Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek meg kellett volna...

Szerintetek meg kellett volna állnom beszélgetni vele?

Figyelt kérdés

Egy szabadtéri rendezvényen voltunk a férjemmel és a gyerekekkel. Elég sokan voltak. Egyszer ránk köszönt a férjem volt főnöke (külföldi). Én visszaköszöntem és továbbmentem a gyerekekkel, a férjem megállt vele beszélgetni. Ismerősök szerint nekem is meg kellett volna állnom (az illető nem tud magyarul, de tudtam volna beszélni vele), mert milyen kedves, hogy több mint 1 éve nem dolgozik ott a férjem, de mégis ránk köszönt.

Amíg ott dolgozott a férjem, a végletekig kihasználták. Nemcsak céges, hanem magán ügyekben is. Nem számított, hogy hétvége, vagy ünnepnap van, késő este, szabadságon van, vagy beteg; telefonáltak és ugorjon. Saját kocsival is, saját költségen. Anyagilag persze nem kompenzálták (ígérgetés mindig volt) Ráadásul egyszer véletlenül egy céges rendezvényem meghallottam, hogy egymás között (több külföldi vezető is volt) milyen lenézően beszélnek rólunk és a többi magyar alkalmazottról is. Amikor pedig a férjem balesetezett (szabadság alatt, saját kocsinkkal félig a főnökség félig a cég ügyében volt úton), felmondtak neki.

Ezek után részemről nincs barátkozás, beszélgetés, köszönök és tovább megyek.

Szerintetek is meg kellett volna állnom beszélgetni vele és megjátszani, hogy mennyire örülök, hogy találkoztunk?


2019. ápr. 18. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Az ilyet szerintem teljesen felesleges megkérdezni, mert megválaszoltad magadnak a kérdést.
2019. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha egy pár együtt van valahol, az egyikőjük megáll a beszélgetni, ha a másik tovább megy azt módfelett bunkó viselkedésnek lehet tituálni. Kivétel ez alól az a kevés szituáció, amikor hagyja az ember négyszemközt beszélgetni öket.

Szóval gáz. Ha főnök, ha munkatárs, ismeretlen rokon, akárki. Ott kell maradni, hátha be akar mutatni, vagy mittudomén. Ha nem birod, akkor meg egyszerűen elnézést kérsz, mielőtt lelépnél onnan.

Miért lenne amúgy haverkodás, ha ott maradsz? Elvégre együtt voltatok ott éppen. Szégyenled a férjed, hogy ilyen főnöke volt? Vagy addig nem a férjed, még számodra kellemetlen kapcsolataival beszélget?

2019. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
#1: +1. A kérdéses esetben én is ezt tettem volna. De amúgy enyhe bunkóság.
2019. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es, te elolvastad amit írtam? Nem főnöke, munkatársa, ismeretlen, akinek be akar mutatni, hanem a volt munkahelyén a volt főnöke, akivel ismerjük egymást.

Mint írtam, azt is meghallottam véletlenül, hogy hogyan vélekednek a magyar alkalmazottakról és a magyarokról.

Ha egy darab sz..nak se nézik a magyarokat, akkor több, mint 2 év után (azóta nem dolgozik ott a férjem) mit akar beszélgetni?

Rámköszön, mert ő vett észre, nem állok meg, csak köszönök és tovább megyek, a férjemmel megállnak és beszélgetnek.

Mellesleg egy szóval se kérdezte, hogy hogy van a férjem, vagy a családja, gyerekei, csak az új munkahelyével kapcsolatos dolgokról kérdezett.

Lehet, hogy én vagyok paranoiás, de

2019. ápr. 19. 07:01
 5/7 A kérdező kommentje:

közben elküldte.

furcsának tartom, hogy aki eddig semmibe nézett valakit, az 2 év nulla kapcsolat után hirtelen barátságos beszélgetést akarna vele kezdeni.


Nem szégyellem a férjem, de utálom, ha valaki csak kihasználja a másikat és másoknak lekezelően beszél róla.


Ha úgy lett volna, hogy ránk köszön, megáll a férjem, én is megállok egy udvarias "hogy van"-ra.

De mint írtam: ránk köszönt, mentem tovább a gyerekekkel és ezután álltak meg a férjemmel.

Nem tartom bunkóságnak, hogy egy nyilvános rendezvényen, tömegben, nem fordulok vissza a gyerekkel, hogy beszéljek egy olyan valakivel, aki lenéz az összes magyarral együtt és ezt egy vállalati rendezvényen osztja meg másokkal.


Kíváncsi vagyok, mit akart valójában. A férjem szerint csak érdeklődni mi van vele (érdekes módon az egészségi állapota mégsem merült fel, pedig súlyos balesete volt 2 és fél éve), de szerintem van valami hátsó szándéka, nem a férjem érdekelte.

2019. ápr. 19. 07:15
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam, igen. Ha a feleségemmel sétálok, és odajön hozzám bárki beszélgetni, a feleségem meg továbbmegy, az bizony igen csak surmó dolog. Még én is kellemetlenül értezném magam miatta.

Hogy ez neked nincs meg, vagy a Te párod nem érdekli, az egy dolog. Nekem rosszul esne, ennyi.

...ja, persze a 2-es voltam

2019. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Vannak emberek, akiket én nem bírok, van, akiket ő nem, nem kell egymás valagát fogva mindenkivel párként beszélni.
2019. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!