Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a gázabb?

Szerintetek melyik a gázabb?

Figyelt kérdés

Ugye én, ha valakitől valamit akarok, ráírok, felhívom, közlöm mit szeretnék, majd a végén megkérdezem, hogy hogyan van, miújság vele.

Sokan megsértődnek ezen, megjegyzik, hogy még jó, hogy megkérdeztem.


Most mivel másabb az, amikor felhív valaki, előadja magát, hogy szia mizu stb, majd 1 perc után kiderül, hogy ez meg az a baja, segítsek már.



Véleményetek?


2019. márc. 6. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem baj :)

Lehet úgy hangzik,mikor mondod a telóba,hogy a segítség kérés fontosabb,mint az,hogy hogy van :)

Talán elmondod "nagy fontosan" mi a kérésed,aztán érdektelen hangsúlyal megkérded,hogy egyébként mizu,hogy vagy? 😄

Én vagyok ilyen!(voltam)

2019. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve gáz olyantól akarni valamit, akivel nem tartod azon a szinten a kapcsolatot, ahol ez normálisan elvárható lenne.
2019. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nincs kapcsolat köztetek, de mindig csak segítségkéréskor érkezik megkeresés, akkor a másik fél érezheti ezt kihasználásnak...

Mivel nekem csak érdek-barátaim voltak, akik csak kizárólag akkor csörgettek meg ha valami kellett tőlem, egyébként nem, én fokozottan érzékeny vagyok az ilyenre. Ráadásul mikor felhívtak, gyorsan hadarták a problémájukat, hiszen az az ő költségük volt, elentétben én nem sajnáltam rájuk a pénzt se...

Volt olyan, aki sok-sok év után került elő, beleütközve "egy problémába" amelynek megoldását tőlem várta, 6 év után meg se kérdezte hogy vagyok :)

2019. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én dolgozok, sulizok, nem érek rá hetente végigtelefonálni, találkozni mindenkivel, természetesen vissza se várom el.
2019. márc. 6. 09:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam sz*rozni.

Barátoknak: "Szia, Pityukám! Ne haragudj, hogy zavarlak, de szükségem lenne egy kis segítségre. Nem baj, ha nem tudsz segíteni, de azért megkérdezem, hátha. *elmondom a problémát* Köszi szépen! Nagyon hálás vagyok! Jövök neked eggyel!" :D

Ismerősöknek, kollégáknak: "Szia, Lilla! Bocsánat, hogy zavarlak, de akadt egy kis problémám, amiben a segítségedet szeretném kérni. *elmondom a gondom, tud segíteni* Nagyon szépen köszönöm! Meg fogom hálálni!"


És mindig meghálálom vagy valamilyen ajándékkal vagy segítséggel. Ilyen egyszerű. Az emberek tudják, hogy ha segítenek nekem, én is segíteni fogok nekik. Mindkét félnek előnyös. Senkit sem fog érdekelni, hogy jópofizós kérdéseket tettem-e fel a hogylétükről és családjukról előtte vagy sem. Ha van valami privát dolog, amiről amúgyis kérdezni akartam őket (pl. "Hogy van apukád? Hazaengedték a kórházból?"), azt felteszem utána.

2019. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!