Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a facebook küld egy értesít...

Ha a facebook küld egy értesítést, hogy "van egy új ismerősnek ajánlásod", azt mi alapján küldi, ki ajánlotta, vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Tényleg ismerem az illetőt, most kezdtem el egy új sulit és sok új arccal megismerkedtem, de még senkit se jelöltem be facebookon, mert amúgy se vagyok egy nagy fb. használó. Viszont ma reggel kaptam egy értesítést, hogy "van egy új ismerősnek ajánlásod" és konkrétan az egyik lányt ajánlotta fel nekem, pont azt, aki egy kicsit meg is tetszett nekem. Nem tudom ,h ez véletlen. Mert még SOHA nem fordult elő, hogy ilyen értesítést kaptam volna. Tudja valaki, h a fb. ezt mi alapján ajánlja fel?
2018. szept. 8. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs még egy ismerősöd sem facebookon, akkor a rendszer a te adataid alapján próbál tippelni, kit ismerhetsz, pl. lakóhely, munkahely, iskola, kedvelt oldal... Ha van már ismerősöd, akkor van egy ilyen gomb, hogy ajánlhat neked ismerőst a saját ismerősei közül, mert gondolhatja úgy, hogy ismerheted te is az egyik ismerősét például.
2018. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem több mint 500 ismerősöm van.
2018. szept. 8. 08:32
 3/7 A kérdező kommentje:
De csak 1 közös ismerősünk van. Ő pedig nem hiszem, hogy ajánlotta volna, mivel ezzel az ismerősömmel nem is nagyon szoktunk beszélni.
2018. szept. 8. 08:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szoktak nézni a profilját? Nekem rengeteg alkalommal dobott fel olyan ajánlást akinek napi vagy legalább heti szintjén megnéztem a profilját vagy többször rákerestem. A rendszer nyilván látja hogy egy nem-ismerős fiók iránt megnő az érdeklődés, így felajánlhatja ismerősnek.

Persze vannak olyan esetek is amikor teljesen véletlenszerűen egy közös ismerőst dob fel.


Azt kizárnám hogy emberi tényező van mögötte, azaz valaki kezdeményezné hogy az ajánlás megtörténjen. Egyszerűen a rendszer bizonyos algoritmusokkal bizonyos tényezők figyelembevételével megpróbálja a minél pontosabb ajánlást.

2018. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak 1-2x néztem meg a profilját.

Van akinek ennél sokkal többször megnéztem, azt mégsem ajánlotta fel.

2018. szept. 8. 09:04
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Mivel a Facebook ilyen belső működése már üzleti titok amit nyilván nem fognak nyilvánossá tenni, nem lehet biztosra megmondani hogy milyen konkrét dolgok állnak egy ilyen ajánlás eredménye mögött.

Vannak akik mindig bele akarják látni mindenbe, hogy biztos a másik fél is látogatta a profilt és azért történik a dolog, de ez nem bizonyított és inkább egy rózsaszín ködös tévhitbe kergeti az embereket.

2018. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kangal2018 válasza:

Pontosan ma kaptam egy ilyen ajánlást egy felhasználóra, akit letiltottam.

Szóval ez egy érdekes üzleti titok lehet. :-)

2019. aug. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!