Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők vagy a férfiak a pletyká...

A nők vagy a férfiak a pletykásabbak?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltatok? Hogy látjátok, melyik nem a pletykásabb? Én férfi vagyok és korábban azt hittem, hogy a nők sokkal többet pletykálnak, de ahogy idősebb lettem, ebben már egyáltalán nem voltam olyan biztos és a mai napig nem tudom eldönteni. A környezetem véleménye nagyon vegyes. Szerintetek hogy van ez?

2019. ápr. 15. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő :D
2019. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Tipikus sztereotípia, hogy a nők pletykásak. De ez nem igaz. Nem nemtől függ ez, hanem értelmi szinttől. Az pedig manapság elég sok férfinak is a béka feneke alatt van (persze nőknek is, nem ezt mondom, de a nemi megkülönböztetés nem állja meg a helyét).
2019. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A közvélekedéssel ellentétben a férfiak is nagyon pletykásak tudnak lenni sok esetben. A nők viszont még rajtuk is túltesznek. :D
2019. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét nemnél egyenlő mennyiségben van, viszont külön alakult ki a "pletykakultúra" a nemeknél. A nőket azért hiszik pletykásabbnak, mert nyíltabban csinálják, amint találkoznak egyből elkezdenek valakiről mesélni valamit, publikusan is, mert nyilvános beszélgetésekbe nem akarnak belekeverni személyes témákat, így marad a többi ember kibeszélése. A férfiakkal ez pont fordítva van, ők nyilvános helyen szívesebben beszélnek személyesebb, hozzájuk közel állóbb témákról, aztán a kocsmában/munka közben/egyéb zárt helyeken ketten egymás között beszélik ki, hogy a Pista megcsalta a Marit.

De ez csak személyes tapasztalat, természetesen mindkét nemben rengeteg olyan ember van, akik nem pletykálnak, mert nem céljuk más emberek életével foglalkozni.

2019. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy vettem észre, hogy a nők. És sokszor rosszindulatúak is. A férfiakra inkább jellemző, hogy a saját dolgaikkal foglalkoznak, nem másokéval. Persze kivétel van mindkét oldalon.

Nő vagyok, úgyhogy nem azért írom ezt, mert nőgyűlölő férfi lennék :)

2019. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a férfiak :D egymás műszakjára úgy fújnak hogy csak na
2019. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nők között arányaiban több a pletykás.

Lány vagyok mellesleg

2019. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!