Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Életközepi válság. Ki hogyan...

Életközepi válság. Ki hogyan élte meg?

Figyelt kérdés

Érdekelne, kinek milyen elethelyzetben, milyen intenzitással, érzelmekkel, tapasztalással járt az életközepi válság.

Azt mondják, ezt nem lehet megúszni... :)



2019. máj. 3. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt!


Abban vagyok, látszik, hajnalban itt garázdálkodom, alvás helyett. Egyik jele az álmatlanság.

Mindig azt hittem, ez olyan 40-50 éves kor körül jelenik meg, nekem 60 évesen, tehát nem megúszható.

Meghalt a férjem, és nem tudtam felállni a padlóról.

Elmentem pszichológushoz, mert úgy éreztem, az érzéseim

agyonnyomnak, fizikai tünetekkel együtt.

Nagy intenzitással éltem meg, most is néha megzuhanok, csak már nem olyan mélyre, és nem olyan gyakran.

Az ünnepek, hétvégék a legrosszabbak.

Új elfoglaltságokat kerestem, ami nem volt könnyű, mert nem igen érdekelt semmi.Nehéz újra átgondolni, újra felépiteni az életünket, mikor csak állsz a romjaid közepén, tetején.

Azt hiszem, sikerült, bár nem mindig vagyok benne biztos.

Szép napot!!!!:) 61 nő.

2019. máj. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 46N, szinten a párom halála hozta ki.... mint aki alól kihúztak a talajt. Azóta túlélő módban vagyok. Próbálok vmibe menekülni de nemigen köt le semmi. Munka utan hazajövök - mar a melómat is unom kivagyok tőle - legszívesebben bebújok az ágyba es ennyi.

Neha elmegyek túrázni, sétálni, az segít kicsit.

2019. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a történeteket! Egészséget és rengeteg lelki erőt kívánok! :)


Én 43 évesen, nagyon sok lelki teher mellett estem át rajta. Bízom benne, hogy a nehezén túl vagyok, erősebben, önálóbban, tapasztaltabban sikerül továbbvinnem az életünket. 3 kisgyermekem van, a környezetemben történt tragédiák és a házasságom válsága kapcsán totális mélypontra kerültem. Elvesztettem a biztonságérzetemet, pánikbeteg lettem. Többször úgy éreztem, hogy nem bírom tovább, de a gyerekeimert való feltétlen szeretet és felelősség felszínen tartott, mentem tovább.

Egy ideje nyugodt vagyok, de olyan felhőtlen, mint annak előtte, már úgy érzem, sosem leszek.

2019. máj. 4. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!