Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktátok nézni az árakat a...

Szoktátok nézni az árakat a boltban vásárláskor?

Figyelt kérdés

Leginkább élelmiszerre gondolok.


Én többnyire előre kiszámolt pénzzel megyek (tehát, hogy mondjuk 10€ alatt, vagy 20€ alatt szeretnék bevásárolni), és közben is számolgatom, hogy a (muszáj kategórián felül) mi jöhet és mi nem.

Pl jöhet egy puding, de akkor nem lesz gyümilé, mert mindkettő már nem fér bele.


2019. ápr. 26. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nincs vásárlási limitem, de az árakat azért nézem.
2019. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Így nem. Megveszem, amit kell. Bizonyos áruknál márkahű vagyok, de előfordul, hogy az ár alapján (is) döntök két azonos típusú termék között.
2019. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Szoktam de nem így.

Otthon összeírom mire van szükségem és azokat veszem meg. Van amiből márkahű vagyok, van aminél mindegy és azt veszem meg aminek a legjobb az ár-érték aránya. Nasikat próbálok nem vásárolni, sem az alakomnak sem a pénztárcámnak nem jó.

2019. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam,de csak bizonyos dolgoknál.Pl ha látom valahol,hogy akciós a téliszalámi,akkor szoktam venni.De általában céltudatosan megyek és pakolok.Ha két különböző termék egyforma minőségű akkor az olcsóbbikat választom

.

2019. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már nem. De volt, amikor komolyan meg kellett terveznem, hogy mit vehetek meg.
2019. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én általában ha a drágább jobb minőségű, akkor a drágábbat veszem, de nem a prémiumot.

Nem hagyom magamat márkával átverni, pl. most gyümölcsléről szinte teljesen leálltam, mert annyira leromlott mindnek a minősége.

2019. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is limittel vásárolok, 10 font a heti keretem. Annyira nem szoktam mondjuk számolgatni, mert itthon listát írok, hogy mi kell, és azon felül nem igazán szoktam semmit venni, legfeljebb ha kuponnal megyek vásárolni. Nálunk a Tesco klubkártyához járnak olyan kuponok, hogy 20 font feletti vásárlásnál 2-3-4 font kedvezményt adnak, olyankor szoktam néha olyasmit is venni, ami nem feltétlenül szükséges, és betárazni tartós élelmiszerekből, és akkor telefonnal számolgatom a boltban, hogy mennyi kell még a 20 fonthoz.
2019. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig összeírom, hogy pontosan mi kell, és mi mennyibe kerül. Ez nem feltétlen csak a spórolgatás miatt van, hanem szeretek úgy elmenni a boltba, hogy pontosan tudom mit szeretnék venni és mennyi pénzt kell magammal vinnem. Ergo ha 5 ezerbe kerül mindaz, akkor annyit viszek, nem pedig 10-et, mert hajlandó vagyok elcsábulni egy-egy dologra, és ezért is szeretek folyton kb. pont annyit vinni a boltba, amennyi kell.


Ár-érték arányban próbálok meg vásárolni. De ha valamit szeretek, és csak attól az adott márkától, akkor azt fogom megvenni. De ilyen kevés van. A lényeg az, hogy én mindig nézem próbálom nézni az árakat, de azért ár-érték arányban megfelelőt vásárolni.

2019. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsen semmi élvezetem, örömöm az életben. Nem megyek minden évben nyaralni, nem dohányzom, nem bulizok, nem költök ruhákra. Tehát úgy vagyok vele, hogy ezek után belefér és "megérdemlem", hogy jöjjön a gyümilé meg a puding is ;)
2019. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert már előre kinézem, hogy mi kell, és tudom, hogy mennyibe fog kerülni, szóval igazából a boltban már nem nézem nagyon.
2019. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!