Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon nagyon kezdek kikészüln...

Nagyon nagyon kezdek kikészülni. Mit csináljak? Szeretném ha valakivel el tudnék beszélgetni . Úgy éreztem ki kellett írni magamból ezeket, ezért ilyen hosszú a szövegem, Bármilyen tanácsot elfogadok.

Figyelt kérdés
A történetem elég bonyolult és hosszú úgy hogy az olvassa végig akinek van hozzá türelme. Nem is tudom honnan kezdjem.Alkoholista apával nőttem fel 12 éves koromig aki lelkileg terrorizált, és féltem tőle, pluszban teljesen lerombolta az önbizalmamat ami miatt nagyon szorongok és félek társaságban. Közben anyukám is félt apumtól nem tudott a saját lábára állni, csak azért házasodtak össze mert megszületett a nővérem (egy nővérem van és egy bátyám) és azt hitte hogy jobb ha a gyereknek lesz egy apja. Közben anya nagyon szerelmes volt apába és ki volt készülve apa miatt ezért nem nagyon hallgatott meg engem, úgy éreztem hogy a nővéremet és a bátyámat jobban szeretik , mert volt egy időszak amikor depressziós voltam, kb fél évig le sem jöttem a szobámból,csak a fontos dolgokért mint inni, enni és egyszer nem kérdezték meg hogy jól vagyok e vagy bármi a nővérem meg kicsit is rosszul volt rögtön aggódtak érte. Bármikor próbáltam anyának elmondani bármit nem hallgatott meg, ezért nem mondtam el nagyon senkinek a problémáim. Bátyám még piszkált meg vert alsós koromban elolvasta a naplómat megvert ha nem söpörtem fel a szotyiját, (egy szobánk volt 11 éves koromig).Nővéremmel kb mintha idegenek lennénk , kb soha nem beszéltem vele, őszintén dolgokról és nagyon különböző a természetünk is ezért kb semmiről nem tudunk elbeszélgetni. 12 éves koromban apa alkoholizmusa annyira elfajult hogy majdnem verte már anyámat ezért elváltak a szüleim és elköltöztünk 10 kmre a házunktól és azóta anyával és a bátyámmal élek. Mindig a barátnőimben kerestem a családomat tőlük hallottam előszőr hogy szeretlek, nekik mertem minden titkomat elmondani, de kevés barátnőm volt a félénkségem miatt. És ők is általában "elhagytak" pedig én próbáltam mindent megtenni hogy akivel összebarátkozom azzal soha ne vesszek össze de általában mindig ez lett a vége. Nem mondom hogy nem voltam hibás, de tényleg nagyrészt ők hagytak el mint én őket. 7. után sulit váltottam mert a legjobb barátnőm az osztálytársam volt, és elkezdett rossz társaságba keveredni, (inni, cigizni, pasizni)ezért eléggé elhanyagoltuk egymást, és nem akartam vele többet barátkozni erre elkezdett pletykálni mindenkinek és sikerült elérnie hogy megutáljon az egész osztály. (Ahol meg is vertek) Ezért átmentem 8. ban egy másik suliba. Ott a félénkségem miatt nem tudtam beilleszkedni, gyomorgörcsöm volt állandóan, és pánikroham jellegű ezért visszamentem az előző sulimba, ahol végül is visszafogadtak és nem utáltak már annyira, fogalmam sincs miben változott a véleményük de örültem hogy nem utáltak már. Közben megismerkedtem egy sráccal a neten akivel össze is jöttem de hiba volt, mert beteg srác volt (dührohamos, gyógyszert ivott, füvezett ) és állandóan eltünt,én úgy éreztem hogy szeretem és mindent megtettem hogy együtt legyünk de a sok eltünése után már annyira kikészültem hogy szakítottam vele. Ez után még volt pár kapcsolatom de azt nem nevezném kapcsolatnak. Leromlottak a jegyeim is, féltem hogy nem fognak felvenni sehova, de végül is sikerült felvenniük engem egy olyan szakra amit akartam is, szóval nagyon szerencsésnek érzem magam ez miatt. 8. második félévében még össze voltam zuhanva néhány srác miatt és barátok miatt mert újbó jöttek a piszkálódások egy srác ki is használt, tudom hogy az én hibám is mert hagytam magam de akkor is nagyon nagy lelki traumát okozott. Közben rájöttem hogy nagyon érdekel a pszichológia minden fajtája, ágazata , és általában azokról olvasgatok nézegetke filmeket, segítek embereken a saját korosztályomon ha szükséges, és nagyon szeretem, és úgy érzem hogy ebben jó vagyok. Lehetséges h pszichológus lesz belőlem, de még sok időm van. Egyelőre ezt tudom magamnak elképzelni. Közben megismertem egy férfit akibe olyan nagy bizalom alakult ki hogy végül is apám helyett apámnak tartom. Lelkileg és anyagilag is támogat de erről a szüleim nem tudnak. A családnak egy ismerőse. És tanít is, sok mindent, mert tanár. Aztán tavaly nyáron volt a gólyatábor és próbáltam nyitott lenni hogy legyenek barátaim első nap sikerült is, aztán megint rámjött a szorongás de szereztem 1 barátot akivel elvoltam nagyjából és most 9.ben is első félévben vele voltam, mert többiekkel nem mertem ismerkedni, nagyon félek és szorongok többiek előtt és ez az iskola olyan ahol nagyon sok előadást kell tartani és nagyon szorongtam mindig előtte, és majdnem elájultam, ezért felkerestem egy pszichológust ingyenest , akivel azt hittem haladni tudok, de 3 hetente járok hozzá és egyre jobban zuhanok össze mert az a lány a suliban is eltávolódott tőlem a félénkségem miatt, és hiába próbálok ismerkedni nagyon félek és ájuásig izgulok kb. Közben megismertem tavaly októberben egy srácot szintén neten, de vele fél évig találkozgattam mire összejöttünk ő tényleg nagyon kedves velem és meghallgat nagyon szeretem. Pszichológusra rátérve decemberben kezdtem hozzá járni és még nem kezdődött el a terápia mert állandóan lemondja mert terápia előtt 3-5 alkalom lesz mire felmér hogy milyen állapotban vagyok . Javasolta h menjek el pszicháterhez is mert a depresszió fennáll. Kb két hónapja én is ezt érzem hogy nagyon nincs kedvem élni, közben ez az osztály is kezd megutálni és pletykálni rólam mindent amit vmilyen szinten megértek mert kb alig szólalok meg, de mindenhogy keresztbe tesznek itt is ahogy szoktak. Gondolatban nagyon sokszor öngyilkos akarok lenni, de amikor eljutok oda mindig megijedek tőle. Már kétszer háromszor búcsú levelet is írtam, mert próbáltam leugrani de mint írtam nem megy. Gyűlölök bemenni az iskolába, állandóan sírok, és állandóan azt hiszem hogy üldöznek. Akkor indulok suliba amikor még sötét van elg korán kelek (ötkor) és minden emberre azt hiszem hogy bánt leszúr vagy követ. Állandóan beteg vagyok lázas, náthás, most is beteg vagyok egyébként, de szerintem ez a lelki dolgaim miatt is van. Szerdán fogok menni pszichiáterhez nagyon kiváncsi vagyok mi lesz belőle. Köszönöm annak aki elolvasta és bármi féle tanácsot, vagy beszélgetést aki rám ír elfgoadok, visszaírok.

2016. febr. 22. 23:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
15/L
2016. febr. 22. 23:03
 2/11 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék hogy találtam a hűtőben bort, ezért mostanában megiszom egy két pohárral mindennap az elfelejti a problámáimat, de úgy éreztem sok volt ezért leszoktam róla . Néha szoktam hallucinálni hangokat hallani, embereket látni de csak nagyon ritkán. Nem tudom soha hogy másnap fogok e még élni volt olyan h sok gyógyszert bevettem de nem használt. Anyum pánikrohamos ezért szoktam tőle kérni nyugtatót.
2016. febr. 22. 23:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hosszú szöveget írsz, akkor tagold mert senki nem fogja elolvasni :D

Szerintem próbálj keresni egy jobb pszichológust, az nagyon sokat segíthet.

Olvass könyveket a kommunikációról és próbálj nyitottabb lenni az emberek felé, akkor egy picit jobb lesz :D

Egyébként sztem az évek alatt, csak jobb lesz az osztályközösség :)

2016. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbálj valahogy barátokat/barátnőket szerezni mindenképp akikkel elvagy és feledtetik veled a rossz emlékeket, enyhítik a szorongásod stb,még csak 1 félév telt el,friss az osztály,szóval hajrá,fel a fejjel és koncentrálj a tanulásra.

És szerintem se ártana egyjobb pszichológus.

2016. febr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Önbizalom ellen realizáld tényeket, vélemények nem számítanak, főleg ha az egy saját lányának direkt ártó negatív személy.

Szorongás és félelem ellen is realizálást tudom ajánlani.

Mindenki csak egy X személyiséggel rendelkező ember, valamilyen agyi szinttel, stb, stb. Nincs okod nem önmagadnak lenni s rosszul érezni magad véleményük miatt..., mert csak tények számítanak.

"jobb ha a gyereknek lesz egy apja"

Tévedett. Sajnálatos de így alakult. Minden dolgot ami befolyásol múltadból, tudatosan felül "kell" írnod.

"mert volt egy időszak amikor depressziós voltam"

Ez s ez előtt írt dolog is csak egy szimpla hiba amit sok ember elkövet sok ok miatt.

Nem tehetett róla. Sok idióta kevésbé adnak szeretetet, törődést gyereküknek amikor csak több és több kell..., sokszor depresszió miatt.

Elég rossz lehetett, de tudatos gondolkodással túl tudsz lépni ezen.

" megvert ha nem söpörtem fel a szotyiját"

Ilyeneket s hasonlókat mondani kell szülőknek, iskolában hivatalos embereknek. Tudom már mindegy..., de tudd, többet tehettél volna ily borzalmak megakadályozásához.

"általában mindig ez lett a vége"

Mert ezek csak jó haverságok voltak, nem barátságok.

Neked nem volt még barátod, de rengeteg más embernek sem s nekem sem.

Örülj, megtudtad beszélni valakikkel még ha ilyen kicsi szinten is.

"megutáljon az egész osztály"

Nagyon sajnálatos ez is, de nem szabad érdekelni ennyire undorító, semmirevaló, csak ártani tudó negatív emberek véleménye. Megverést pedig jelenteni ahol tudod.

"fogalmam sincs miben változott a véleményük"

Semmiben sem. Ilyen idióta szutykok ok nélkül csinálnak rengeteg dolgot, mint szinte ok nélküli utálatod és megverésed. Felejtenek. Buták.

"akkor is nagyon nagy lelki traumát okozott"

Nagyon nagy tapasztalatot kaptál. Örülj ennek. Nehéz de így logikus. Nem később, nagyobb probléma lett.

Nem teljesen te hibád, "mert hagytad magad". Ilyen élet előzményekkel, s ezt most vedd nagyon komolyan, szinte csoda, most életben vagy. Komolyan. Sok sok ember lett öngyilkos sokkal kevesebb után. Főleg ilyen fiatalon... Nagyon erős vagy. Legyél büszke magadra s változz, jó hozzáállásért.

" Közben rájöttem hogy nagyon érdekel a pszichológia minden fajtája, ágazata , és általában azokról olvasgatok nézegetke filmeket, segítek embereken a saját korosztályomon ha szükséges, és nagyon szeretem, és úgy érzem hogy ebben jó vagyok."

Lelkileg elélveztem mikor ezt olvastam.

Kérlek írj rám had segítsek mindenben amire szükséged van.

Bevezetlek mély pszichológiába, megtanítom hogyan segíts másoknak, megtanítalak jó hozzáállásra boldog életért s bármire. Gyönyörű személyiséged van. Mindennek mik történtek veled, ellentétét érdemled e életedben.

"majdnem elájultam"

Tönkreteszed magad. Érzelmeid miatt olyan energiákat bocsájtasz ki, amik szétszednek fizikailag.

Pszichológusok nagyja semmitérő. Csak magunk fajtákból tud igazán jó lenni.

"3-5 alkalom lesz mire felmér hogy milyen állapotban vagyok"

Itt bizonyíték. Én már felmértelek és régen készen állok életed gyökeres megváltoztatására, amihez csak akarat és gyakorlás kell.

"mindenhogy keresztbe tesznek itt is ahogy szoktak"

Hozzánk hasonlókkal bepróbálkoznak. Aki halk, nem beszédes s hasonlók, szemükben gyenge akinek életét még rosszabbá kell tenni. Teljes agyhalottság s agymosás.

"Állandóan beteg vagyok lázas, náthás"

Mint említettem.., tönkre teszed magad minden szempontból.

Én évek óta nem voltam beteg s évek óta 100%osan boldog életet élek pedig.. nekem sem volt egy jaj de szupi gyerekkorom. Bármilyen mélyről visszatudok hozni embereket s bármilyen magasságokba tudom segíteni őket ha van akaratuk.

"szerintem ez a lelki dolgaim miatt is van"

Ez inkább tény.

Mint említettem, kérlek írj rám s megválthatom életedet.

Sokkal könnyebb mint gondolnád. MINDEN problémára tudok megoldást adni, neked csak akarni kell és gyakorolni.

2016. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó,remélem nem valami spirituális baromságba akarod belevinni a lányt....


Nem könnyű egy ilyen apával felnőni,életünk első 10 éve,bizony rányomhatja a továbbiakra a bélyegét.

Remélem tudod,értékek szempontjából nem állsz olyan rosszul,mint gondolod,az idióta alkoholista apádnak nincs igaza.

Anyukád azt nagyon rosszul gondolta,hogy jobb,ha lesz apja a gyereknek,mármint a nővérednek,inkább apa nélkül jobb felnőni,mint egy rossz apával.


"Bármikor próbáltam anyának elmondani bármit nem hallgatott meg, ezért nem mondtam el nagyon senkinek a problémáim."

Ez hiba a részedről,az elfojtott agresszió semmi jóra nem vezet !

Már azt is jól tetted szerintem,hogy írtál ide,és kiírod a problémáid.

Anyukádnak sem lehetett könnyű dolga,3 gyerek,egy alkoholista férjjel,de végül elhagyta ezt a gyökeret,ez azért valami.

Bátyád egy éretlen kis se#gfejnek tűnik,már megbocsáss.

Mennyi idős?


"És ők is általában "elhagytak" pedig én próbáltam mindent megtenni hogy akivel összebarátkozom azzal soha ne vesszek össze de általában mindig ez lett a vége."

Erre figyelj oda a jövőben,mert így könnyen kihasználhatnak.

Nem kell mindig mindenkinek a kedvében járni.


Fiúkkal foglalkozni még bőven ráérsz.

Az új iskoládba egy új közösség alakul,még alig ismeritek egymást.

Próbálj odacsapódni olyan emberekhez az osztályban,akik hasonló érdeklődésűek,mint te.

nem kell sokat beszélni,de ha megszólalsz,ne mondj hülyeséget lehetőleg.


Jófej lehet ez a tanár,aki segít neked:)

Neki vannak gyerekei,családja egyébként?


" Gondolatban nagyon sokszor öngyilkos akarok lenni, de amikor eljutok oda mindig megijedek tőle. Már kétszer háromszor búcsú levelet is írtam, mert próbáltam leugrani de mint írtam nem megy.3

Huh...:(

Ilyet többet ne,ha lehet.

Erre gondolni sem szabad,nemhogy leírni!!!

15 éves vagy,sok emberrel beszélgetek általában,hallottam olyan történeteket,ahol az illető hasonló korban nagyon padlón volt,pár évvel később pedig már sínen volt az élete!

Előtted az élet,szinte még nem is éltél,ne butáskodj!:)

Pszichiáterhez meg menj bizalommal,szerintem fog tudni segíteni.


Ja,legközelebb meg a szöveget tényleg tagold,mert fárasztó volt végig olvasni,ezt mindenféle bántás nélkül mondom!

Fel a fejjel:)

2016. febr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Keress egy embert aki megért és nyitott rád :)

Én is ezt tettem

2016. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, ha gondolod én dumálok veled.
2016. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
írj
2016. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.:)

Írtam neked egy privát üzenetet.

Kérlek szépen nézd meg.


17 éves fiú vagyok.

2016. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!