Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy (kevés...

Miért van az, hogy (kevés kivételtől eltekintve) az itt válaszolók a lehető legrosszabbat feltételezve írnak, foghegyről és rettenetesen bunkón?

Figyelt kérdés
2019. márc. 17. 06:08
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem biztos, hogy ez a jellemző. Bunkók mindenütt vannak, de a vallás az embert legjobban érintő téma. Meg a politika.
2019. márc. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha véletlenül találok olyan kérdést és választ, ami stílusban és tartalomban is nagyon pozitív, rá kell jönnöm, hogy a kérdés 5-6 évvel ezelőtti. Miért nem lehet egymással tisztelettel és türelmesen beszélgetni? Tényleg érdekel, hogy aki direkt bunkó, annak mi jár a fejében? "na most jól ledorongolom ezt a tök ismeretlen embert, aki fel merészelt tenni egy kérdést egy kérdezős oldalon!"
2019. márc. 17. 06:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenhol ez van, gyermeknevelés témakör, állatok, családi kapcsolatok, jog, pénzügyek, akárhova lépek, mindenütt jól megvan az alap hozzáállás.
2019. márc. 17. 06:26
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Lehet-e nem foghegyről válaszolni olyan kérdésre, hogy "miért gondolja testvére, anyám/apám ezt, vagy azt?".

Jól megfogalmazott, konkrét kérdésre igencsak kevés bunkó válasz érkezik.

.

Sok kérdező a nem bunkó, de gondolkodásra késztető választ is személye elleni támadásnak veszi, ellenvéleményt nem kér, nem tűr, csupán saját kis feltételezett igaza meegerősítését várja.

.

A kérdés feltevésének módja meghatározza a válasz stílusát.

2019. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert egy ideje rengeteg tinit engedett be ide az oldal, és majdnem minden kategóriában károsan tevékenykednek. Egy része a használóknak meg szereti a másikat szívatni. Harmadrészt: alapból negatívan kalibrált társadalom vagyunk.Negyedrészt: a net úgy gondolják, hogy arctalan.
2019. márc. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez egy anonim forum, itt mindenki kiélheti magát, nem derül ki. Le lehet vezetni a napi stresszt idegeneken.
2019. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most csak magamról írok. Bevallom, szoktam bunkó lenni, főleg a vallás témakörben. Egyszerűen nem bírom tűrtőztetni magam, amikor valláskárosultak elmebeteg kérdéseit olvasom. Pl "A pokolra jutok, mert ettem egy csokit diéta közben?" És hasonló baromságok.
2019. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Itt a válasz: "valláskárosultak elmebeteg"

Egyszerűen, minden ismeretség nélkül, előfeltételezésekbe bocsátkozva, látatlanba kialakítanak egy képet a fejükben, hogy pl. "ez egy hülye" stb. A lényeg, hogy aki a kérdést felteszi, az számára egy megvetendő valaki, akivel szemben joga van lekezelően, bunkón beszélni. Egyszerűen nem tekinti a kérdezőt, magával egyenrangú személynek. Arc nélkül ez még könnyebb, mint személyesen. Gondolom sokaknak ez amolyan unaloműző, stressz levezető is.

Még az szokott előfordulni, hogy páran rendszeresen ezen az oldalon lógnak és bosszantja őket, hogy a kérdést már sokszor feltették és azért viszonyulnak ellenségesen a kérdezőhöz és tartják hülyének, hogy nem keresett vissza.

2019. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem sokszor az az érzésem, mintha a válaszoló kb kötelezve lenne, hogy válaszoljon. És azért lenne fennhéjázó és modortalan, mert megzavarom az ő nyugalmát a hülye kérdésemmel, és igen, miért is nem tudom fejből a választ az összes eddigi kérdésre, mert a sok hülyegyerek mindig ugyanarra kíváncsi. Nem kértem rá senkit, hogy mindenképp írjon nekem mostazonnal, bármit. Ha megnyitok egy kérdést és idegesít, ignorálom,miért nem teszi ezt mindenki más is? Miért jó percekig pötyögni egy hosszú választ, ami nem segít, de legalább jól a béka sgge alá teszi az ember önbizalmát :) és a névtelenül írás is egy jó érv, bár akkor meg az nem világos, hogy pl Redditen miért kap az ember normális választ? Ugyanúgy kérdést lehet feltenni.
2019. márc. 17. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést :D

Rólam tudni kell, hogy elég szófosó vagyok, főleg, ha úgy érzem, minél több infót meg kell osztanom a sztorival kapcsolatban, hogy normálisan lehessen rá válaszolni...Szóval kiírtam pár ilyen hosszabb kérdést, részletesen ismertetve a történteket /mellesleg előtte direkt odaírtam a főkérdéshez, hogy "hosszú"/, erre szó szerint valami 2-3 kivételtől eltekintve csak olyan válaszokat kaptam rájuk, hogy "Ezt ki olvassa el???"; "Ez még egy kötelező olvasmánynál is hosszabb"...Azt nem értem, hogy ha nincs ideje/kedve elolvasni a b4szott hosszú kérdésem, MIÉRT ír csak azért is egy választ rá, csak hogy közölje, hogy nem olvasta el? :D Néha úgy érzem, kb. én vagyok itt az egyetlen felhasználó, akinek nem tartanak valami fegyvert a fejéhez, hogy márpedig muszáj minden kérdéshez írnia valamit, nem számít, hogy normális válasz, vagy valami hülyeség, de nem hagyhat egy kérdést se szó nélkül...Meg amúgy ironikus módon más kérdéseknél mindenki azt kifogásolja, hogy a kérdező alig írt valamit a szituról és így nem lehet normálisan válaszolni rá....

De mások kérdései alatt is tapasztaltam már ezt, pl. megkérdezik, hogy "Ti milyen jelekből vettétek észre, hogy terhesek vagytok?" (ilyen kérdést mondjuk még pont nem láttam speciel, csak példának szánom), erre kb. minden 2. válasz ez: Semmilyenből, nincs gyerekem és nem is akarok/férfi vagyok. Számomra egy ilyen kérdés olvasásakor elég egyértelmű, hogy olyanok válaszára kíváncsi a kérdező, akik érintettek a témában, de ezen az oldalon ha nem írod oda, hogy "Csak értintettek válaszát kérem nyilván", vagy "Tisztelet a kivételnek", stb., mindenki más válaszol kb., csak az nem, akihez a kérdést intézted, ill. telespamelik a kérdést ilyen válaszokkal, hogy "Hát érdekes, velem még nem fordult elő ilyen!!! ÁLTALÁNOSÍTÁS!!!!!444!!"

De nem csak itt, rengeteg már magyar oldalon is tapasztalom ezt, hogy mindenki mindenhol ott akar lenni, mindenki beleszól olyan dolgokba, amikhez semmi köze...Szoktam látogatni hasonló tematikájú külföldi oldalakat is (gutefrage; Reddit, ill. azon belül az r/AskReddit; r/AskWomen; stb. subredditek) és ezeken a helyeken még kb. SOHA nem tapasztaltam ilyet, mint itt. Oh és ha már Reddit: Ugye mint írtam, szoktam olvasgatni az r/AskReddit-en belül és gyakran látok olyan kérdéseket, hogy pl. "Milyen megmagyarázhatatlan/paranormális jelenség történt veled?", stb. És a Redditről tudni kell, hogy a subredditeken belül nincsenek külön témák, mint itt, hogy külön van mondjuk ez a kategória, meg külön az ezotéria, stb. És egy ilyen kérdésre, amit az imént írtam, több száz válaszból max. 1-2 spam szokott lenni, míg ezen az oldalon néhány válaszoló direkt azért át is megy az Ezotéria kategóriába, hogy a szellemekkel, egyéb paranormális jelenségekkel kapcsolatos kérdések alá beírja, hogy "Háhh, jó fogyatékosok vagytok, szellemek nem léteznek!!!". Néhány válaszoló saját bevallása szerint direkt csak ezért is regisztrált az oldalra, hogy teletrollkodja azt a kategóriát és beszóljon azoknak, akik mondjuk vallásosak, esetleg hisznek a szellemekben, stb.../Mondom ezt mellesleg ateistaként...Szerintem ezzel is egyedül vagyok, de mivel nem vagyok hívő, szándékosan nem is látogatom a vallás kategóriát és őszintén nem értem, másoknak miért nem megy ugyanez./

Persze amikor szóba kerül, hogy a magyarok milyen bunkók, mindenki foggal-körömmel védi az ország lakóit, hogy hát pedig semmivel se vagyunk rosszabbak más nemzeteknél, máshol is ugyanúgy vannak bunkók meg normális emberek...Hát nem tudom, én személy szerint még sehol nem tapasztaltam annyi szennyet, mint itt (és az itt szót nem csak erre az oldalra értem).

2019. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!