Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldivel bizalmas (pár)...

Külföldivel bizalmas (pár) kapcsolatot kialakítani idegen nyelven lehetséges?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön élek, angliában. Nos, angolul mindent megértek, beszélni is tudok, de messze nem olyan szép és jó a szókincsem mint magyarban. El tudom mondani amit akarok, de minden kis érzésemet nem bírom kifejezni. Van itt egy szintén külföldi srác, aki nem angol, neki is kb így megy mint nekem. Nagyon aranyosnak tűnik, nagyon tetszik nekem, de így, hgy egyikünknek se az anyanyelve az angol mennyire bírjuk majd megérteni egymást/rendes kapcsolatot kialakítani ha nem úgy tudunk komunikálni mintha az anyanelvünket használnánk. Persze, ne szaladjunk előre, nincs még semmi, de jelenleg rengeteget találkozok vele, nagyon szimpatikus, aranyos, helyes és szerintem én is tetszek neki. Ti megpróbálnátok? (az a helyzet, hogy nekem még magyar pasival se volt kapcsolatom, sőt semmilyen, kb ennyire jóban még férfival nem is voltam ciki vagy se) Ő lengyel ha ez számít valamit. (bár nem hinném, egymás nyelvén lóparipa kukit se tudunk)

23/nő, 25/férfi


2019. ápr. 8. 02:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted, ha nem lehetne, hogy létezik mégis, hogy annyian kötnek házasságot as nemzetiségűvel? Nekem pl holland férjem van és sokáig angolul kommunikáltunk, az volt a közös nyelv
2019. ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ne parázz a nyelven, minél többet vagy angliában, annáljobban rog menni. Egy idő után teljesen meg fogjátok érteni egymást.
2019. ápr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, de sokkal sikeresebbek azok a kapcsolatok, ahol nincs semmilyen nyelvi akadály. De minél többet gyakoroljátok az angolt, annál jobban fog menni. Nekem is külföldi a férjem, angolul a közös nyelv, de mindketten anyanyelvi szinten beszéljük, így ez nem szempont. Pár év és eljuttok ide ti is :)

Ráadásul lengyel, tehát nagy kulturális különbségektől sem kell tartani.

2019. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne parazz. Nekem amrikai feleegem van es mikor megismerkedtem vele akkor csapnivalo volt az angolom. Most se tokeletes de mindent eldukod mondani angolul es mindent meg is ertek amit o mond. Persze mindig van uj szo amit addig nem hallottam :D Valaki mondta nekem hogy vele ez 10 ev utan is elofordul.
2019. ápr. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat en 2 es fel eve vagyok egy angol sraccal kulfoldon most a csaladjanal es kozepfoku angollal jottem . Őt tobbnyire megertem gondolom lassabban beszel hozzam de a csaladjat valahogy alig es amikor monologjai vannak akkor is ugy elfaradok a forditasban es o is mert mindent meg kell ismwtelni magyarazni es annyira koncentralni kell hogy nem tudom raadasul, magyarul sokkal konnyebb viccelodni es idezni se lehet egy egy odaillo magyar dalszoveget vagy pl a macskafogokbol akartam es akkor is hosszan el kellett magyarazni szoval sokkal farasztobb, munkas
2020. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!