Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem ment egyetemre (vagy otthagyta), elkezdett autodidakta módon tanulni, és így is vitte valamire?

Figyelt kérdés

Imádok tanulni tényleg, ha tehetem,

a könyvtárban ülök, jelenleg 6 (tudományos vagy szépirodalmi) könyvet olvasok párhuzamosan, mellette néha híreket és tudományos cikkeket is.


Az iskolát viszont mindig is rühelltem, és az egyetem se sokkal jobb.


[link]


"élvezni, látni a szellemi élet nagyszerűségeit, az örömeit" - mondja Szent-Györgyi, és igaza van. Én ezt szeretném, és ezt nem találtam soha az oktatásban (jó, 2-3 tanár kivételével), úgyhogy abba akarom hagyni.


Afelől nincs kétségem, hogy a tudást autodidakta módon is meg tudnám szerezni, de a diploma nélküli elhelyezkedéssel kapcsolatban már merültek fel bennem kételyek. Van köztetek olyan, akinek ez sikerült? Kíváncsi vagyok a történetetekre. :)


2019. máj. 28. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Én is szeretem azt tanulni, ami érdekel. Például, amikor kreszt tanultam azt imàdtam, mai napig tudok mindent.

Ha építőiparos dolgokat kell tanulni az is érdekel, könnyen megy, de az elektromos cigarettàkhoz is értek, és sokat kèpeztem magam ezen a téren is.

Remélem hamarosan az építőipar lesz a szakmàm és egy sikertörtènettel állhatok majd elő.

Egyébként az iskolát mindig gyűlöltem.

2019. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Nem egészen értem, mármint az egyetemen tényleg azt tanulhatod ami érdekel és amit szeretsz :) hova jártál/jársz, mi vele a problémád?


Mindent azért nem lehet szerintem megtanulni autodidakta módon, de persze rengeteg mindent igen. Ha olyan helyre szeretnél menni dolgozni, amit csak (bizonyos) felsőfokú végzettséggel lehet ellátni, akkor hiába van meg a tudásod, ha nincs róla papirod. Esetleg úgy lehet próbálkozni, hogy beírni önéletrajzba, hogy “x ideig ide jártam és ezt tanultam”. De HR-es ismerőstől hallottam, hogy ez visszatetsző lehet, mert ha nem fejezted be, akkor azt gondolhatják, hogy nem voltál elég kitartó, nem tudtál alkalmazkodni stb.ami egy munkahelyen hátrány nyilván.

2019. máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Ismerek ilyet, informatikus. De ez egy speciális terület mert nem elvárás a diploma. De sok területen meg követelmény (jog, orvos, mérnök).
2019. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedni el tudtam diploma nélkül is, építőiparban irodai pozícióban. De egyértelműen előnyösebb lenne, ha meglenne a végzettségem.


Így is szeretem amit csinálok, fejlődök is benne, viszonylag jól is fizet de egyszerűen versenyképesebb lennék a "papírral". Még akkor is, ha a tudásom nagy része munka során ragadt rám.


De vannak ismerőseim, akár filmes szakmában akár látványtervezés, 3D modellezés irányban akik sokra vitték és teljesen autodidakta módon képezték magukat.

2019. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!