Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni azzal, aki...

Mit lehet kezdeni azzal, aki állandóan a fogát mossa?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesítő viselkedés (együtt élek vele). Hogy ha otthon van az illető, akkor simán kimossa naponta 5-6 alkalommal a fogát, de hétköznap is meg van ezzel áldva. Nem azt mondom, hogy soha ne mossa ki, de nem elég naponta egyszer vagy kétszer? De minden alkalommal, amikor megy valahova, ha csak elmegy a közeli boltba, 10 percig sikálja a fogát (nagyon irritáló, sokáig mossa és folyamatosan köpköd közben). Mondtuk már neki, hogy vegyen rágót, aztán néha vegye be azt, nem kell minden egyes alkalommal fogat mosnia (mert állítólag azért mossa, nehogy büdös legyen a szája, ha beszél valakivel). Most már nagyon kezd irritálni, szerintem volt olyan nap, hogy 9 alkalommal mosta ki.

Mit lehetne tenni ellene?


2019. máj. 8. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A saját fogaiddal foglalkozzál, ne máséval.
2019. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A ruhákat szokták kimosni.
2019. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg neki hogy szépen lassan le dogja darálni az ínyét meg a fogzománcot a sok sikálással. nem a mennyiség a lényeg hanem a minőség. ha meg büdös a szája, az nem biztos hogy a fogai hibája. lehet a nyelve (baktériumos fertőzés), vagy a gyomorból is jöhet a rossz szájszag
2019. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg kényszerbetegség...mániákus.
2019. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

En is minden etkezes utan fogat mosok,fogselymezek. Bar nekem minden fogmosas 1 perc kb.


Szerintem inkabb szakits vele. Fogat mosni normalis dolog...

2019. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Mufogsora van, hogy ki szokta mosni, vagy mi? A normalis fogat altalaban MEGmosni szoktak.
2019. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ha túl sokat mossa akkor lekopik a fogzománc.


Pszichológus, ha lelki eredete van.

2019. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
# 5 de nem ennyiszer .napi 1-2 az egészségs. fölölseleges és káros minden étkezés uán. sőt várni is kell kb 20 percet.
2019. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Kapaszkodjatok meg, én csak napi 1x szoktam. Mégis nemrég voltam fogorvosnál és azt mondta a dokinő, hogy sokkal jobb állapotban van a fogazatom, mint tavaly. 😁
2019. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

hát tényleg tönkreteszi a zománcot. Étkezés után legalább félórával kell megmosni a fogat, és elég napi 3x.

De mint mondtad, h büdös a szája, akkor menjen el fogorvoshoz. (ha meg rendben vannak a fogai, akkor tuti savas a gyomra vagy valami ilyesmi)

2019. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!