Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is láttok pozitív változást...

Ti is láttok pozitív változást az emberek felől környezettudatosság terén?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, szóval az emlékeim nem valami széles időt fognak fel, de én úgy emlékszem, hogy gyerekkoromban sokkal több szemét volt az utcán, az emberek nem törekedtek a környezettudatos fogyasztásra. Igaz most sem tökéletes a kép egyáltalán, de mintha valami mozgolódna a fejekben és arányaiban kevesebb a redva az utcákon, Budapest egyes részei szerintem kifejezetten bécsi színvonalon vannak tisztaságban. Igaz, ebből nincs olyan kiemelkedően sok, de legalább már van.
2019. márc. 23. 12:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról, hogy az emberek, akik környezetbarát termékeket akarnak vásárolni, illetve vegán életmódot folytatnak, azoknak Budapest szinte a Mekkája az országban.
2019. márc. 23. 12:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát. Lehet hogy Pesten javult a helyzet, de ha elugrasz egy közeli parkolóba vagy autós pihenőbe, máris láthatod hogy mi a helyzet. Nekem még mindig kiveri a szememet az erdők mellé kipakolt nagy rakás szemét.
2019. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem látok semmi pozitívat.


Az a "kedvencem", mikor a zacskótól megfulladt fókákról meg tengeri teknősökről posztolgató, állandóan greenpeace-t lájkolgató (jellemzően női) ismerőseimet látom hogy ilyen péksütit vett az egyetemi büfében, olyan 0,3 literes kis gyümilevet vett a büfében, meg még valami műanyag dobozos kis salátát is vett mellé, és egyetlen délutáni 10 perces nassolással annyi szemetet termelt, mint én egy nagybevásárlkást követő főzéssel.


Konkrétan laktam is ilyennel egy albérletben miont lakótárs...

Valami eszetlen mennyiségű szemét tud az ilyeneknél keletkezni.

Saját bevallása szerint "neki túl sok idő elmenne a napjából ha főzne".

Ezért vesz inkább habtálcán 3X körbefóliázott műanyag dobozos krumplisalátát ...


Amellett hogy egy hülye, aki nem veszi észre hogy egy 40 dekás salátáért kifizetett 600 forintot, miközben kb 800 forintból csinálnék 3 napra elég krumplisalátát, ezen felül még környezetszennyező álszent buta liba is.


De tuti hogy az élet más területein is ugyanennyire "tudatosak" ezek.


Pl én ha van ecet otthon, akkor inkább azt használom fürdőszobához. Nehéz 10 percig utána levegőt venni egy zárt, ablaktalan fürdőszobában, de tök jól leszedi a vizkövet.

Ennek ellenére a fent emlitett lakótárs annyi klórtartalmú felmosószert, meg akármit használt hogy az rémes.


Szóval én nem látok fejlődést. Pózerkedés az ami megy, hogy megosztanak százezrek Indonéz esőerdő írtós szomorú aláfestő zenés videókat facebookon, meg hasonlók.


Az hogy Bp-n, meg általában minden magyeszékhelyen van egy tiszta utca, köztér, az inkább azért van mert a városvezetés nem nézné jó szemmel ha pl a szegedi dóm előtti téren halmokban állna a kommunális hulladék.


Múltkor barátnővel kirándultam királyréten, hát ne akard tudni miket lehet az erdei földút melletti bokrokban találni. Van olyan nyomorult proli aki a táblával jelzett természetvédelmi területen belül dobja ki a kocsijából azt a zselégolyós illatosítós marhaságot, amitől szerintem csak folytogatóan büdös lesz egy kocsi.

Érted... Elfogy az illatositó, hát nem az hogy hazaviszem, és otthon kidobom...Neeeem, vágjuk ki ott helyben a susnyába, reméljük még ki is szivárog az aljából egy kevés vegyszeres lötyi...


Jó, tegyük hozzá, Magyarországon vagyunk.


Itt a "nem az én bajom, há' b---szok én rá" féle mentalitás él.

2019. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor környezettudatos az ember, ha az anyagilag megéri neki és ha rákényszerítik. Itt kéthetente viszik a kukát, mert így kényszerítik az embert a szelektívsziget használatára. Használják is rendesen, különben 3 nap alatt megtelik egy átlag család kukája műanyaggal.

Egyre többen állnak át földgázra, mert viszik fel az égig a vállalkozók a fa árát, nem beszélve a trükközésről a mennyiséggel és víztartalommal. Hiába drága a kondenzációs rendszer kiépítése, hamar megtérül és már (errefelé) csak annak éri meg a fatüzelés igazán, aki kedvezményesen hozza vagy lopja, vagy felüti szeméttel meg ami éghető. Ha hozzávesszük az összehasonlíthatatlanul jobb komfortot, már nem érdemes a fával bajlódni. Ezzel együtt tehát környezettudatosabb is az ember, mert nem ontja a kémény a káros gázokat, csak a gázkazán a CO2-t.

Szemetelni viszont most is szemetelnek rendesen, halmokban állnak a zacskók az utak mentén, erdőkben. Elvileg az illetékesek rendszeresen vadásznak a szemetelőkre a zacskók átkutatásával, de látszatja nincs itt vidéken.

Vannak kezdeményezések szemétszedésre, de az illetékes vállalatok és önkormányzatok nem hajlandók melléjük állni és nem veszik át a helyettük ingyen összeszedett szemetet. Balkán.

A kisebb dolgokat illetően helyi szabályozással harcolnak, pl kutyatartás, avarégetés, birtok rendben tartása, parlagfűmentesítés és sok más. Szigorú fellépéssel lehet rendre nevelni a népet, mert anélkül mindenki telibeszarja az egészet.

A vegán dolog nem tartozik ide, az mindenki egyéni izlésén múlik. Egészségesebb nem lesz tőle senki. Nem megvonni kell az élelmiszerfajtákat, hanem normális és fenntartható mennyiségben fogyasztani.

Szóval javulnak itt a dolgok, de ezek 90%-a a szigornak, 10%-a az anyagi megtérülésnek köszönhető. A büntetés-jutalom rendszer mindig működni fog.

2019. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A vegánt azért írtam, mert a hús- és tejipar jelentős mennyiségű ökológiai lábnyomot termel és aki vegán, általánosságban véve nagy részüknek környezettudatos törekvéseik vannak. Természetesen azt is lehet rosszul csinálni, mondjuk mangón és banánom élni, amit a világ másik feléről hoztak ide az nem túl környezetbarát megoldás.
2019. márc. 23. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Rèszlegesen igwn.
2019. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ez a szedd magad kampány kezdeményezés is jó, egyre többen csatlakoznak hozzá.
2019. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 qborka ***** válasza:

Az első kerüketben lakok, én sajnos nem tapasztalok javulást.

Inkább azt látom, hogy arra is lusta a legtöbbje, hogy összenyomva/tépve tegye a műanyag ill. papír szemetét a szelektív gyűjtőbe... az utcai kis kukákba is több férne, ha összenyomva tennék bele a flakonokat, sörös dobozokat. De eszükbe sem jut.Pedig akkor több férne bele, kisebb esélyyel folyna ki a szemét belőle a járdára és talán a fkf is győzné a kukák ürítését.

Elkeserítő.

2019. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 qborka ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy sokan vásárlás után a blokkot ott hagyják a kosárban.

Szerintem az lenne a megoldás, ha mindenki tudna magának termelni, tenyészteni. Sajnos ez kivitelezhetetlen. A használati tárgyakat, műszaki cikkeket pedig úgy gyártani, hogy lehetőleg újrahasznosított anyagokból, tartós, javítható terméket előállítani.

2019. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!