Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tekintenek sokan egyes...

Miért tekintenek sokan egyes munkákat alpárinak, bunkónak, parasztnak?

Figyelt kérdés

Pl. a kerti és a szántóföldi munkákat lenézik sokan, vagy a fizikai munkákat, mondjuk tetőfedő, kőműves, vagy akár leltáros.

Én évekig dolgoztam szántóföldön, kézzel kellett betakarítani a terményt, egy nagy multinak volt később szállítva.

Miért van az, hogy sokan bele se gondolnak, hogy a boltba az élelmiszer se magától kerül be, a tető se áll meg csak úgy, az egyenes falakhoz is kell a szakértelem, és hogy a szar se megy le a budin magától, hanem azt is karban kell tartani?



2019. febr. 20. 02:57
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Amíg a szaros diplomáknak ekkora értékük van, meg a segítségével a sok, munkának nem nevezhető izéért hatalmas fizetéseket adnak, ez így is lesz.

Sokáig tart még, amíg magyarország is eljut oda, mint pl Svájc, hogy egy fizikai melós kb 3x annyit fog keresni, mint bármilyen mérnök, irodai melós, stb.

Miben más az az ember, aki az életét, egészségét kockáztatja egész életén keresztül, mint az, aki tanul x évet, utána "nem csinál semmit" és teszi zsebre a sokkal nagyobb pénzeket?

Ez így nagyon nincs jól, de a munkaerőpiac meg is válaszolja a problémát, a diplomások nagy vinnyogására.

2019. febr. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Hogy lehet egy munka bunkó? :D


Szerintem az itt a félreértés alapja, hogy az alacsonyabb végzettséghez köthető munkák eseetén az "alacsony" szót erkölcsi értelemben veszed.


A munkást már lehet műveletlennek gondolni, mert bár nem törvényszerű, de jó eséllyel egy alacsonyabb végzettségű ember a kulturáltság egy alacsonyabb fokán ragad meg. És nem feltétlenül a belső igény hiánya miatt, hanem mert nincs hozzáférése a kifinomultabb kultúrához.

2019. febr. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-nek igaza van.

Amig a férjem, egy normális munkahelyen dolgozott tudott emberként viselkedni.

De miota kiment az osztrákokhoz szigetelni azóta ez megszünt.

Teljesen kifordult magából.

2019. febr. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert nem ismerik, csak hallják, látják, és mondják, hogy "ah, az én is el tudnám vígezni (annyi pínzért azonban nem)", tehát csak a szövegelés megy mindig.
2019. febr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd én szintén a szüleim mezőgazdaságába dolgozok ,mellette tanulok, elég sok lenézést kap az ember, még azt kérdezték ,hogy milyen hülye vagyok, hogy nem Ausztriában dolgozom ugyanezt. Idehaza ,hogy ,ha nem egy menő szellemi dolgozó vagy lenéznek, megaláznak.
2019. febr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!