Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feministák! Milyen világban...

Feministák! Milyen világban élnétek szívesebben, ha csak ezek közül lehet választani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy csakis ezek közül lehet választani, melyiket választanátok inkább?


1. Olyan világban élni, ahol túlnyomórészt férfiak irányítják a társadalmat, ők vannak vezető pozíciókban, ők keresnek többet, többnyire az ő szavuk a döntő?


2. Vagy olyan helyen ahol a nőkről mondható el ugyanez?



2016. aug. 29. 23:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Hát akkor nyilván a 2. Egyébként jó az is, ami van.
2016. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Sunshinedoll ***** válasza:
66%
Jelenleg olyan világban élünk (már egy ideje), mint az 1-es, úgyhogy ha csak ez a kettő opció van, próbáljuk ki a 2-est.
2016. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
A második válszaszolóval értek egyet,az 1-esből már elég,érdekelne a 2-es.
2016. aug. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha csak ez van, a kettest. De nem azért, mert feminista vagyok, hanem mert most az egyes van, és kíváncsi vagyok, milyen lenne a kettes verzió.


Alapból meg azt választanám, hogy a legjobb képességű EMBEREK vezessenek.

2016. aug. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Bár nem vagyok feminista, azért érdekel a kérdés. Mindenképp az 1-esre szavaznék, nőként látom, mennyire nem való nők kezébe a hatalom. Nem hiába alakult úgy a történelem évezredeken keresztül, hogy a férfiak irányítottak, eddig működött, nem lehet női rivalizálásra meg féltékenységre, hormonokra alapozni a világot. A férfiak alapvetően kiegyensúlyozottabbak, higgadtabbak, ami a jó döntésekhez alapfeltétel.
2016. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
Nőként én is úgy gondolom, hogy nők kezébe nem való hatalom. A férfiak természetüknél fogva a vezetéshez fontos képességekben remekelnek, pl. jobb szövetségesek, elég körülnézni, hogy egy nőnek hány gyermekkori barátja morzsolódik le az évek során, míg a férfiak stabilabb kapcsolatokat kötnek, tudományosan kimutatható a hormonrendszerükön keresztül, hogy magasabb bennük a versenyszellem. Ráadásul műszaki világban élünk, ahol elektronikus eszközökön kommunikálunk, és remélem nem kell magyaráznom, hogy a legtöbb nőt hidegen hagynak ezen technológiák fizikai megvalósítása.
2016. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Az agymosás sikeres volt.


"Apjuk, vezess, én csak egy hormonzsák vagyok, hülye mindenhez."

2016. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Nő létemre én is az 1-re szavazok... nem tudom miért! Viszont az hülyeség, hogy a nők ne tudnák ugyanazt... sőt! Nem egy példa volt arra a történelem során, hogy a nagy uralkodót, a FÉRFIT egy nő irányította... ;)
2016. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Őszintén szólva? Egyikben sem. Inkább a halál.

Feminista vagyok, az egyenjogúságot pártolom, ezen két világ szélsőséges értékrendjével nem tudnék azonosulni. Bár Magyarországon is inkább az első opció erősebb, de attól még meg van nekem is, nőként az esélyem a vezetői posztokra, egyenlő bérre, a saját életemet szabadon tudom irányítani. Ha nem is a legjobb, de ezerszer jobb a helyzet itt, mint egyes országokban...

2016. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Egyik lehetőséget se diktatúraként képzeljétek el, mindkettő demokrácia lenne, ahol elvileg mindkét nemnek ugyanakkora lehetősége lenne az érvényesülésre. Csak míg az első opcióban a férfiak abba szocializálódtak, hogy ők vezetik a társadalmat, a másikban a nőkről lenne elmondható ugyanez.


Például az első opcióban 200 parlamenti képviselőből 180 férfi-20 nő, a másodikban 180 nő-20 férfi lenne az arány.


A második opcióban államfő is ugyanúgy lehetne férfiakból, csak ritkább lenne, kb. mint Hillary Clinton jelöltsége az USA-ban.

2016. aug. 30. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!