Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyanús ez az ember? Lehetek...

Gyanús ez az ember? Lehetek valaminek az áldozata itt, online?

Figyelt kérdés

Kiirtam egy lelkizős kérdést, valamilyen régi traumára visszavezethető problémával kapcsolatban. A lényeg, hogy nem találtam a gond forrását és hogy kb mi bajom lehet.

Aztán irt valaki privátban, akivel azóta is beszélek, hogy ő segithetne rájönni a problémámra, de ehhez őszintén kell beszélnünk.

Azóta volt pár alkalom, hogy beszéltünk és egyre furább, mélyebb kérdéseket tesz fel. Nem kér képet, sem nevet, hanem nagyon diszkrét kérdések, amit maximum csak egy pszichológusnak mondanál el, azt is csak ha muszáj.

Namármost, örülök, hogy valakinek elmondhatom ezeket, illetve állitólag jutunk valamire, de kétségeim vannak.

Lehet valamilyen bajom/hátrányom ebből, hogy online beszélek ilyen dolgokat egy idegennel?

26n


2019. ápr. 10. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hah! Én a legmélyebb dolgaimat is simán bárki orrára kötöm online, mert annyira nincs tétje, ha nem tud beazonosítani. Mégis mit árthatna vele? Hány és hány embernek meséltem durván személyes dolgokat, és köztük voltak ismerősök (állítólag-barátjelöltek), aztán az egészből nem lett semmi. Emberek leléptek, az infókkal együtt. Az egész életnek nincs tétje.
2019. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen dolgokról van szó. Neten az a nehéz, "nem lehet tudni ki van a másik oldalon". Néha idegennek könnyű elmondani olyan dolgokat, amit hozzád közelállókkal nem osztasz meg... Sokrétű a dolog: "az illető milyen személyiségű", "jövőben megtudja -e a nevedet vagy bármit".

Ha valaki ki is tesz rólad bármit, szerintem túl kicsi az információ-értéke ahhoz, hogy bárki foglalkozzon vele, mindenhonnan dől az információ, akik inkább más magánéletén csámcsognak, a sztárokon, a bulvárlapokon meg a pletykaoldalakon kiélik magukat...

2019. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
En soha nem mennék abba bele,hogy annyira mélyen kibeszéljem egy ismeretlen valakinek a problémáimat.Bajod nem hiszem,hogy lenne belõle,de azért jobb ha nem tárulkozol ki annyira.
2019. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Igen, lehet hátrányod, hiszen később rájöhet, hogy ki is vagy, és akkor ott lesz a kezében az összes info, azt csinál vele, amit akar... Mielőbb szakítsd meg vele a kapcsolatot, és személyes, intim dolgokról csak személyesen beszélj és csak olyannal, akiben megbízol.
2019. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem valószínű, hogy az eddig átadott információból bajod lesz, de a jövőre nézve - mivel semmit nem tudsz az illetőről, még megtörténhet, ha még jobban magához köt a bizalmadat megszerezve, és olyan információkat is kiszed belőled, amiket nem célszerű átadni, ideértve az adatokat is. Meg ha a megértésével elkábít, akkor behálózhat, rávehet szektás módon (pl hitgyüli, jehova, szcientológia), hogy túlságosan bízz benne, kapcsolódj hozzá, az irányítása alá vegyen. Szóval ez nehéz kérdés, mert lehet teljesen normális segítőkész átlagember is, mint én, én is néha hosszasan levelezek privátban és belső viszonyokra kérdezek rá, meg lehet veszélyes is, esetleg pusztán azért, mert lévén nem szakember, nem a megfelelő irányba visz. Nehéz lavírozni a bizalom és a bizalmatlanság között. Szóval legyél óvatos, mértéktartó és hallgass az intuíciódra.
2019. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem feltétlen neki kell válaszolnod az általa feltett kérdésekre, hanem magadnak. Tehát ha jó kérdéseket is tesz föl, akkor azokat saját magad válaszold meg, és tedd helyre magadban az összefüggéseket.
2019. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából az elején, amíg csak simán infócsere volt, inkább a részemről, addig nem gondoltam semmi rosszra. Aztán jött egy pár ilyen fura kijelentés, hogy engem nincs aki a jó útra terelne és kivinne ebből az egészből, lehetne ő a 'vezetőm'. Ez volt, ami megrémített kissé és ilyen szekta meg hasonló dolgok jutottak eszembe. Nyilván csakis az én döntésem, hogy mibe megyek bele és mit hiszek el, de ha valóban ért a dologhoz, akkor jól járnék,...ellenkezőleg nagyon rosszul.

Na meg ő kérdez konkrét dolgokat, de ő még a munkáját sem árulta el nekem hanem terelt. Így nehezen tudok bizalmat szavazni neki, ha ő felém ennyire elzárkózik.

2019. ápr. 11. 07:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van, ha a másik fél részéről az érezhető, hogy információkat szeretne megtudni, de önmaga sajátmagáról nem árul el semmit, az óvatosságra inthet... Valamint a "lehetne a vezetőd" ez is elég fura így megfogalmazva...
2019. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha valóban ért a dologhoz, akkor jól járnék,...ellenkezőleg nagyon rosszul"

Hát ez az, hogy ellenkező esetben viszont nagyon rosszul járnál. És mi következik ebből? Az, hogy ha szakember segítségére van szükséged, akkor keress egyet a lakhelyedhez közeli szakrendelőben - ott nyilván olyanok dolgoznak, akiket leinformáltak, akik valóban értenek a dolgukhoz. Vagy keress egy magándokit magánrendelővel, akit megbízható személy ajánlott. Aki valóban szakember, az a nevét adja a munkájához, annak a rendelőjében meg lehet találni nem csak a bekeretezett diplomáját/engedélyét, hanem őt magát is, akár számon is lehet kérni, ha valami gond van, annak a rendelőjében kérés nélkül is hozzáférhető a betegjogi képviselő elérhetősége, stb.

Egy ilyen névtelen senkire ne bízd rá magad.

2019. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor már meg is válaszoltad a saját kérdésedet. Ha terel és vezetni akar, akkor nem egyenes úton jár. Ami nem jelenti azt, hogy másban ne lehetne megbízni, de figyelni kell az apró jelekre és megérzésekre.
2019. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!