Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen munkát tudnék vállalni?...

Milyen munkát tudnék vállalni? Olyat keresek pl. ami 2 nap munka,2 nap pihi, vagy ilyesmi, és nem gyorsétterem vagy vendéglátás?

Figyelt kérdés

Eléggé bonyolult a helyzetem... jelenleg még tanulok, főiskolán.


Nem biztos, hogy a szakmámban szeretnék elhelyezedni, irodában (annyira nem szeretem az ülőmunkát, de meg tudnék vele barátkozni. )


Igazából annyi a lényeg, hogy a turizmusban van több év diákmunkás tapasztalatom, ott szívesen dolgoztam, recepción, pénztárban, illetve pénztáros kisegítőként.


Az alvásom sokszor szar minden 3. nap vagy 4. nap... van hogy 2 vagy 3 órát alszom például... és le kell napközben feküdnöm.. van hogy kétszer egymás utáni napokon is volt hogy 3 órát majd másnap 5 órát aludtam de az stressz miatt volt szerintem.


Emiatt félek olyan munkát vállalni, ami hétfőtől péntekig van 9.00-17.00-ig... mert tudom, hogy a munkahéten kb 2X minimum szarul aludnék.

Ez amúgy évek óta így megy nálam, csak most fősulira járok, így annyira nem kavar be, hiszen a katalógusos órákra be tudok menni (még ha félig alszom is), amit meg ki tudok hagyni elméleti óra a fáradság miatt azt kihagyom, és elkére a jegyzetet. Persze, amikor tudok, akkor bemegyek órákra, hiszen nem mindig alszom szarul.


Viszont fogyókúrázom, ezért is írtam ebbe a témába, így a vendéglátós munkák (ezek lennének számomra a jó munkák pl. 2 nap meló 2 nap pihi, 3 nap meló, 2 nap pihi, valahogy így ) kiesnek, mert nem akarok kaja közelében lenni.

Diétázom, sokszor a múltban bajaim voltak a kajával (már alapból ha jó kaját veszek a sparba, pl. bemegyek zöldségért és húsért, de elmegyek a pékáruk mellett a sütik mellett... sokszor van hogy elcsábulok. De ha nem is aznap akkor másnap.

Próbáltam pizzázóban is, gyrosos-hamburgerezős helyen dolgozni, de egyik sem jött össze, a gyrososnál pl csomószor tudtam hazavinni onnan maradék kaját, amit úgy a kolléganő rám tukmált hogy hát vigyem csak haza, vagy pl. a pizzázóban adtak volna ingyen ebédet, meg ezeken a helyeken van ingyen ebéd... vagy pl. egy mekiben.

Burger kinget is próbáltam (ráadásul úgy hogy diéta kellős közepén voltam) pfff...

nem merek már vendéglátásba menni dolgozni.

A látvány, az illatok.. szerintem egy diéta fogyókúra esetén jobb nem 12 órában kajaszagot érezni.. mármint nekem ez a tapasztalatom...


szóval olyan helyre, ahol illatokat érezhetek (étterem, pizzázó, hamburgeres, gyorsétterem meki burger king) nem akarok dolgozni menni.


Fagyizót próbáltam, lefagyott a kezem mert folyton a hűtőpultba nyúlkáltam. (nagyon fagyos vagyok, van hogy 15 fokban fázni tudok. )


A turizmusban dolgoztam, egy wellness részen, recepciós voltam illetve kasszás.

Szerintetek mik lennének jó munkák, amik nem irodai hétfőtől péntek 8-17.00, és nem vendéglátás, és nem érintkeznék kajával?


23l



2019. máj. 3. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
biztonsági őr
2019. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyébként meg az alvásodat kéne rendbe tenni, az jót tenne a fogyásodnak is
2019. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szedek altatot, iszok nyugtato gyogyteat is
2019. máj. 3. 12:53
 4/5 Vree ***** válasza:

Elsősorban arra lenne jó fordítani az idődet, hogy rendesen kialudd magad, illetve hogy tornázz. (Az én kedvencem a városnéző futás, illetve otthoni kis súlyzó+telefonon rövid edzésvideók vagy zenék, azt napközben bármikor fel lehet kapni ha van 10 perced. De ha neked jobban tetszik a szervezett sport program, az is OK.)


Étkezésben válts sütgősen a zöldes étrendre (nekem a vörös gyümölcs mirelit az ász, de az alap étrendet mindenhol megtalálod: saláták, minél kevesebb krumpli rizs kenyér, semmi cukor, sovány sajt, semmi vörös hús, sovány hal, nagyon-magyon kevés olajos mag mert az is hizlal... az orvosok 100 éve ajánlják minden betegségre, hízásra ugyanezt, csak neked kell ráállnod). Illetve egyenletesebben oszd el az étkezéseket, és találj ki valamit, ami boldogságot ad evés helyett, hogy ne rögtön a cukira repülj, ha turbó kell. Amúgy komolyan megbetegethedsz, ha a péksüteményt nem hagyod abba.

Ami nekem sokat számít, az a kevés kék fény/több vörös fény, régi monitoroktól lehet kék fény túltengést kapni. Ezeket a szervezet bizonyos napszakokhoz és évszakokhoz köti.


Ami a munkát illeti, okosan félsz az ülőmunkától is... Idegenvezető munka nincs amire alkalmas lennél? Azt tudom még ajánlani hogy keress home office-os (távmunkás) szakmát vagy olyan helyet ahol nem gáz, ha felpattansz és tornázol egy kicsit. Elvileg ülő munkánál elő van írva az óránkénti szünet, de ezt senki nem tartja be. Neked, magadért viszont be kell.


De amúgy nekem nem tűnik úgy, hogy a munkahelyválasztason kell komrpomisszumot kötnöd feltétlen, mert sok amit most eszel hulladék (meki, gyros, pizza brrrrrrr, ha hozzámvágnák se kellene xD ha már “bűnözni” akarsz, egyél legalább minőségi húst.) Szóval lehet, hogy már attól rendbejössz, ha ezeket kiiktatod örökre. (Amúgy én voltam tiniként meki konyhás, na ha látod ahogy a fagyott diszkosz darálthúskorongot dobálják a mocsok közepén, soha nem fogsz sajtnurgerre vágyni xD )

2019. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az altató nem megoldás. És nem is segít, hiszen továbbra sem alszol. Hagyd inkább abba, és anélkül érd el, hogy normálisan és rendszeresen kialudd magad. Ha nem megy, akkor fordulj orvoshoz. De altatót csak akkor szedj, ha orvos jóváhagyta.
2019. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!