Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy van egy...

Mit jelent az, hogy van egy új ismerősnek ajánlásod?

Figyelt kérdés
Facebookon írták,hogy van egy új ismerősnek ajánlásod.Nem akarok vele semmit csinálni mert nehogy elszúrjam mert annál is inkább mert a lányom régi baratjarol van szó.

2019. márc. 9. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Automatikus felajánlás a rendszer által, nem jelent semmit. Vagy azokat listázza akivel van közös ismerősöd, vagy akinek a profilját gyakran látogatod, ezek hiányában véletlenszerű.
2019. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Olyan embereket ajánl fel akivel van közös ismerősöd esetleg közös csoportban vagytok benne.


pl téged is feldobál néha a kollégáid gyerekeinek, ismerőseinek

2019. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Erre én is kíváncsi lennék, hogy valóban csak valami rendszeralgoritmus hozza ki, vagy tényleg valaki beajánlhat ismerősöket. Létezik ilyen, hogy beajánlhat valaki?


Nekem is néha dobott be ilyen ajánlatokat, hazudnék ha azt mondanám, nincs valami közös bennünk, érdeklődésünkben, vagy ne tudnám, kinek a kicsodája az a valaki, de hát azért mégis csak egy ismeretlen ember számomra, akit még az életben nem láttam élőben és egy szót se váltottam vele sehogyan se. És őszinte leszek, a büdös életben rá se kattintottam a profiljára! Azt meg pláne nem hiszem, hogy ő tudná egyáltalán, hogy én létezek. Magyarán nem fogok vadidegen emberekre rábökni... ha csak tényleg nem ő maga vagy közös ismerős mondja direkt, hogy bökjek, mert megbeszélték, aztán azon sértődnek meg, ha nem igazolom vissza.


Jó lenne, ha a drágalátos Facebook megfogalmazná pontosan, mért és mit akar ezzel, nem a sz'rt kavarná, és nem teremtene félreérthető helyzeteket. Elhiszem, hogy taknyos kölkök megengedhetik maguknak, hogy rábökdösnek fűre-fára, diplomás emberek már nem bökdöshetnek rá a "vezérigazgató lányára" és hasonlók.

2019. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem veszed ezt egy kicsit túl komolyan? Nem kell ennyire rágörcsölni, ez csak egy közösségi oldal közösségi funkciókkal. Azért van a profil hogy másokat bejelölhess ha akarsz, nem kell rögtön az összeesküvéseket látni benne.


Ha valaki direkt ajánlaná, akkor azt írná a rendszer hogy ki, vagy valaki ajánlotta őt. De nem ez történik.

Másrészt a rendszer tényleges működésébe és az algoritmusokba vagy azok összefüggéseibe sosem fogsz belelátni, és nyilvánosságra sem fogják hozni, hiszen ez üzleti titok.

2019. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"diplomás ember" kb egy ötéves szintjén, tele üldözési mániával...
2019. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!