Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történne ha a földön...

Mi történne ha a földön minden egyes ember egyszerre fingik?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 17. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a kibocsátás, ami percekre-órákra elosztva történik meg, egyidejűleg történne.


Rövidebben: semmi

2019. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos fing, legalábbis egy amerikai kutatás szerint, 17 és 375 köbmilliméter közötti gázmennyiséget juttat a szabadba. Ez elég széles spektrum, de feltételezzük, hogy nagyjából a középmérték az átlag, tehát az egyszerűség kedvéért legyen 200 köbmilliméter. Arra is találtam becslést, hogy a fing néven ismert gázkeverék tömege 1,3 g/l. Egy fing 0.0002 liter, tehát a tömege 0.04 gramm. Ezt megszorozzuk 7 milliárddal, az eredmény 1 400 000 gramm, azaz 1,4 tonna.


A fing összetétele szintén elég változatos, de általában kb. 59% nitrogén, 21% hidrogén, 9% szén-dioxid, 7% metán és 4% oxigén. A maradékot egyéb gázok teszik ki, például hidrogén-szulfid, merkaptán, amelyek aromás szénvegyületek lévén illatosítják seggünk lehelletét.


Fentiekből következik, hogy a keletkező 1,4 tonna gáz jó háromnegyede eleve a légkörben is megtalálható, tehát annak semmilyen hatása nem lesz. Nagyjából 120 kg metán szabadul fel, ami négy-öt tehén napi metántermelésével egyenlő. Az ember tehát meglehetősen környezetbarát.


Gyakorlatiasan válaszolva, mivel minden ember minden nap többször is fingik, tulajdonképpen megtörténik, amit kérdezel, csak nem teljesen egyidejűleg. Ha mindenki egyszerre fingana, akkor sem lenne más.

2019. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lol,ezt valaki kiszámolta ?
2019. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egyeseknek mennyi szabadidejük van, az elképesztő, de komolyan...

Ja, egyébként tudtátok, hogy a fingás hosszának jelenlegi világrekordja 12 másodperc? :D

2019. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a csodálkozás? Ez is egy biológiai folyamat, semmi más. Simán el tudom képzelni, hogy van ennek is szakirodalma, hiszen hozzátartozik az ember normális működéséhez, attól függetlenül, hogy pejoratívan gondolkodunk róla. Szerintem egy egyetemi könyvtárban keresgélve az orvos szakon fel lehet csapni olyan könyveket, amiben információkat találsz a fing összetevőiről stb.
2019. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a híres brit tudósok számolták ki.:) Amúgy nem történne semmi.
2019. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
12 másodperc? Fingottam én már 40 másodperceset is. Zárt térben nem túl "környezetbarát".
2019. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat egész sokat tanultam :D. Ha mi itthon egyszerre fingunk 5en akkor halál van
2019. ápr. 20. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!