Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tájékozatlan vagyok. Hogy...

Tájékozatlan vagyok. Hogy lehetnék tájékozott?

Figyelt kérdés
Mit kell ahhoz csinálnom hogy az legyek?
2019. máj. 19. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni azokban a témákban amik érdekelnek. Nem csak kifejezetten könyveket, hanem interneten híreket, újdonságokat.
2019. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Igazából én csak online olvasok híreket, tévét nem nézek. Kb mindenhez hozzá tudok szólni valamit, amikor körülöttem beszélgetnek aktuális dolgokról.
2019. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyelemhiányos vagy. Gyakorolj koncentrációt
2019. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. Tényleg az vagyok valamennyire
2019. máj. 19. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom a politikára, közéletre, gazdaságra gondolsz. (Ha történelemre, művészetekre, ilyenekre gondoltál volna, akkor műveltséget írtál volna.)


Követni kell a világ eseményeit, ilyen egyszerű. Ha tudsz angolul, akkor a Financial Times, The Times, The Economist olvasását ajánlom. Ha ezek valamelyikét olvasod, a magyarok 99,9%-ánál tájékozottabb leszel a világ eseményeiről.


Magyar nyelven sajnos csak közepesen tájékozottnak lehet lenni, nem nagyon tájékozottnak. Pártállástól függetlenül szerintem a HVG-n meg Indexen vannak a minőségibb cikkek (persze elég sok a kattintásvadász hülyeség is), nem pedig a kormánypárti portálokon.


Ha viszont nem csak az épp aktuális dolgok érdekelnek, hanem a folyamatok mögé is látni kicsit, én szívből ajánlom Harari professzor "21 lecke a 21. századra" című könyvét.

2019. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!