Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen intelligenciateszt...

Milyen intelligenciateszt létezik cigányoknak (elhanyagolt körülmények között élőknek)? Hogyan szerepelnek rajta mások?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az intelligenciateszt nem kultúrafüggetlen, és a cigányok a rossz életkörülményeik miatt is szerepelnek rosszul rajta, illetve hogy van olyan fajta intelligenciateszt, amin jól tudnak szerepelni. Érdekelne, hogy melyik az, illetve az is, hogy a nem cigányok hogyan szerepelnek azon, azokon a teszten, teszteken. Olyat is olvastam, hogy a teszt amivel sok cigányt értelmi fogyatékosnak nyilvánítottak a tudást méri, és nem a tanulási képességet (és mivel rossz körülmények közt, súlyosan elhanyagolva éltek így a tudásuk annak ellenére alacsony, hogy a képességeik alapján többre lennének képesek). Milyen olyan teszt van, ami a tanulási képességet méri, és vagy kultúrafüggetlen intelligenciateszt, vagy a cigányok kultúrájához van igazítva. Hogyan szerepelnek az ilyen teszteken a cigányok és hogyan mások?
2019. febr. 2. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keresd a rezet, hol a pénztárca a táskában, melyik kocsiban van érték a parkolóban játékokban erős ez az etnikum.


Az a baj, hogy az agyat trenírozni kell. Ha csecsemő korod óta gyök kettővel pörög az agyad, akkor azt nem fogod 25 évesen beindítani már. Ezek az emberek kis korukban el vannak hanyagolva, lusták, nincs motivációjuk, ezért nem tanulnak, elbutulnak, később sem lesznek tanulékonyak. A fent említett játékokat azonban gyakran űzik, ezért azokban jók és fejlődőképesek.

2019. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha így van, miért nem veszik állami gondozásba a cigányokat, mondjuk az első 6-14 évre, és addig treníroznák az agyukat (akár úgy, hogy minden hétvégén otthon lehessenek)? tök hamar megoldódna a cigányság intelligenciaszintbeli különbségének a problémája.
2019. febr. 4. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Amit írsz, olyat a Kínai Kommunista Párt csinálna legfeljebb. Eleve nincs ilyen, hogy egy kormány eldönti, hogy egy népcsoportnak túl alacsony az intelligenciája és fejleszteni kell, mert ez rasszizmus. Az is vállalhatatlan lenne, hogy bármilyen okból egy kormány állami gondozásba vesz gyerekeket erőszakkal, amikor a szüleik képesek nevelni őket. Amúgy meg az IQ-t nem lehet csak úgy növelni. Jórészt öröklött. Ez egyfajta természetes kasztrendszer, és ezt a szakemberek tudják, csak tabu erről beszélni. Mindazonáltal nem úgy kell elképzelni az IQ-t, mint a siker egyetemes fokmérőjét, az csak egy adottság. Nekem pl. átlag feletti az IQ-m (tudtommal 130 körül van), gimiben jártam még versenyekre, több egyetemre játszva bejutottam, de ezzel együtt nagyon alacsony az érzelmi stabilitásom, és jelenleg semerre nem halad az életem. Egy 110-es IQ-jú, szorgalmas ember jelenleg köröket ver rám, mert ő stabilabb érzelmileg és hatékonyabban tud célokat állítani és hinni bennük.


A cigányok integrációját is meg lehetne oldani, csak nem így. Sokkal többet kéne fordítani az oktatásukra, munkaprogramot kéne nekik létrehozni, és a foci felé kéne őket terelni. Pont a napokban jött ki erről egy interjú a 444-en, még nem néztem meg, de érdekesnek ígérkezik. Egyébként meg azzal sincs semmi baj, ha valaki a kétkezi munkában jó. Ötvösökre, lakatosokra is szükség van, az is egy szakma. Csak kéne nekik minta és támogatás rá, hogy kitanulhassák.

2019. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nevezhetjük rasszizmusnak, vagy akárminek, de szerintem elég ijesztő, hogy egy népcsoportnak az átlagos IQ-ja az értelmi fogyatékosok szintjén van (akármi miatt is van ez). Talán az lenne a rasszizmus, ha azt mondanánk, hogy genetikailag ilyen gyenge szellemi teljesítményű egy rassz, egy népcsoport és nem lehet rajtuk segíteni, (bár nem tudom, ha pl. bebizonyosodik valamikor ilyesmi, akkor rasszizmus-e az, ha csak a tények vannak kimondva?). Bár szerintem mindegy, hogy minek nevezünk, hanem az lenne a fontos, hogy segíteni tudjunk, ha lehet. Ha problémák tagadva vannak pl, az csak mélyíti azokat. Egyébként a rasszizmus vádját viszonylag könnyen el lehet kerülni, pl. nem azt kell mondani, hogy cigányok, hanem pl. hogy aluliskolázott, hátrányos helyzetű, ingerszegény közegben felnőtt...stb emberek, az egyáltalán nem gond ha így nemcsak cigány, hátrányos helyzetűek lennének segítve (az meg megint más kérdés, hogy arányában sokkal több lenne a cigány, mert közöttük sajnos sokkal több emberre igaz ez).
2019. febr. 27. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!