Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pénzt kértek tőlem, én nem...

Pénzt kértek tőlem, én nem adtam majd fejbe vágott az esernyőjével. Mi lett volna a helyes ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ma megállított az utcán egy öreg hallássérült bácsi. Nagyon a térképet mutogatta azt hittem csak útba igazítást kért ezért segíteni akartam neki. Össze vissza beszélt, nem nagyon értettem mit akart. Majd nagy nehezen leesett hogy nekem ad valami letétet cserébe adjak meki pénzt. Mondtam neki hogy ne haragudj de nem ismerem, nem bízom meg benne teljesen. Erre fejbe vágott az esernyőjével és elment közben utánam kiabálta hogy ez majd jó lecke lesz. Mit tehettem volna ebben a helyzetben? Hogyan tudtam volna helyesen cselekedni? Ezentúl inkább ne álljak meg senkinek az utcán ha segítséget kér?
2019. febr. 24. 12:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Attól, hogy öreg, hallássérült, és talán még demens is, az nem jelenti azt, hogy bármit megtehet.
2019. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Talán megvilágosodott volna az öreg, ha elveszed tőle az ernyőt, ketté töröd, majd visszaadod neki népgazdasági hasznosításra. Annyiban kényes a téma, hogy a kívülálló tiszteletlenséget, erőszakot vél azonnal látni, ha rosszkor néz oda - és az isten le nem mossa rólad, hogy te támadtad meg. - Ezért vélem járhatóbb útnak a támadó eszköz fizikai megsemmisítését. Visszaadni meg azért szükséges a megsemmisített tárgyat, mert ez zárja ki, hogy lopás gyanújába keverd magad, - nem megszerezni akartad a tárgyat, csak érdemi támadásra alkalmatlanná tenni.
2019. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
9-es és mi volt a pofon után? Nézett a nénike vagy elnézést kért? :D
2019. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Írtam volna egy cetlit, hogy ezt miért nem kellene csinálnia más esetben, mással, és hogy gondolkodjon el önmagán...

Majd odaadtam volna neki.

2019. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
Hadd találjam ki, hogy Pesten volt :( Az ilyenek miatt nem áll meg senki, akitől kérdeznél valamit az utcán, pedig volt, hogy direkt jó hangosan mondtam, hogy a kórházat keresem...
2019. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Semmilyen szakadtabb, vagy cigánynak kinéző embernek nem állok meg Budapesten. Nem azért, mert utálnám a szegényeket vagy a cigányokat, de már a tököm kivan az ilyen agresszív kéregetőktől. Nincs meg a napi piára vagy ki tudja mire a pénz és már őrjöng.


És igen, sajnos emiatt létező jelenség, hogy simán útbaigazítást kérő embereknek se áll meg senki Budapesten.

2019. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

Nem semmi, minek van kitéve manapság az ember! Durva!

Sajnos, sok az elmebeteg, a drogos, az alkoholista, ezektől kitelik bármi. Csak sajnos, nem mindenkin látszik, hogy valami nem klappol. Nem tudod, kiben, mi lakozik.

Ha valaki megszólít, megállok, de igyekszem megtartani a több lépésnyi távolságot, ha bármi történik, el tudjak futni.

A kéregetőket meg észre sem veszem, ha hozzám szólnak "süket" és "vak" leszek, megyek a dolgomra tovább.

Sajnálom, hogy ilyen atrocitás ért Téged.

Nem tudom, én mit tettem volna. A ledöbbenést, lehet, hogy követte volna a harag, és kitéptem volna a kezéből az ernyőt...Én ugyan még nem verekedtem soha, de ki tudja, mit hoz a jövő, bármelyikünk rákényszerülhet.

2019. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#18 még csak nem is kell szakadtnak lennie, egész jól öltözöttek is akartak már lejmolni tőlem :(
2019. febr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ne àllj meg senkinek, szarj le mindenkit és nem lesznek ilyen problémàid. Ha hozzàdszólnak ne is vàlaszolj csak menj onnan el.
2019. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lebasztam volna neki egy akkora sallert hogy a fal adja a másik hármat! És pont leszarom, hogy öreg meg hasonlók. Semmi joga eszköz segítségével verekedni.
2019. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!