Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ötlet programokat szervezni...

Jó ötlet programokat szervezni egy barátnőnek, akinek meghalt az anyukája nemrég?

Figyelt kérdés

Nem rég óta ismerem, csoporttársam az egyetemen, ahova levelezőn járunk, most fogunk végezni. Nem olyan barátkozós típus.

Karácsony után meghalt az anyukája, utána nem sokkal még autóbaleset is szenvedett, de szerencsére nem sérült meg. Szóval nagypn összejöttek neki a dolgok.


Csak interneten szoktunk beszélgetni révén hogy másik városban lakunk. Viszont meghívtam a nyaralónkba, ami az ő városuk mellett van, hogyha jó idő lesz, akkor ugorjunk át picit. Tetszett neki az ötlet nagyon.


Szerintetek nem gáz, ha viszek társast meg ilyesmiket, hogy jól érezze magát? Foglalmam sincs, hogy kell ilyen esetben viselkedni, vagy mit érezhet, szerencsére nincs ilyennel tapasztalatom. Egyrészt úgy gondolom, hogy jó lenne elterelni a figyelmét,de lehet hogy bűntudatot érezne, hogy jól érzi magát, miközben az anyukája már nem lehet vele


2019. febr. 20. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, mit szeret szabadidejében csinálni?

Azt pedig ne éreztesd vele, hogy sajnálatból akarod felpezsdíteni a napjait.Egyébként lehet némi meglepetés is vele, ha nem ismered annyira , milyen a mindennapokban.

2019. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Emberfüggő (ki gondolná mi?:)

Én pl "szeretek" gyászolni egy darabig, egyedül lenni, bambulni a semmibe...

Van viszont olyan aki ilyenkor az elszakadt szálakat nem csak fésülgeti, hanem szívesen köt új barátságokat a végükhöz...

2019. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor apum meghalt nekem kellett a társaság, de inkább otthonülős dolgokhoz, egyszerűen irtóztam tőle, hogy mászkáljak. Ráadásul nagyon rossz volt az utcán, plázákban látni a teljes családokat, apákat.

De ez csak én voltam, mindenkinek mások az igényei. Szerintem mielőtt bármit is teszel kérd ki a véleményét.

2019. febr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén nem tudom.


Nekem túlzottan is elterelődött a figyelmem, az élet hozta így, sok tennivaló, elhelyezkedés, minden. Ennek az az eredménye, hogy úgy érzem, máig nem tudtam megélni a gyászt, fel se dolgoztam máig. 2,5 éve történt a haláleset.


Egyik barátnőmmel jártam akkoriban esti OKJ-ra. Erőszakosan tukmált rám olyan segítséget, amiben nem tudott volna, erőszakosan tukmált programlehetőségeket is és nem fogta fel, hogy ténylegesen nem tud segíteni adott dologban / ténylegesen nem érek rá a sok programra. Valamint ténylegesen jó lett volna csak úgy otthon lenni is és megpróbálni megélni a gyászt.



Szóval nem tudom.

Talán kérdezz rá!

Lehet, hogy nem a figyelem elterelésére vágyik.

2019. febr. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem jólesett, ha kerestek. De ha nemet mond, ne sértődj meg. És mondd, hogy áll a meghívás, amikor kedvet érez hozzá.

Pl nekem a barátnőm csak átjött és daráltunk egy sorozatot kb szó nélkül.


Rendes vagy, hogy segíteni szeretnél.

2019. febr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!