Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért létezik a Mensa és...

Miért létezik a Mensa és milyen megfontolásból válnak az emberek a tagjává?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy vannak tök király programok, rendezvények, játékok, SIG-ek, csak azt nem, hogy miért méltatlan az egyesülethez az, akinek 130 alatt van az IQ-ja.

2019. ápr. 4. 08:26
1 2
 1/15 nemaRendőrség ***** válasza:
33%
Amiért cserkészfiú is csak fiú lehet...
2019. ápr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A lányok meg cserkészlányok lehetnek, nincsenek kitiltva a cserkészszövetségből.
2019. ápr. 4. 10:47
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Képzeld, olimpiai bajnok is csak az lehet, aki Olimpiát nyer, sőt a faluba is csak versenyzők mehetnek.

Szörnyű!!! 4!4!4

2019. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"miért méltatlan az egyesülethez az, akinek 130 alatt van az IQ-ja".

Nem méltatlan, egyszerűen ez a küszöb. Ez áll a szabályzatban. Éppen erre alapították az egyesületet, hova kell ezt fokozni?


A dolognak kezdetben, még a legelején, valószínűleg lehetett némi gyakorlati haszna. A magasabb intelligenciával rendelkező egyéneknek általában alapjáraton máshogy jár az agyuk, mint a többieknek. Én például, nagy örömömre, tudós személyiségtípus vagyok. Nincs bennem túl sok szenvedély, csak kalkulálok állandóan, mint egy robot. Egy érzelmesebb típusú emberrel minden második beszélgetésem hisztibe tud fulladni - részéről, nyilván :D -, mert nem vagyok elég empatikus. Nehezen veszem észre, mikor van szüksége valakinek pátyolgatásra és mikor hasznos tanácsokra, szóval gyakran esem abba a hibába, hogy jószándékból segítek valakinek, mit kéne adott esetben tennie, ő meg rögtön agyvérzést kap, hogy miért ugráltatom (?). Mondjuk ez utóbbit esküszöm, tíz év alatt sem értettem meg, amit mondok javaslat, nem parancs :)

A másik, hogy elszáll az agyam, ha valaki észérvekre "én így gondolom, punktum" érveket képes csak felhozni. Ő áll bele a vitába, aztán ömlik belőle a hülyeség, bármit mondasz, akár az orra alá is dughatod a bizonyítékot, ő fülét-szemét befogva üvölt tovább. Atyaég, az ilyesmin napokig tudok puffogni...

Képtelen vagyok átlag emberek között hosszútávon megmaradni, hál'Istennek a férjem hasonló beállítottságú, ő egyszerűen két lábon járó wikipédiának nevez és imádja, hogy minden hülyeségre találok gyorsan megoldást.


Na, de erősen eltértünk a lényegtől, csak próbálom szemléltetni, miért jobb ebben az esetben a "hasonlót hasonlóval" elv.


Engem is beléptettek a Mensába, ismerős vitt be, de hamar ki is szálltam a buliból. Királyak a programok, csak egyszerűen átlengi őket az "IQ faszméregetés", vagy hogy is mondjam. Valóban olyan érzése van az embernek, hogy a tagok lenéznek a "pórnépre", felsőbbrendűsködnek, nem is tudom megfogalmazni, az biztos, hogy én nem tudok azonosulni velük. Én azért léptem volna be, hogy könnyedebb, stresszmentesebb barátságokat alapíthassak, de végül úgy találtam, nem éri meg a felhajtás. Nem szeretem az okostojásokat, elég magamat elviselni, na :D

Szerény meglátásom szerint legtöbbjük felvágni óhajt a dologgal, kompenzálni, hogy a való életben finoman szólva, nem túl szerencsés a szociális készségük.

2019. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Olyasmit sejtettem, amiről a két utolsó bekezdésedben beszéltél, csak emellett az a benyomásom, hogy eleve az alapítás szándékában benne volt kimondatlanul az "alacsonyabb" IQ-júak alsóbbrendű elmének tekintése, ahogyan a NANE koncepciója mögött is úgy tűnik, mintha az a feltételezés állna, hogy az ádozat nő, a bántalmazó meg férfi. Mindezt úgy írom, hogy nő vagyok, és a Mensa próbatesztje szerint a 125 felettiek tartományába esek (pont ennek a kapcsán kezdem el gondolkozni azon, hogy miért is érné meg nekem csatlakozni, ha élesben is elég jól teljesítenék). Nem közvetlenül a szabályzattal van problémám, hanem azzal, ami látszólag a rendeltetése az egész egyesületnek. Nem úgy tapasztaltam, hogy le lehetne írni egyetlen számmal, ki milyen komplexen látja a világot, mennyire képes önálló és értelmes vélemény megformálására, érdekli-e bármilyen tudomány, nyitott-e a művelődésre, szellemi partner-e adott személy számára, és valószínűnek tartom, hogy már a programok/események jellege is távol tartaná az "oda nem valóakat", szimplán mert nem vágynak részt venni ilyesmiben. Ezért nem látom sok szükségét a belépési követelménynek. Mintha csak arra lenne való, hogy verhesse minden tag a f***át (már elnézést) a saját "intellektuális felsőbbrendűségére".
2019. ápr. 4. 15:52
 6/15 nemaRendőrség ***** válasza:
48%

Nekem 98 az IQ-m oszt egyetemi oktató vagyok. Na bumm.

Mondjuk tekintve hogy ilyen fizetés mellett még nem mentem el az iparba 20x ennyiért lehet tényleg retardált vagyok

2019. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 BringaManó ***** válasza:
67%

#5: Jó, hát ezt így szépen elképzelted, aztán vagy így van, vagy nem. Nem mondom, hogy az életben mindent ki kell próbálni, de ezt speciel minden különösebb kockázat nélkül kipróbálhatod (ahogy a #4-es is tette) – legfeljebb ha nem jön be, akkor otthagyod (ahogy a #4-es is tette :-).


"az a benyomásom, hogy eleve az alapítás szándékában benne volt kimondatlanul az "alacsonyabb" IQ-júak alsóbbrendű elmének tekintése"

Hát ezt nem hinném. Ilyen alapon minden egyesület lenézi(??) azokat, akik nem tartoznak közéjük, mert nem érdekli őket pl. a bélyeggyűjtés... (Lehet, hogy vannak ilyen tagok is a bélyeggyűjtő klubban – de az az adott tagoknak a rossz tulajdonsága, nem az egyesületé.)

A kosarasok sem nézik le az alacsonyabbakat (remélem).


"Nem úgy tapasztaltam, hogy le lehetne írni egyetlen számmal, ki milyen komplexen látja a világot"

Persze hogy nem, ez csak egy szám, nyilván. Ha valaki, akkor a mensások aztán tudják, hogy ezen belül még ahány ember, annyiféle...

Azért arra jó, hogy bizonyos szempontból hasonló emberek találkozzanak. Ettől még vannak, akik nem bírják egymást, vagy akiknek nem jön be a közeg, vagy akiket nem érdekelnek a programok, stb.... Ez természetes.


"valószínűnek tartom, hogy már a programok/események jellege is távol tartaná az "oda nem valóakat""

Ja? Akkor te valami különleges programokat feltételezel, amilyenek csak a mensásokat érdeklik? Ez tévedés, teljesen szokásos programok vannak – épp azért is, amit fent írtam. Szórakoznak, beszélgetnek, játszanak, kirándulnak, előadásokat néznek vagy hallgatnak meg, koncertre járnak, sportolnak, nyaralnak, munkát keresnek, társat keresnek, stb. (Tehát a programok nem helyettesítik a felvételi tesztet.)

Egyébként van sok olyan program, amelyen nemcsak mensások vehetnek részt, hanem rokont, barátot is lehet vinni.


Az eredeti kérdésedre:

"Miért létezik a Mensa, és milyen megfontolásból válnak az emberek a tagjává?"

Tömören azért, mert egyszer (72 éve) ketten kitalálták, hogy hátha jó lesz, és úgy tűnik, hogy jó lett. :-)

2019. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nagyon bejött, mert egy közepesen sikertelen, kissé antiszociális, introvertált, nagyképű és öntelt, nárciszisztikus nerd vagyok barátok nélkül, ugyanakkor viszont szenvedtem is attól, h nincsenek barátaim. Beléptem az egyesültbe, és egyből szert tettem egy csomó intelligens barát-alapanyagra, akik közül össze is barátkoztam néhánnyal, el tudok járni programokra, sőt, én is tudok programokat szervezni a többieknek. A tagság ezen felül az élet minden területén képes segíteni egymásnak többé-kevésbé, például munkakeresésben, vagy bármilyen kérdés megoldásában.

Én nagyon örülök h beléptem, nagyon hasznos az életemben.

2019. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

"A lányok meg cserkészlányok lehetnek, nincsenek kitiltva a cserkészszövetségből."


Na látod, te se vagy kitiltva az IQ130 alatti együgyűek klubjából. Nyugodtan alapíts akár egy saját egyesületet az alacsony IQ-júak számára, RETARDA HungarIQnulla néven, vagy MARHA néven. Ne oda akarjál bejutni, ahová nem vagy alkalmas.


Próbáld meg elképzelni, hogy neked mondjuk a 100-as IQ-dal milyen érzés lenne egy harminc ponttal alacsonyabb, 70-es IQ-jú emberrel barátkozni. Na, hozzánk mensásokhoz képest pont ilyen egy átlagember, körülbelül mint hozzád képest egy majom. Nagyon-nagyon fárasztó ilyen emberekkel beszélnünk, fárasztó elviselni az ostobaságaikat, a logikájuk hiányát, a buta hiedelmeiket, a vágyalapú ösztönös "gondolkodásukat", majomszerű viselkedésüket, szűk érdeklődési körüket.

2019. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A #7-es válasz értékes, amelyik mondatába bele tudnék kötni, abba nem fogok, mert megmutatta, hogyan lehetne másképp megközelíteni a témát. De te, utolsó, nem tudom, miért szóltál hozzá, ha arra sem voltál hajlandó venni a fáradságot, hogy elolvasd, amit a saját IQ-mról írtam. Vagy egyszerűen annyira elvakít a kib#szottokosvagyokhozzámképestmindenkimajom mentalitás, hogy csak hülyének tudod nézni azt, aki nincs egy állásponton veled, és kamunak elkönyvelni a neked nem tetsző állításokat.
2019. ápr. 27. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!