Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A cigányoknak a vérében van a...

A cigányoknak a vérében van a alkudozás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rasszista, egy informatikai boltban dolgozom, de ha véletlen beesik egy cigány akkor egyből:

"Nincs olcsóbb?"

"Nem vesztek be ..........?"

"Részletre lehet?"

"Cserélni?"

"Nem tudunk valamit üzletelni?"


Szóval én életem folyamán rengetegszer hallottam ezt tőlük, mindig üzletelni, cserélgetni, alkudozni akarnak. Ez a vérükben lehet?


2019. márc. 5. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez senkinek sem a "vérében" van. Ezt a közösségben látják fiatalon és eltanulják.
2019. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó de valahonnan kialakult ez náluk.
2019. márc. 5. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Az van a verukben hogy nincs szegyen erzetuk illetve bacnak menni dolgozni es bizniszekbol tartjak fenn magukat.. Minden hulyeseget cserelgetnek,vasaznak, adnak vesznek csak nehogy komoly munkat kelljen vallalniuk. En is egesz eletemben ezeket latom hogy lopnak es elpasszoljak illetve cserelgetesbol meg isten tudja milyen uzletekbol vannak meg... Ez van az ok verukben mert uzleti erzekuk viszont egyaltalan nincs.
2019. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó, de most attól, hogy nem élelmiszer ez is egy bolt, a tescoban is elkezdenek alkudozni a pénztárossal, hogy "tesó adjad már picit olcsóbban?"


Néha elképesztően tudnak viselkedni.



Én egy dolgot megtanultam.. a cigány az mindig cigány marad és hiába tűnik rendesnek, meg hiába nem az a putris fajta, az esze 0-24ben azon jár, hogy mit tud üzletelni, csalni, adót elkerülni és stb :D

2019. márc. 5. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Meg a lopás is.

Volt egy család ahol az egyik szülő félig roma volt, de normális család volt, dolgoztak, normálisan éltek. A gyerek még is elment lopni.

2019. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem az a véleményem, hogy a romák elenyésző % dolgozó ember. Értsd: Rendes, napi 8 óra, bejelentett munka.


A legjobb amikor furikáznak a milliós autókkal és az életben nem láttad még az embert dolgozni, de más se, mivel kis község ahol lakom, így ha ismersz valaki 20 éve akkor azért tudni lehet az ilyeneket..

2019. márc. 5. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo egyet ertek veled.

Igazabol ezt sok ev alatt atvettek egymastol es taknyos koruk ota ezt latjak! Ezert ilyen nagy bizniszesek hogy kepesek a boltban is alkudni mintha piacon lennenek.

Se szegyenerzetuk se empatia nem szorult belejuk, primitiv ostoba emberek es az IQ meg a beka segge alatt van.

En is ismerek olyan cigany csaladot ahol apuka anyuka dolgozik es a gyerek meg jar lopni plusz egy eroszakos allat, a ciganyokban nincs bizalom en is rajottem.

Vannak rendes(nek latszo) ciganyok aztan simat hatba szurnak ha az erdekuk megkivanja, bennuk van a cigany mocsok ver. Egyszoval mindent elutasitanak ami munka es ahol kemenyen kell hajtani a penzert viszont ami konnyen jon mint ugye a bizniszeles, alkudozas, adocsalas, lopas/rablas abban mindegyik benne van. Gyors penz raadasul nem felnek a lebukastol sem mert agyuk se igazan van hogy atertekeljek

2019. márc. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!