Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az az érzésem, hogy...

Miért van az az érzésem, hogy 2010 előtt sokkal jobb volt Magyarországon élni?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, akivel beszéltem erről, hogy most sokkal jobb, de bennem valamiért mégis az él, hogy akkor volt a jobb. Az életszínvonal szerintem nem sokban különbözik, legalábbis az átlagembert tekintve, gazdagok pedig mindig voltak.

Viszont számomra a légkör valahogy jobb volt, ha kimentünk a családommal egy rendezvényre valamelyik ünnepen, akkor sokkal jobban éreztem magam, akkor olyan normálisak voltak az emberek, most meg már a gyerekek is úgy öltözködnek, mint a felnőttek, a felnőttek meg úgy viselkednek mint a gyerekek...ráadásul sokkal beképzeltebbnek tűnnek az emberek meg állandóan megy a felhajtás, a telefonját bújja mindenki, fotóznak, szelfiznek, megosztanak mindent, facebook, instagram, twitter, ezek körül forog lassan minden..meg nagyon erősen majmolják pl divat és szokások terén az USA-t.

A tv-ben is jobban tetszettek a műsorok, a sorozatok és filmek is jobban le tudtak kötni, nekem pl régen nagyon tetszett a Family Guy és a South Park, nagyon vicces sorozat volt, most meg teljesen béna részeket adnak ki évek óta, ezek az újabb sorozatok sem mozgatnak meg...a filmeket tekintve is nagyon gagyi lett pl az új Star Wars vagy a Harry Potter "univerzumban" játszódó Legendás állatok és megfigyelésük. A számítógépes játékok is egyre gagyibbak szerintem, régen azért bőven voltak hosszú távon is élvezhető, tartalmas játékok. A Forma-1-et is követtem rendszeresen kb 2012-ig, néhány szezont leszámítva izgalmas volt, tetszettek a versenyautók is, aztán mostanra teljesen béna lett az egész az új motorokkal, dög unalmas versenyekkel, szerintem az utóbbi 10 évben talán 2-3 izgalmas szezon volt, de még talán sokat is mondtam.

A focival ugyanez a helyzet, régebben az első osztályban voltak nagyobb múltú vidéki csapatok is, aztán a 2010-es években kiszórták őket onnan és a FIDESZ csapatai jöttek a helyükre (Puskás Akadémia, Kisvárda, Mezőkövesd). Nekem ez sem tetszik...

De még lehetne sorolni hosszasan, hogy szerintem miért volt jobb akkor Magyarországon élni. Nekem sokkal jobban tetszett az általános légkör, az emberek hangulata, viselkedése, most viszont már egyáltalán nem érzem jól magam ebben a közegben.


2019. ápr. 10. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Költözz el nyugaton minden sokkal jobb!
2019. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert ingyenélő vagy.
2019. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Felnőttél és közben a politika is sokat rombolt, minden más csak nosztalgikus múltbarévedés.
2019. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem a világ lett szarabb, te nőttél fel. Üdv a felnőttkorban :D
2019. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Régen minden szebbnek tűnt.
2019. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert most vissza tekintetsz és nem spontán vagy mint akkor sem törődve mi lesz . 10 év az egy gyerekkor . Sok minden eltűnik átalakul stb , de egy biztos amikor nem volt napi szintű politikai értesülésem mert nem tvztem sem erről diskuráltam ny7godt voltam . Értem miért volt a környezet letört infó éhes és kiégett ....
2019. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak a fő kérdésre válaszolva:

A változás szele már 2005-ben érződött, hogy más lesz nemsokára, mást akar a nép. Aztán történt ez-az-amaz, ami a változást előidézte. A technológia is rengeteget fejlődik és ez is felgyorsította a folyamatokat, így az igények itt is mások lettek.

Megkaptuk a változásokat, ami így sem a legjobb, mégis ezt akartuk, másrészt pedig a fejlődés változással jár. Ez van. Csak egy erdőben megbújva lehet talán úgy élni, mint régen.

2019. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!