Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan mond a szülő olyat a...

Jogosan mond a szülő olyat a felnőtt gyerekének, hogy "ebbe nem egyeztem bele"?

Figyelt kérdés

Szerintem mondjuk igen, főleg, ha akárhogyan is támogatja.

Szerintem a nehezebb úton kell elérnem a célom és ha sikerül, elenged kicsit. Ha nem sikerül, akkor úgyis neki volt igaza. Neki van élettapasztalata.


2019. febr. 19. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Akár támogat akár nem, nincs joga ilyet mondani, amíg az nem az ő életét érintő dolog. Pl. Nem mondhatja, hogy nem egyezett bele abba, hogy xy-nal együtt legyél, DE mondhatja, hogy nem egyezett bele, hogy xy-t odaköltöztesd hozzájuk. Szóval szituációtól függ.
2019. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Helyzetfüggő. Például ha ők adnak neked pénzt valamire jogos elvárás, hogy arra költsd amire adták. De ha dolgozol és magadnak kerested meg, semmi közük hozzá, hogy mire költöd. Ugyan így, az ő házukba megszabhatják, hogy ki jöhet be és ki nem. De ha saját házad van nem mondhatják meg, hogy kit engedsz be oda.
2019. febr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha függsz tőle, akkor momdhatja azt, hogy ne tedd meg ezt, különben megvonom tőled azt. Bár az egy elég fura jellemre vall, ha valaki így rendezi a dolgait. De jogilag nem kötelezhet semmire, felnőtt ember vagy.
2019. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!