit nem lehet leküzdeni.


Évekkel ezelőtt depresszióban szenvedtem; nagyon durva volt. Mára sok munkával és orvosi segítséggel teljesen kilábaltam belőle bőven.

2019. febr. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"A másik; nincs olyan gond, aminek egy dzrvább változatában ne szenvedne más."


Ez nem igazán vígasz annak, akinek az, ami van, nem felel meg, az, hoyg másnak rosszabb, neki nem segítség,attól neki nem lesz jobb..


"Harmadrészt; az életnek vannak szép oldalai us - Ettél ma? Két lábon jársz? Látsz? Hallasz? Stb - mert van aki nem. Szerencsés vagy ezért és ez adjon erőt."


Hiába "ettem ma", ha nem ízlik, hiába látok-hallok, ha csak rossazt közvetítenek ezek, hiába járok két la´bol, ha pl ezek a lábak folyamatosan fájnak, stb.


2Végül; nincs olyan gond, amit nem lehet leküzdeni."


Dehogy nincs, rengeteg van!


"Évekkel ezelőtt depresszióban szenvedtem; nagyon durva volt. Mára sok munkával és orvosi segítséggel teljesen kilábaltam belőle bőven."


Akkor neked szerencséd volt, rengeteg embernek sem az orvosi segítség nem segít, se nem tudja megoldani a helyzetét.


Emellett a krónikus betegekröl még nem is beszéltem, akiknek semmi esélye javulásra, vagy aki olyan lelki bajtól szenved, amiböl nincs lehetösége kitörni!

2019. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik" - Miért is? A kérdés az volt, "miért akarják megakadályozni az öngyilkosságot elkövetőket?" - én erre adtam választ. A piros kék zöld kéz nyomkodása nem arra való, hogy kifejezzétek vele, a tartalom mennyire tetszett, hanem, hogy a kérdésre a válasz hasznos e; és szerintem igen.


Ha úgy vélitek, nem segítem a kérdezőt, legalább nullára pontozásnál írjátok oda, miért helytelen az információ.


Amúgy meg továbbea is; ha valaki megöli magát és tudok a számdékáról és nem akadályozom meg, engem tesznek felelőssé; illetve ott van az emberségádokban, hofy nem nézi vêgig efy társa halálát.


Voltam én is depressziós, akartam én is meghalni, sok munkával és orvosi segítséggel kilábaltam belőle.

2019. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!