Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van lehetőség ilyen pszichológ...

Van lehetőség ilyen pszichológust találni?

Figyelt kérdés

Szeretnék szakemberrel beszélni a problémáimról, viszont hiába a titoktartási kötelezettség, nem akarom, hogy tudja a nevem és nem szeretném ha látná az arcom.

Tudom, könnyebb dolga lenne, mert közben tudna a testbeszédemből is olvasni, viszont én tényleg egy név nélküli páciens akarok lenni.


Azon már gondolkodtam, hogy keressek "online pszichológust", átutalom a terápia árát és e-mailben vagy Skype-on végzi a kezelést.

De az utalásnál látja kitől kapja a pénzt, az sem jó megoldás. Más egyéb?


Mivel nem pesti vagyok, hanem vidéki, tényleg félek attól hogy megjegyez a terapeuta, meglesz rólam és a családomról is a véleménye, hiába hogy másnak nem adja tovább.


2019. márc. 23. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha komoly dologról van szó akkor telefonon és emailben biztos hogy nem fog veled szóba állni, ahhoz személyes találkozás kell. Látnia kell téged stb. Írd le itt valakinek hátha segít egy kívülálló véleménye.
2019. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha az egyik problémám épp az, hogy nem merek emberek közé menni, valakivel négyszemközt beszélni? :D nem bírok sokáig ott maradni ahol egy másik ember is van. És utálom ha engem, főleg ha a szemembe néznek, akkor az ablakon is képes lennék kiugrani.


Környezetben élőkkel már próbáltam beszélni, de a laikusok csak a közhelyeket mondják.

2019. márc. 23. 17:04
 3/5 vimail válasza:

Egyszer összeszeded bátorságodat és elmész, esetleg előtte e-mail-ben segítséget kérsz tőle ezügyben.

Magánpszichológust egyébként a neved nem feltétlenül fogja érdekelni....

A félelem gyökerét kellene tisztázni: úgy gondolod, hogy ha megtud rólad ezt-azt, akkor titoktartás ellenére visszaélve bizalmaddal elmondja vagy közzéteszi?

Úgy gondolod, nagyon fontos ügyben kérsz segítséget?

Esetleg úgy gondolod, hogy olyan dologban kérsz segítséget, amit ha elmondasz, a pszichológusnak tovább kellene jelentenie valahova? (gondolom sejted mire gondolok).

Kérdésből feltételezem: nem utóbbiról van szó.

Gondolj arra: neki sok betege van, nagyon sokan járnak hozzá, ideje sincs elmerengeni "egy eseten".

A másik dolog: ők nem ítélnek el, nem ítélőszék, stb, a szakember annyira vesz részt a terápiában, amennyire kell, érzelmi biztonságot nyújt.

Gondolom attól tartasz: "majd visszajut faludba, ahol mindenki a másikkal foglalkozik", nos ennek kicsi, nagyon kicsi az esélye...

2019. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyanhoz menj, akit neten nagyon sokan ajánlanak. Gondolj arra, hogy ha rossz lenne, nem ajánlanák. Sok-sok élethelyzettel, problémával találkoznak és jusson eszedbe az is, hogy ha továbbadnák bárkinek titoktartási kötelezettségük ellenére, azzal saját hitelüket rontanák... Ezért tehát nem kockáztatják meg...
2019. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 spok ***** válasza:

Pszichológiát hallgatok. Hidd el nekem, egy tapasztalt pszichológus segíthet megoldani a problémáidat. Ez egy hivatás számunkra, ezért már csak belső mozgatóerők hatására sem beszélünk soha senkinek a terápiáról és a páciensről. Egyébként is vannak szóban kimondott és rögzített keretek, amiket az alkalmak alatt tartani kell mindkét fél részéről.

Ha hiszel abban hogy újjá tudsz születni és bízol egy jobb életben, akkor tedd meg az első lépést, és bízz meg egy pszichológusban.

2019. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!