Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek manapság egy...

Szerintetek manapság egy átlagember mitől lesz tájékozott?

Figyelt kérdés
Kiről mondanátok el hogy, igen, ez az ember elég jól tájékozott!?
2017. nov. 5. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Sokat olvas, napilapokat, rádiót hallgat, híradót néz, így képben van az aktuál politikáról, és ha beszél róla, érződik rajta, hogy valóban átlátja a dolgokat.
2017. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első, te a 70-es években élsz? :D:D Újság... híradó :D Beszarás...


Kérdező, egy 21. századi ember az internetről tájékozódik, ugyanis ott minden hírforrást elérsz.

A tájékozott ember különböző híroldalakat olvas, legalább 3-4-et, amiben van külföldi is (ha tud idegennyelven), ismeretterjesztő oldalakat olvas/feliratkozik, online tanul, ismeretterjesztő videókat néz, oktató videókat. Én ezeket csinálom.


És, hogy miért nevetem ki az elsőt? Anyám az első által leírt médiumokból tájékozódik, és imádom, mikor felhív, hogy "láttam a híradóban...", "olvastam az újságban...", és amikor mondom neki, hogy "Anya, már 3 napja olvastam az interneten", akkor lehidal... :D

2017. nov. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nagyon nehéz jól tájékozottnak lenni ebben az információdömpingben. Szerintem alap, hogy a napi fontosabb kül- és belpolitikai híreket olvassa, tudja nagyhából, hogy kik az aktuális fontosabb politikusok, miniszterek. Lehetőleg a fontosabb külföldi államfőkkel, miniszterelnökökkel is legyen tisztában, illetve hogy a számunkra fontosabb országokban milyen pártok vannak hatalmon.

Ismerje a világ országait, hogy hol vannak, és mik a fővárosaik kb.

Kulturális téren olvasson pl. legalább az aktuális nobel díjas, egyéb irodalmi díjas íróktól, nézze meg a fontosabb díjakat nyert filmek egy részét, a többiről tudjon, hogy léteznek. Szerintem nézzen meg pár fontosabb kiállítást, színházi előadást évente.

Ennél többet nem nagyon lehet elvárni szerintem egy átlagembertől, mert nincs is állandóan idő tájékozódni, művelődni munka, család mellett.

2017. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!