Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az "egyenlőség...

Mit gondoltok az "egyenlőség paradox"ról?

Figyelt kérdés
Arról szól, hogy a skandináv országokban kiderült, hogy minél inkább olyan munkát választhatnak amilyet akarnak, annál inkább rosszul járnak azok a feministák, akik azt szeretnék, hogy minden munkahelyen legyen 50/50 a nők és férfiak aránya, mert ebben az esetben távolodik az 50/50 felállástól a dolog.

2019. ápr. 5. 22:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja, és írtam, hogy arról szól a dolog, hogy csak távolodik az 50/50 felállástól a dolog, amikor mindenki olyan munkát választhat amilyet akar. Azért hívják paradoxonnak, mert ennek az ellentétét várnánk.
2019. ápr. 5. 22:51
 12/17 anonim ***** válasza:

#9 Természetesen vannak képességbeli kulonbsegek


[link]


[link]


+ a férfiak izmosabbak, de a döntés, hogy milyen szakmát választasz az a nevelesedtol függ.

2019. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jó ég, kajak azon lovagoltok, hogy kiemeltem az előttem szóló példáját? Persze hogy mindenki olyan szakmát választ, amit akar, és ez a része tényleg nevelés alapú. De hogy mennyire lesz könnyű/nehéz dolga, azért abba már beleszól a genetika is. Mehet nő bányába is, csak a fizikuma miatt nem lesz annyira egyszerű dolga és ha terhes lesz, nem dolgozhat. A férfinál ilyen nincs. És ezzel nincs semmi gond, ettől egyik se kevesebb a másiknál. Csak MÁS. Tehát, nem egyenlő mindenben. Mint mondtam, semmi gond ezzel, csak el kell fogadni. Semmi nemi alapú dolog nem jogosít fel egy embert a másik ellen semmire.

Viszont az emberi hülyeségnek nincs köze a kromoszómákhoz. Engem támadtok, holott simán látni, hogy a valódi, mindkét fél számára egészséges egyenlőség mellett állok.

Egyszer csak megtanulom, hogy a mai hiperérzékeny és szellemileg szegények által uralt világban ne nyissam ki a pofám.

2019. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem kell foglalkozni a feministákkal, ez egy olyan jelenség, ami nem viszi előrébb a nők problémáit. Sőt.

Puffogjanak magukban, de lehetőleg ne csináljanak semmit, mert ártanak vele a többi, normál nőknek.

2019. ápr. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az egyenlőség azt jelenti, a FÉRFIAKNAK is vannak jogai.
2019. ápr. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#14 A feministák szerint a nőknek nincs szexuális vágyik.
2019. ápr. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Juliusz48 ***** válasza:
Valahogy nem értem ezt az egyenlősdit. Amíg a férfiak 50%-a nem fog tudni gyereket szülni minden vita felesleges. Amíg nem sikerül 50%-ban gépkocsiszerelőt, bányászt, stb. találni, szintén felesleges a vita. A közben lévő lehetőségekben, pedig lehet vitatni az ivararányt, és a teljesítményt, de az egyenlő munkáért egyenlő bért, még két azonos munkát végző, azonos teljesítményt elérőnél sem lehet biztosítani, két különböző cégnél sem, mert a bér eleve alku kérdése. Az már nem is kérdés, hogy nem könnyű dolog megállapítani két ember szellemi tevékenysége között az egyenlőséget. Csak egy apróság J.K. Rowlingnak sikerült milliárdossá lenni íróként miközben Rejtő Jenő sokkal több művel épp hogy csak megélt. A létezés magában sem támogatja az egyenlőséget, sőt a specializáció legnagyobb letéteményese. Gondoljon csak mindenki a DNS tesztekre. Ha egyformák lennénk, lenne mit vizsgálni?
2019. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!