Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet úgy is boldognak lenni,...

Lehet úgy is boldognak lenni, hogy nincs párom?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 09:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mert beleugrassz egyikből a másikba. Csak úgy működhet egy kapcsolat, ha meg tudsz állni a lábadon, önálló vagy, saját gondolatokkal és tervekkel, nem másokra támaszkodsz, hanem önmagad tudsz lenni akkor is, ha nincs senkid.
2019. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ember társas lény, ezt el kell fogadni. De önmagában egy kapcsolat nem tesz boldoggá. Sőt! A kapcsoltba is csak úgy érdemes belevágni, ha amúgy boldog vagy. Ha boldog vagy, akkor vagy egész. Akkor tudsz adni a párodnak. Két boldogtalan ember ugyan mit várhatna egymástól? Mit adhat egymásnak két koldus? Semmit!

Ugyanakkor a boldogság is csak akkor teljes, ha van kivel megosztanod.

2019. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 FerencDávid válasza:
Szerintem lehet boldognak lenni, főleg fiatalon, később ha az ember egyedül van akkor az már nem jó, de most 17 évesen én kifejezetten élvezem, hogy egyedül vagyok, és nem kell senkihez igazodnom, kötődnöm (lehet minden csaj után nézni ;D) szóval szerintem, egy kicsit próbáld élvezni mert igenis lehet
2019. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Yoda m. ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Ne csüggedj!

1. Azt írod: 'annyi' kapcsolatod volt már 18 évesen. Mégis, mennyi az annyi? És azok mennyi ideig tartottak?

2. Gondolom, keresed a "valamiért"-et. Az okot. Mert egy-egy kapcsolat tartósságának, vagy felejtésének OKA kell, hogy legyen. De, ha keresed, akkor keresd legelőször is önmagadnál.

Úgy is nevezzük: ÖNISMERET.


Ha rendelkezel önismerettel, akkor tudni fogod, hogy KI való hozzád, s KI meg NEM. Ha olyan Valakivel, olyan kapcsolattal próbálkozol, aki valamennyire hozzád való, aki illik hozzád, akkor azzal a személlyel képes leszel "egy húron pendülni"... ahogyan korábban már említettem. Márpedig bármely jó kapcsolat alapja, hogy összeillő pár legyen. Ha ez nincs meg, akkor borítékolt a kudarc.


Összeillő pár = Nagyjából... (valamennyire)

...közös érdeklődésű,

...hasonló habitusú,

...hasonló tudat-szintű (Wilber modellje alapvetően 10 félét mutat be)

...egyező IQ és EQ-val rendelkező pár.


Keresd a "miért"-et, a "valamiért"-et. Az OK-ot. Mert a kapcsolataid kudarca... az már OKOZAT.


Ha kitartóan keresed, meg fogod találni. De mondom... kezd önmagadnál.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!