Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember élete miért ennyire...

Az ember élete miért ennyire roppant bonyolult?

Figyelt kérdés
Óvodába kell járnia, aztán általános iskolába, majd középiskolába, tanulni mindenfélét, új közegekbe beilleszkedni, új helyekhez alkalmazkodni, esetleg utazni is a suliba, közben otthon is kijönni a szülőkkel, segíteni nekik, aztán egyetemre menni vagy már egyből dolgozni, munkahelyeket keresni, megint beilleszkedni, alkalmazkodni, költözködni, járkálni, idegeskedni, csapongani össze-vissza, rendezni a mindennapos teendőket...
2019. febr. 21. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
De ezt nem egyszerre kell csinálni. Mindig egy feladatot kell csinálni.
2019. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Mert így kényelmesebb és biztonságosabb mint napról napra élve küzdeni a túlélésért, rettegésben élni a ragadozóktól, kitéve az elemek viszontagságainak, belehalni egy szuvas fogba vagy egy apró elfertőződött sebbe, napokig vagy hetekig éhezni ha egyszer nem sikerül a vadászat, stb.
2019. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Drazicc ***** válasza:
51%
Lehetsz csöves is akkor egyszerűbb lesz az életed.
2019. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Személy függő mi az, hogy bonyolult. Valaki tök könnyen elvégzi a sulit, könnyen alkalmazkodik illetve talál munkát. Valaki meg még az általánost is bonyolultnak találja.
2019. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, szerintem egyik sem bonyolult dolog a felsoroltak közül.
2019. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Mondanál példát, hogy te mit tartasz bonyolultnak?

Megtanulni a könyvbõl egy minimum elvárt dolgot? (átlagos iskolákban vagy egyetemen nem kérnek sok anyagot, akinek meg nehezen megy a tanulás, az ne válasszon kemény iskolát vagy egyetemet, amit nem bír el)

Beilleszkedni? Alkalmazkodni? Nem csak te alkalmazkodsz másokhoz, hanem õk is hozzád, a társas kapcsolatok kölcsönösek. Sok helyen eléggé befogadóak az emberek, tehát nem olyan bonyolult alkalmazkodni. De ahol bonyolult, az sem rossz dolog. Nem csak te segítesz másoknak, hanem elvileg mások is neked, a normális emberi kapcsolatok kölcsönösen mūködnek. Azt nem tudom, hogy nálad mi a helyzet, hogy ennyire alárendeltnek érzed magad mindenkivel szemben, hogy szerinted csak neked kell tenned másokért.

Munkát keresni bomyolult? Elküldeni egy fránya CV-t? Magadhoz illõ (!) munkát keresni, amit nem érzel olyan bonyolultnak (pl. akár sepregetés, budipucolás), és nem is kell azon törd magad, hogy alkalmazkodj egy környezetbe, amibe nem illessz bele.


A leírásodból az jön le, hogy elég idegbeteg emberke lehetsz, ha ezek a hétköznapi dolgok téged idegesítenek..


Te sajátmagadnak bonyolítod az életed, nem muszáj költözködnie senkinek, megteheted azt is, hogy beéred egy bármilyen munkával, amit ott a szülõvárosodban találsz, aztán költözzön az, aki válogatósabb a munkájával, mert nem éri be bármivel.

2019. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell minden elvárást vagy robotikusan tökéletesen végrehajtani. Pl. sokan vannak, akik suliban vagy egyetemen csak az átmenõre hajtanak, azt meg végképp nem bonyolult megszerezni; az alkalmazkodáson sem törik magukat annyira, hogy mindenkinek megfeleljenek; szülõkkel is ki lehet jönni úgy is, ha nem felelsz meg nekik mindenben; munkahelyen sem kell úgy viselkedni, mint egy idomított kiskutya, aki a fõnök minden szavát lesi és mindenben alkalmazkodik. Emberek vagyunk is hibázunk, ha valaki meg egy megfelelés-kényszeres ideggörcs, na annak lehet, hogy nehéz lehet az élete, még akkor is ha az középszerū, átlagos;)
2019. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
elvárást vagy feladatot*
2019. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Én például tipikusan "fura" ember vagyok, szerintem autisztikus is, de mindenképp van valami ketyóm. Egyik tünet, hogy nem ismerem fel, mikor viccelődnek és mikor gondolják komolyan vicc-álarcba bújtatva. Mikor igazi a mosoly és mikor ál.

Meg fura, mintha amiből mások problémát csinálnak, abból én nem és vica versa.

De meg a zebrán is máshogy megyek át.


Szóval például nekem az alkalmazkodás igenis nehéz. Mindenkinek az, tudom, de nekem azt is tanulnom kell, amit másnak nem. Erről nem tehetek. Jó, arról igen, hogy fejlesszem magam azért, de az alapvető gondról nem.


Amúgy Kérdező, nem tudom.

Elvileg azért dolgozuk, hogy éljünk, de annyi időt elvesz a munkahely, hogy ez fordítva van. Pénz kevés, stressz sok. Mindig van elintéznivaló vagy valami dolga az embernek munka után.


A sport létszükséglet lett, mint az evés, de sokunknak kín és igenis nincs, amit igazán szeretünk.


Az élet nagyon szomorú és kegyetlen.

Kitörni rém nehéz.

Tele van tragédiákkal, veszekedésekkel, gyűlölettel, fiatalok halálával....



Stb-stb.



Tehát egyetértek.

2019. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!