Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is gyorsan megy az idő?

Nektek is gyorsan megy az idő?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg?
2019. febr. 26. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idő csak illúzió. -Einstein Albert.
2019. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon. Ha nem figyelek oda simán elkések a munkából, mert megállok az utcán egy érdekes dologra figyelve, pedig azt hiszem csak 10 perc telt el.
2019. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsabban telik el egy nap, mint fiatalabb koromban...

Ha visszagondolok az elmúlt tíz évre, rövid időszaknak tűnik, ha visszagondolok 10 és 20 éves korom közti időszakra, hihetetlenül hosszúnak tűnik...

Mintha egyre gyorsabban menne az idő, minél idősebb leszek.

2019. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Úgy mint itt valaki már írta. Nagyjából 20 éves koromig szinte végtelennek tűnt egy-egy év. A tanévek a suliban. Egy hét is. Nagyjából 20 után kezdtem úgy érezni, hogy nem is olyan hosszú egy év, de még mindig nem tűnt rövidnek. Na, 30 felett azon kapom magam, hogy Úristen, megint itt a hétvége, pedig csak most volt hétfő/a karácsony, pedig most volt csak az előző, stb. Évszakok szaladnak el úgy, hogy rácsodálkozok, hogy jé, már x hónap van?

Félek az öregedéstől, nekem az okozza, hogy így tűnik:(.

2019. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó is írja, 30 felett már kettőt pislog az ember és el is telt egy év, míg régen minden annyira végtelennek tűnt.
2019. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

miért érezzük ezt?

nyilván ez csak egy illúzió.

2019. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az evek gyorsan a percek nagyon lassan.
2019. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizonyított, valós tény, de nem tudom értelmesen megfogalmazni.
2019. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha rövid távon nézem, akkor nem, de ha vissza tekintek 2-5 évre, akkor igen, hosszúnak tűnik.
2019. febr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 20 éves koromig még sürgettem az időt, ha nagyon vártam valamire. Ma már nem. Úgyis eljön, amire vártam. És közben csak egyre jobban öregszem.

Pl. szinte most köszöntött be az új év.. És már vége van a februárnak.

Gyerek-és kamaszkorban valahogy még más az ember időérzéke, mint felnőtt fejjel. Ebben egészen biztos vagyok.

Ha elélnénk több száz évig, mint a fák, és ugye ezáltal jóval lassabban öregednénk, de jó is lenne...nem izgatna az idő kérdése.

2019. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!