Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez komolyan így működik?

Ez komolyan így működik?

Figyelt kérdés
Nem messze van egy bácsi aki mindennap kéreget. Ma egyszer csak megállt mellette egy fekete BMW kiszállt belőle két cigány ember, fogták és elvették tőle a pénzt amit az nap gyűjtött. A bácsi ismerte őket, köszöntek egymásnak. Utána azt beszéltük anyukámmal, hogy ezek általában így működnek szerinte, valahonnan szereznek hajléktalanokat vagy öregeket akiknek adnak valamilyen szállás és/vagy kaját kiteszik őket kéregetni majd elveszik a pénzüket.
2019. ápr. 27. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan. A kis utcagyerekeket is dolgoztatják, van hogy a saját szüleik figyelik őket a parkoló másik végéből.

Kisgyerekkel, kisállattal, idősekkel bármit el lehet adni nagyobb szimpátiát generálnak mint egy egészséges fiatal felnőtt.

2019. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá: KOLDUSMAFFIA
2019. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

Akik kint kéregetnek, azok általában bérkoldusok. Elveszett, nincstelen emebrek, akiket kitesznek az utcára koldulni, majd a pénz nagy részét elveszik, "cserébe azért, hogy a helyet szerezték nekik".

2019. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szinte senkisem magának kéreget. Én is láttam már többször.
2019. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony... Sajnos, ez a helyzet...

Valaki panaszkodott, hogy cukros, rosszul van, leesett a vércukra, mindjárt összeesik, muszáj ennie, de otthonhagyta a pénztárcáját... Kaja nem kellett neki, pénz kellett neki...

Volt amikor anyuka a kétéves gyerekkel kéregetett... Valaki vett ételt a gyereknek, odaadta a kezébe, mire felháborodás volt: "nem étel kell"...

2019. ápr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennap láttam egy bácsit kéregetni, tolószékben, hiányzott az egyik lába, később a másikat is amputálták. Mindennap adtam neki pénzt, egészen addig amíg megtudtam, hogy azt elveszik tőle. Utána már inkább ennivalót és csokit adtam neki. Sokkal hálásabb volt ezekért, gondolom azért mert ezt nem tudták tőle elvenni. Sajnos van ilyen, hogy a “nagy, bátor emberek” kihasználják a védteleneket..nem igazán adnak ezért cserébe semmit, maximum nem verik meg őket.
2019. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Anno. hozzánk becsöngetett egy kéregető, hogy kenyérre kell neki pénz, szóval kivettünk a mélyhűtőből egy kenyeret, odaadtuk neki és fel volt háborodva, hogy miért nem pénzt adtunk neki.
2019. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!