Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy hajléktalantól mennyire...

Egy hajléktalantól mennyire elítélendő, ha alkoholista?

Figyelt kérdés
Mennyivel enyhítő körülmény, ha tényleg önhibáján kívül lett hajléktalan, és már próbált visszatérni a normális életbe, de nem sikerült.

2019. máj. 9. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Semennyire. Az alkohol helyett inkább tovább kéne próbálni.
2019. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha már több éve hajléktalan vagy, senki nem ad melót, akkor ne mondd, hogy próbálkoznál tovább...
2019. máj. 9. 16:28
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Egy hajléktalan alkoholistánál az ember nem tudja, mi volt előbb; a tojás, vagy a tyúk?
2019. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha előbb lett hajléktalan.
2019. máj. 9. 16:32
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Ám ha valaki ennyire beletörődik, és meg se próbál kitörni a csöves életből, azt nem is sajnálom. Nem rosszindulatúságból, csak már nincs értelme sajnálni.
2019. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Aki semmit se tesz azért, hogy változzon, csak koldul, hogy ihasson, az az én szememben emberileg semmit nem ér.
2019. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - mivel senkinek nincs joga más felett pálcát törni, mert senki sem élheti, érezheti át mások életét - nem elítélendő. Jó ideje céltalanul, reményvesztetten utcán lenni, fázni a hidegben, élni a szürke, egyforma hétköznapokat bizony sokszor ilyen irányba tereli az embert... Pláne ha munkát sem kap, mert nincs lakcíme...
2019. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Tudok két olyan csöviről is, akik önhibájukon kívül lettek azok. Nem ittak. És ha nehezen is, de vissza tudtak mászni. Bejártak a szállóra rendszeresen fürdeni, amennyire tudták, rendben tartották magukat. Először nyilván csak vacak melók akadtak, de később lett jobb, és a megkeresett pénzt se szórták el.

Szóval... Ha valaki akar és küzd és nem adja fel az első, de még a huszadik kudarcra se, az eléri amit szeretne. A többi kifogás.

A pia meg ezer százalékkal rontja egy hajléktalan lehetőségeit. Aki elkezd inni, annak (hacsak nem jön ki belőle) reszeltek. És a pia az mindenkinek egyéni választás. Ha elkezd inni, onnantól számomra nem jogosult szánalomra, és ha lesüllyed arra a szintre, hogy beszrik és bepisál, onnantól még embernek se tekintem. Hiszen ha saját magát nem tiszteli, nincs már semmi tartása és önbecsülése, én mit tiszeljek benne?

2019. máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon buta és ízléstelen ez a kérdés. Mi innen a meleg szobából tele hassal milyen jogon ítélkezünk? Nekem például fogalmam sincs, mit tennék ilyen helyzetben. Lehet, hogy alkoholista lennék, lehet, h drogoznék is.
2019. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Semennyire. Számomra az az elítélendő, amivel másoknak árt az ember. Ezzel csak magának árt, ezért nincs értelme elítélni miatta.
2019. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!