Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az egyetemen nem tartozta...

Akik az egyetemen nem tartoztak az éltanulók közé milyen szakterületet választanak?

Figyelt kérdés
Azok, akik mondjuk "csak" rite minősítéssel végeznek az orvosi egyetemen, melyik szakterületeket választják általában?

2019. ápr. 10. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Háziorvos
2019. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Lol, pont ugyanezt akartam válaszolni!
2019. ápr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A top helyeken nezik a diplomaatlagot, de videken sokszor orulnek ha van vki. Ismerosom mentoorvosnak akar menni. Szoval valtozo
2019. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem az egyetemen kérdezősködsz? Az itt olvasgatók fele tini, a másik fele meg... hát szóval elvétve akad csak pár orvos.
2019. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
A teljesítmény nem fogja meghatározni, hogy milyen orvosnak megy az illető. Lehet valakiből kiváló sebész 2-es anat szigorlattal is, az érdemjegy nem tükrözi hűen a valódi tudást. Van olyan színötös hallgatótársam, aki iszonyú szerencsétlen orvos lesz, míg olyan is, aki 2-es 3-mas jegyeket kap, mégis kiváló szakember lesz belőle.
2019. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Radio is nagyon megy. Oda is elég a közepesnél gyengébb eredmény.
2019. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%
#5: csak azért vannak szűrő tárgyak - ugye?
2019. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7: ezt kifejtened?


Szerintem errol addig "nincs sok ertelme" beszelni, amig a vizsgakon nem a tudast merik.

A vizsgajegy egyaltalan nem tukrozi a tudast.

2019. ápr. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"amig a vizsgakon nem a tudast merik" - Épp azt kérdezi, hogy de ugye azért vannak olyan vizsgák is, amik azt mérik? Mert ha igen, akkor azért talán nincs olyan nagy baj, elvégre nem muszáj mindenkinek mindenhez egyformán jól értenie.
2019. ápr. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy vizsga eredménye nagyon sok mindentől függ. A húzott tétel nehézsége, a vizsgáztató, a jóindulata, hányan vizsgáztak előtted stb. Ha például minden összejön, tehát kihúzom a legnehezebb tételt, a köztudottan legszigorúbb vizsgáztatóhoz kerülök, aki ráadásul ma rossz passzban is van és már 6 másik hallgató megbukott előttem - innentől kezdve mindegy, hogy mennyire készültem fel, 3 tényező máris ellenem játszik, ami a tudásomtól nem függ. A végén pedig igenis örülni fogok, ha nem bukok meg, nyilván az 5-ös szebb és jobb lenne, de a 2-esnek is legalább annyira lehet örülni. Orvosin nem mindig jut arra idő, hogy egy bukott tárgyból elmenj mégegyszer vizsgázni.

Igen, vannak szűrő tárgyak, ilyen például az anatómia is. Aki megbukik rajta, azt sajnos kiszűri a szita (elég sokakat), de aki egy 2-essel átmegy, az tetszik nem tetszik rendelkezik azzal az alaptudással, amivel egy orvosnak rendelkeznie kell. Egy 2-es már nem azt jelenti egyetemen, mint gimiben, hogy éppenhogy csak kapizsgálja az illető. Mondom ezt úgy, hogy az én anat szigorlatom például 5-ös lett, de semmivel sem tudom jobban, mint a társaim.

Ezért nem lehet berangsorolni, hogy akkor aki 3-mas átlaggal végzett, az "csak" házi orvosnak mehet, aki meg 5-össel, az meg mondjuk idegsebésznek, mert ez nem így működik.

2019. ápr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!