Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Diszlexiások diszkalkuliások...

Diszlexiások diszkalkuliások diszgráfiások milyen életetek van felnőttként?

Figyelt kérdés
Nekem pocsék, már gyermekkoromban is nagyon mehezen ment a tanulás,volt hogy évet kellett ismételnem, most ott tartok hogy nincs érettségim, se munkám. Emellett nehezen kommunikálok emberekkel, emberi kapcsolataim 0. Benneteket mennyire hátráltat az életben ezek a tulajdonságok? Hol tartotok most? Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
2019. máj. 9. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Két diszlexiás, felnőtt barátom van, egyikük nagyon elszánt volt, és egy igen gyenge gimi elvégzése után munka mellett főiskolát végzett (igaz, azt mesélte, mindenből magántanárhoz kellett járnia) és jól fizető irodai munkát végez, másikuknak zűrös családja volt, nem támogatták, így nem lett érettségije (gimibe járt), sokáig „kallódott”, de mivel okos, pengeagyú és szeretik az emberek, végül ő is elhelyezkedett (papír nélkül is).
2019. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem, de a párom és a bátyja is diszlexiás,diszkalkuliás, illetve diszgráfiás.

Páromnak szakmája lett “csak”, a bátyjának érettségije+technikusija van. Párom a szakma megszerzése óta dolgozik, 1 hónapnál többet még nem volt munkanélküli. Könnyen barátkozik, jól elbeszélget másokkal, jó a humora is. A helyesírása is javult mióta együtt vagyunk, még azért sokszor javítom ki, és szerencsére nem veszi bántásnak. (Nem is szánom annak, természetesen)

Párom bátyja pedig most tanfolyamon tanul, és németből fog a hónap végén nyelvvizsgázni. Ő kicsit magánakvaló, de ha akar tud barátkozni. Hétvégente lehívják egy sörre, ilyesmik. Nem látom rajta, hogy hátráltatja.


Te pedig ne keseredj el, keress valami szakmát, vagy menj esti gimibe, tanulj, érettségizz le. Nehéz, de meg lehet csinálni. Ha ezt nem is szeretnéd, biztos van valami régi vágyad, életcélod, dolgozz azon, hogy elérd. Esetleg csak menj, barátkozz, akár neten is, ha rákényszeríted magad, az elején nagyon nehéz lesz, és kínos, de később valószínűleg egyre könnyebben fog menni. Keress esetleg (egy új) hobbit..Kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd. Tényleg ne csüggedj.

2019. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. Köszi a bíztatást!
2019. máj. 9. 16:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Diszkalkulias vagyok. Szar :D
2019. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!