Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ahogy beülök egy autóba...

Ahogy beülök egy autóba vezetni elkezdek szorongani, ideges vagyok. Mi van velem?

Figyelt kérdés

Volt régebben néhány necces esetem, talán azért, de amikor beülök vezetni, még el sem indultam azonnal rám tör az idegesség, és a vérnyomásom is megemelkedik, érzem. Sőt olyan is volt múltkor, hogy nem ismertem önmagamra, ledudáltam egy embert aki kijött elém, pedig símán megtehettem volna, hogy lelassítok és "megyek az árral".


Pedig aki ismer, az tudja, hogy én vagyok a világ legnyugodtabb embere, kivéve ha vezetek.


Van valami technika, amivel le lehet nyugtatni magam vezetés közben?



2 éve van jogosítványom, de a rutin hiányzik, hetente vezetek kb 1x. 27 éves férfi.



2019. márc. 10. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem neked való a vezetés. Mármint nem bántásból, nekem is van jogsim, de szabályosan mindig leizzadtam, ha kocsiba kellett ülni és vezetni, pedig nem voltam béna. Nem erőltetem már. Ha neked fontos, próbálj ki esetleg egy vezetéstechnikai tréninget, hátha az okosságoktól több lesz az önbizalmad.
2019. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tipikus pánikbetegség előjele. Irány az orvos!
2019. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor csinaltam ajogsit,en is kikeszultem ,hogy egyszerre figyeljem az utburkolati jeleket,tablakat,tobbi autost mellettem,elottem mogottem, lampakat,sebvaltot,muszerfalat. Megcsinaltama jogsit,de nem vezetek azota se. En nem erzek panikot,csak azt,h ez tipikus “ mission impossible” .

:D

2019. márc. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Komolyan? Valami bajunk van és mindjárt az orvos? Mintha valami Isten lenne, akit bármikor elő lehet húzni? Én igyekszem elkerülni az orvosokat amikor csak lehet és magam, vagy éppen alternatív módszerekkel megoldani a problémát.
2019. márc. 11. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Az orvos valóban túlzás. Ne menj el hozzá. Főleg ne kocsival! :-))

Viccet félretéve, nem mindenki tud a komfortzónájában maradni vezetés közben. Az még a jobbik eset, ha észreveszed, hogy szorongsz. A rosszabbik az, amikor önmaguk előtt is letagadják, és csinálják a hülyeségeiket. Ha teheted, ne vezess.

2019. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy többet kellene vezetni, illetve olyan helyeken, szituációkban menni, ahol "élvezheted" a vezetést magát.


Én például akkor szerettem meg az autózást, mikor elkezdtem autópályázni. 2-2,5 óra éjszaka, alacsony, de haladós forgalom, viszonylag kevés inger, mégis figyelni kell. Másik a kevésbé forgalmas főutak, vidéki városok környéke.


Pedig eleinte Pesti forgalomban úgy voltam, hogy sosem ülök többet autóba. Most sem szeretem elővenni városon belül.

2019. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!